Nemozem zaspat

(martin) #1

Chcem sa spytat, ze co moze byt pricinou toho, ze nemozem spat. Proste idem spat a dve tri hodiny nemozem zaspat. Dalsia moja otazka je, ako mozem zistit, ci nemam vysoky resp. nizky tlak bez tlakomeru, pretoze ho nemam? Neda sa to nejak z uderov srdca za minutu zistit? Dakujem.

(joni) #2

S tym tlakom je to tazko bez tlakomeru, moja mama ma nezavisle od toho, ci je vysoky alebo nizky skoro vzdy rychly tep, dalo by sa to mozno podla toho ako a kde boli hlava, ale ja v tom moc poradit neviem. Parkrat som mala vysoky tlak a inokedy mam zas nizky, ale fakt to neviem rozlisit bez tlakomeru, zda sa mi, ze vzdy mi je rovnako blbo :slight_smile: To zaspavanie moze mat vela pricin, stres, nervove vypetie, alebo aj ten tlak, alebo vela inych veci. Skusal si take prirodne doplnky ako Benosen alebo Melatonin?

(briliantik) #3

existuje nieco co pomaha k rychlejsiemu zaspavaniu? bud lieky alebo niejaka metoda,alebo jedlo?proste nieco k rychejsiemu zaspavaniu…mam taky problem ze ked si lahnem najmenej taku hodinu nemozem zaspat a konecne kedy zaspim snivaju sa mi nocne mori cize sa znova zobudim a tak to ide od zaciatku…takze chcela by som sa spytat,ci existuje nieco na rychlejsie zaspavanie a hlavne aby sa mi nesnivali kazdu noc nocne mori…velmi pekne dakujem…

(Elena) #4

Mala som podobný problém so zaspávaním. Nie som zástankyňa umelého spánku. Jeden pán doktor mi doporučil Ansitol a mám po probléme. Je to výťažok rastlín a je veľmi účinný. Nájdete ho však len na internete.

(Elena Ruščinová) #5

Dobrý deň.
Mám podobný problém so zaspávaním. Aj po roku už zaspávate normálne?Nemôžete mi poslať emailovú adresu obchodu?
Ďakujem a prajem príjemný deň.
Elena

(devka) #6

Vyrobok z Walmarku, Benosen mne pomohol mala som tiez problem so zaspavanim.

(Anna) #7

Co tak psychoterapia…

(Miga Ján) #8

Odporúčam Rivotril kvapky. 7 – 14 resp 21 kvapiek hodinu dve pred spaním do lyžice vody. Už 7 kvapiek navodí veľmi jemný pocit – náznak únavy. Ľahšie sa usína. Predpíše neurologička.

(alica) #9

Ja používam Melatonín, ktorý som si kúpila cez internetový obchod naturmedic. eu, mne to pomohlo, neviem ako ostatným.

(Alena) #10

Dobry den! Mam problem zo zaspavanim ako sa da ansitol objednat? Dakujem za odpoved. Prijemny den! Alena

(miroj) #11

Ja mam zas taky problem, ze som si zvykol neskoro chodit spat a to je potom zle, lebo ked chcem ist prvej spat (lebo uz je aj tak neskoro), tak proste nemozem zaspat dost dlho len premyslam a tak, co odporucate?

(jenny) #12

Treba hladat pricinu preco nemozes zaspat. Chodis neskoro spat a stavat tiez neskoro? Ponocujes, TV, citanie a pod? Mas dostatok pohybu na cerstvom vzduchu a robis rozne aktivity? Co tvoja psychika, nejake problemy, strach, trapenie? Ak je tu vsetko ok citaj dalej (ak nie, treba najprv vyriesit problemy a spychiku).
Treba najskor najst pricinou, a nie si davat sladke, mlieko, pivo a pod, lebo to nic nevyriesi len zatazi zaludok este viac na noc a je to navykove. Ja mam tiez problem so spankom uz dlhe roky a vzdy je v tom stres a zla zivotosprava (v horsich pripadoch to moze u niekoho byt aj vazna choroba). Napriklad som bola na akupunkture a tam som im hned zaspala, takze problem bol v tom, ze mi organy nepracovali ako mali (pecen bola prehriata a zle pracovala), neskor som zacala pravidelne sportovat, ale zasa som bola plna energie a so stresom z prace som uz vobec nedokazala vypnut. Teraz som bola u nutriologicky a ta mi zistila, ze mi chybaju vitaminy a mineraly v tele, kt. su zodpovedne za spravny kolobeh organov a bez nich je spanok naruseny - nedostatok magnesia. Taktiez som mala zablokovane niektore organy, toxicku pecen a pazerak (aj ked mam bohatu stravu a jem zdravo, lenze moje telo nestihalo a nesliapalo ako malo). Ja byt tebou idem nutriologicke a dam sa vysetrit, lebo ci mas stres alebo nemas, vsetko aj tak je chemicky a psychicky balanc v tvojom tele, kt. je mozno naruseny. Je blbost skusat najprv vseliake mediciny a pod. (aj ked ja beriem tiez bylinky, ale po odobreni nutriologyckou), pretoze nevies ci si skor neuskodis, lebo si nevidis do tela. Skus toto, ale nechod k obycajnemu lekarovi, kt. bude do teba pchat len chemiu! Vela stastia a daj vediet.

(martinka) #13

Tieto výrobky sú všetky nebezpečné, lebo potom si človek na to navykne a nebude vedieť zaspať vôbec. Hlavne treba pri zaspávaní vysadiť niekoľko hodnín pred spaním alkohol, tažké jedlá a jednoznačne kofeín. Alkohol síce človeka unaví a príjemne sa mu zaspí, ale spánok nebude stáť za veľa a ráno sa zobudí človek neodpočinutý.

(Karin Valentová) #14

mavala som tiez tieto problemy, hodinu dve som lezala v posteli a nemohla zaspat, pomohol mi neospan ked som ho uzivala, postupne problemy ustupovali