Neustále biely jazyk

Vyskúšala som už všetko,z lekárne rôzne cmúľacie tabletky, ústne vody ,škrabadlo na jazyk.Nie som ani chorá, nemám ani oslabený imun.systém. Tak čo mi je ? Alebo mám nejakú neznámu chorobu ,alebo nejakú hubu ,čo to býva aj na nohách? Poraďte mi niekto, prosím.

a trávenie máš v poriadku? na biely jazyk cumlátka ani tabletky nezaberú, pravdepodobne bude treba zvážiť stravu a záťaž tráviaceho traktu. A dobré by bolo dať si spraviť testy, či nemáš premnoženú candidu v organizme. Robí sa to zo stolice, ale treba urobiť jedno zásadné opatrenie ak budeš odnášať vzorky a to udržovať tú vzorku v teple-zabaliť do tampónu na tvár a dať do alobalu a tak odniesť lekárovi, lebo inak candida kape a výsledok bude negatívny aj keby mal byť pozitívny.

A keby som mala tú candidu,tak čo potom.Treba sa nejako liečiť, alebo čo to je, nejaký chrobák?

candida je pleseň, normálne sa v organizme môže nachádzať v nepatrných množstvách, ale ak má vhodné podmienky na rozmnoženie, tak to s radosťou využije. Je to hlavne oslabené trávenie, jedlé obsahujúce rafinovaný cukor a tak. Odporúčam homeopatikum CANDIDA ALBICANS 9 CH, 1 globulku ráno 7 dní, potom 7 dní pauza a zase 1 gl. ráno 7 dní, takú mesačnú kúru. Alebo diétu a veľa vlákniny, hlavne žiadny cukor. Ovocie, zeleninu áno, sladosti nie.

Môj syn má 2 roky a má candida tropicalis. Rada by som vedela, čo to vlastne je za chorobu a ako to môžem ja liečiť.

chcela som sa ta opytat, ci to mas s tym homweopatikom vyskusane? pomaha to?

chcela som sa ta opytat, ci to mas s tym homeopatikom vyskusane, pomaha to? dik

berem liek terbisil 5 tyždnov asi 2 tyždne mam biely jezik a v ustach strata chuty som užstoho nervozny

Karolína, zo 17.03.2007, najprozaickejším dôvodom na to, že máte biely jazyk, je, že máte malý príjem tekutín. A vrieši to obyčajné pitie aspoň 1,2 litra tekutín/ 24 hodín. Nie lieky z lekárne. To máte málo muziky za veľa peňazí.

No pokiaľ toto napísala pani doktorka, tak z bohom rodina, potom sa nečudujem, že existuje toľko nešťastných pacientov. Biely jazyk je priznakom Candidy v celom tele. Ja vypijem 2-3l čistej vody denne a je mi to k ničomu, moje telo nie je schopné vodu prijať a využiť ju vo svoj prospech a to vďaka candide. Všetkým s bielym povlakom doporučujem bezsacharidovú dietu, prísnu, prosím vydržte to aspoň 3 týždne, plus probiotika, kyselinu kaprilickú, nejakú zelenú riasu, alebo chlorofyl na dezinfekciu vnútorných orgánov. Po tejto kúre sa mi po veľmi malých kúskoch začal povlak strácať, držala som ju asi ešte 5x, a jazyk mám už takmer rušový aj vyšetrenia na candidu, chlamýdie a tie ďalšie potvory sú už nižšie ako boli na začiatku.

Candida je premnožená baktéria v ľudskom tele, v zdravo organizme je jej cca7-9percent, pomáha totiž pri trávení, v organizme premnoženom je ich viac ako dobrých baktérií, a potom vzdnikajú rôzne zdravotné problémy, často nevysvetliteľne, pretože ľudia neliečia príčiny ale už daný stav. Inak sa potom candida premení na zhubnú hubu a jej vlásočnice sa zažerú do všetkých orgánov v tele, v krvi, bunkách proste všade možne. Najnovšie ukazovatele rakovinových pacientov ukazujú, že takmer 95percent chorých pacientov majú aj premnoženú candidu.

