Národná Pokladnica recenzie

Ja som si pozeral ich stránku a majú fakt pekný výber tých mincí a medailí. Páči sa mi že k to mu dostanem všetky tie certifikáty a tak. Možno si predsa len skúsim objednať. Ako koníček je to fakt pekný.

Určite vyskúšaj. Ja sa tomu venujem hoci len nejakú chvíľu ale normálne som sa do toho zažral. Mám už doma peknú zbierku. A prestať neplánujem. Najlepšie je, že na Národnej Pokladnici vždy dáke tie mince pribúdajú takže je tam stále dačo nové.

Včera som akurát objednal Tutanchamóna tak som zvedavý.

Toho už mám je to pekná minca. A tebe už došiel?

Fuha, to ani neviem aka minca je. Musim si to ist pozriet, aby som bola trochu v obraze :relaxed:

Akurát včera mi ju doniesli, dával som to na dobierku.

Určite pozri, je to krásna minca, zaujímavá kombinácia zlata a niklu - taká nezvyčajná

1 Like

Este som sa k tomu nedostala, no idem to teraz omrknut :slight_smile:

a co stoji taka minca?

Ale naco to je vlastne? Tie mince myslim. Ma to nejaku hodnotu?

Hodnotu to asi ma ale ludia to maju len preto, lebo to zbieraju. Aspon mne to tak pride, ze to tak je.

Stojí len 35 Eur, takže cena je prijateľná. Ale je fakt pekná, je razená vo vysokej kvalite.

Áno, hodnotu to má, ale netreba čakať, že to raz predáte za neviem koľko. Ono je to viacmenej len o zberateľskej a citovej hodnote. Mňa to proste vždy poteší, keď mi nejaká dojde a uložím si ju buď niekde do kazety alebo vystavím. No proste prestať nemienim:-)

Čaves pozerám, že sa ako tak vyznáš a mince zbieraš. Mám dosť veľa mincí doma, zbieram už niekoľko rokov a dokonca mám ešte nejaké po starom otcovi. Mám aj niekoľko kusov z Národnej pokladnice. Teraz keď nemám prácu, keďže nás na pár týždňov zavreli tak som si troška urobil poriadok a rozmýšľal som, či tie mince by mali dáku zberateľskú hodnotu do budúcna. Ja viem, je to predsa také hobby investovanie ale bol by som rád, keby v prípade núdze tie mince padli vhod. Myslíš, že by to šlo?

Ja si myslím, že určite, keď vravíš, že máš veľkú zbierku. A Národná pokladnica má veľa mincí, ktoré majú pre zberateľov dobrú hodnotu. Veľakrát sú to len limitované edície, takže ich nie je ľahko zohnať. Tak určite ulož na bezpečné miesto:-)

Tak to som rád, som si ich troška potriedil a uložil. Keď som si to zrátal, tak som veru zaplatil nemalé peniaze. Ale videl som na stránkach, že už niektoré nie sú k dispozícii, takže som rád, že som si ich ešte postíhal objednať

Tak to ti verím, niekedy sa človek do toho tak zažere, že si ani neuvedomí koľko toho pokúpil. Ale hlavne, že to nie sú zbytočne vyhodené peniaze.

Chlapi máte môj obdiv toľko mincí vlastniť Ja som si kúpil len dve zatiaľ ale vyzerá, že do budúcna ešte dačo doobjednám. Ale páčia sa mi, sú to pekné razby spojené s históriou, takže aj len tak na pamiatku super.

Ono to väčšinou začína, že kúpiš jednu alebo dve:-) Tiež som tak začínal až kým z toho nebol koníček. A taktiež aj záleží či máš k tomu nejaký vzťah.

Tak vzťah určite, venujem sa histórii a rád študujem dejiny, preto som niečo takéto chcel vyskúšať. No škoda. že ma to nanapadlo aj skôr. Už som mohol mať doma peknú zbierku.