U mňa je to tiež Candida-robm to podobne ako ty a teraz je vhodný čas zabojovať proti Candide-jednoznačne strava -zelenina a ostatné ako píše alana vypomáham si 2x ročne črevnou sprchou (stačí 2-3 výplachy následne silné probiotika+ chlorela)-.Bohužiaľ vďaka zníženej imunite po operáciách sa mi to do roka vráti- vo forme povlaku na jazyku,infekcie nechtov,zlé trávenie,lupiny,svrbenie v ušiach-a čo je horšie lekári tomu nepripisujú veľkú vážnosť,ale zamerať sa na imunitu a dlhodobejšie ju podporiť je asi len náš problém.

Vally, sama na sebe viem, že poraziť kandidu nie je jednoduché, jej zapustené vlákna, ktoré vďaka chronicite sa zapoustili do orgánov, je práca a vojenský režim na rok aj viac. Chce to bezsacharidovú diétu, vyhodiť ryžu, zemiaky, cestoviny, chlieb,cukor-akýkoľvek, užívať všetky možné dostupné protikandidové prostriedky. Imunitný systém je tiež potrebné posilniť, lebo kandida, je naozaj silný protivník, a keď je imunita slabá, je naozaj tažké kandidu vymiasť z tela von. Viem o čom hovorím, zhromaždovala som info cca rok, so zahraničných webov a všade možne a už pomaly prichádzam na to ako ju poraziť. Napríklad u mňa je to tak, že imunitu mám veľmi oslabenú vďaka kandide, ta púšťa do teľa veľa toxínov a otravuje mi telo, imunita pracuje na plné obrátky, ale už nestíha, takže mám syndróm vyhasnutej imunity ako povedal doktor, to znamená, že moja imunita je príliš zamestnaná vytvaravním protilátok voči kandide (ktorú mam aj krvnými výsledkami potrvrdenú), a to vytvára ďalšie toxíny, takžiež vymieranie kvasiniek, je pre telo toxické, preto je tam dôležitý imunitný systém.

Od prvej tablety Biolactiv uz uplne inac travy organizmus… :o) Len nikde neviem zohnat Kokosovy olej. Vsade je len na kozmetiku. Moze sa to jest??

http://sk.articlesnatch.com/topic/treatments+for+yeast+infection/5
vela dobrych rad

ahoj mam 15 a uz dlhsiu dobu mam biely povlak na jazyku myslela som si ze to nic nie je ale posledne mesiace ma to aj taku divnu chut a trochu to pachne , je to dost neprijemne , ako tu citam tak je to problem mam s tym ist k doktorke? alebo mi pomoze ta dieta,ked staci len ta dieta tak mi ju mozes napisat ? moj mail tina993@zoznam.sk
dakujeeem:)

mam 4 rocnu dceru a tiez nam lekar vzdy povie ze ma viacej pit lebo ma biely jazyk,ale ona zase kvoli ladvinkam pije 2ldenne.tak mam ju dat vysetrit nato,neje vobec maso a ked vylucim cestoviny a chlieb pecivo,ryzu a zemiaky tak jej nemam co dat jest.

alana mám ten istý problém, taktiež si myslím,že sa jedná o candidu.Prosím ťa ako si užívala probiotiká, koľkokrát denne, kyselinu kaprylovú a zelenú riasu? Ja to užívam a neviem či správne, lebo som sa povyhadzovala po tvári. akoby sa mi to zhoršilo.neviem či to nie je následok priveľa užívaných potravinových doplnkov.Prosím odpíš

Ahoj. Ja mám ten istý problém. Navštívila som každého možného lekára a nič mi nevedeli povedať. Tak som vyhľadala bylinkárku a ona mi hneď povedala že biely jazyk a biele škvrny čo mám na ústach sú dôvodom pliesní ktoré sa nachádzajú v hrubom čreve. Mi poradila prísnu diétu čo sa môže jesť aby sa to napravilo. Ale okrem toho mi dala bylinky na vyliečenie. Beriem ich dva týždne a mám ich brať ešte 4 týždne. Ale problém sa zlepšil.

A mozes dat blizsi kontakt na tu bilinkarku mam tiez ten isty problem. Mas tam aj moj mail. Vdaka Edri.