Neustále biely jazyk

Ako zistím, či mám candidu? Tiež sa mi zdá, že mám niektoré príznaky, dá sa to aj bez toho, aby som išla k lekárovi?

nevidim tvoj mail

Treba vynechať mliečne výrobky, mlieko. Ráno vynechajte cukor tz. ovocie, žiadne sladké. Ovocie môžte poobede. Z mliečnych výrobkov si môžte dať jedine tvrdý syr a tvrdé maslo. Namiesto normálneho mlieka pite sójové mlieko. V žiadnom prípade nepite sladké nápoje ani alkohol. Dajte si ráno alebo večer pred spaním dobrú domácu pálenku čo vám vyčistí poriadne črevá. A ráno si umyte kefkou jazyk. To kvôli baktériám ktoré sa nachádzajú v ústach ráno.

Danni!
to nie je pravda že má viacej piť keď má biely jazyk. Ja som už nervózna lebo niektorí lekári naozaj nevedia čo hovoria. Ja mám biely jazyk od malička a až teraz som došla na to čo mi vlastne je.
pozri si veci čo som popísala. To je kvôli črevám. Zemiaky môže aj ryžu aj mäso. aj cestoviny, len nie mliečne. Ani cukor. Pečivo iba celozrnné. A actimel je dobrý ale iba biely… pa

A o tomto hovorím! Ja som vypila aj 4 litre a vôbec to nie je zdravé. Mimochodom biely jazyk nemá nič spoločné s pitím vody!!!

Mary, poradis tu bylinkarku, ja mam roky problem s candidou - stale biely jazyk, no neviem sa toho zbavit mozes prosim na mail milaniv@pobox.sk. Dakujem, Milan.

Volám sa Ľudmila a chcela by som Vás poprosiť o adresu bylinkárky, alebo postup pri liečení, ktorý Vám ona navrhla. Ale najradšej by som išla osobne za ňou. Srdečne Vás pozdravujem a napíšte mi či sa Vám Váš stav zlepšil. S pozdravom Ľudmila.

To co tu pise alana je asi najcennejsie, co sa mozete o tomto probleme (Candide) dozvediet. Pozrite si vsetky jej prispevky. Nemusite si narobit dalsie problemy navstevou zelinkarky a navodit este dusevne problemy! Viem, o com hovorim! Tiez lekari na Slovensku o Candide nevedia asi nic. Nerozumiem, ale su to moje skusenosti s lekarmi z rôznych miest SK. Kvoli tomu problemu sme s priatelkou precestovali republiku. Zaujimave, ze kazde laboratorium v SR nam naslo nieco ine z vyterov a krvnych testov a vacsina nic! Sila, co? Neverte jednemu testu. Test v tom istom labaku urobeny a den neskor im ukaze nieco ine! Vacsinou nenasli nic a vobec uz nie Candidu. Az z internetu sme pochopili, ze ide o kandidu a tak sme sa rozlucili s oralnym sexom. Mne nikto v krvnych testoch nenasiel Candidu a lekari na Slovensku naozaj o Candide navedia nic. Stav odbornosti lakarov na Slovensku je alarmujuci! Mne, dcere aj manzelke napriklad 4 rozni lekari “namerali” rozne udaje a predlipsali okuliare, co nam skodili! Ked dcere ocny lekar v Rakusku nameral a predpisal okuliare, konecne zacala vidiet citat! Nasa prtedtucha sa potvrdila, je tu vela sarlatanov medzi lekarmi, ak nie vacsina! Vela odbornikov z ich brandze vam to potvrdi. Takze nebojte sa hladat odbornika, kym ho nenajdete.

Ziadne tabletky vam nepomozu, ja to mam tiez, je to pliesen - candida-endomykoza. Musim drzat hroznu dietu - nesmiem ziaden cukor, ani hroznovy, ziadne drozdie, ziadne ovocie, ziaden biely chlieb, ziadny alkohol atd., je to velmi narocne a za 3 mesiace sa dozviem, ci tuto dietu musim drzat cely zivot, ale radsej budem zdrava, len je to velmi tazke.

Ahoj, este stale hladas kokosovy olej? Je to vlastne kokosovy tuk, ktory sa po dotyku alebo pri teplote nad 25 stupnov rozpusta na olej. Skus ho pohladat v nejakych bio obchodoch.

Prosim ta napis mi dietu aj bylinky,

Kto mi poradí čo mám teda jesť a čo nie a ako dlho to mám vydržať? Už mi ten biely jazyk ide na nervy a príšerne. Ďakujem

Prosím ťa nenapíšeš mi radu, alebo kontakt na bylinkárku, aj ja mám stále biely jazyk. Ďakujem.

Ahoj, prečítala som si Tvoj príspevok a ja mám tiež tento problém, robili mi rôzne testy a výtery a nezistili mi nič. Maximálne dodržujem ústnu hygienu, používam škrabku, úst. vodu, sódabicarbónu, obmedzujem sladké, mäso už nejem a už mi to poriadne začína vadiť. Prosím ťa napíš mi aké bylinky ti bylinkárka poradila, prípadne u akej bylinkárky si bola. Skutočne neviem ako už ďalej. Ďakujem za odpoveď. Marta

Dobrý deň, tiež mám tento problém. Biely jazyk mám asi stále, už to mám aj u zubára v karte. Nikto to však nikdy neriešil ako kandidu. Teraz som chorá, mám zápal dutín a jazyk mám biely ako nikdy. Necítim chute a robia sa mi na ňom aj také boľavé hrčky. To bude asi ono. Bolí ma celý jazyk. Čo s tým? Už sa niekomu s tým pomohlo? Ďakujem ,Denisa

Zaujimave citanie. Biely jazyk mam uz hrozne dlho. Ako tu uz bolo pisane, pitie vody nepomaha. Denne dam kludne aj 3-4l. V poslednom case sa mi zda, ze sa to zhorsilo. A zaroven mam aj pocit, ze telo si nevie uz tak udrzat tekutiny v tele, ako tu uz niekto pisal. Imunitu mam takisto znizenu, avsak prikladal som to na vahu roznym alergiam co mam. Pisete tu vylucit mliecne vyrobky. To nie je nic pre mna. Aj celkovo diety.

Dobrý deň. Aj ja mám biely jazyk - už dlho, ťiež oslabenú imunitu, alergie… atď. Je to Candida a moja alergologička mi ju aj potvrdila. Mám liek Nizoral, zvýšila som Laktobacily a obmedzila sladkkosti (chuť na ne bola doslava závislosťou). Tak skúste navštíviť svojho alergológa a zdôveriť sa s problémom - určite pomôže aj Vám. Prajem veľa úspechov.

Ahoj, aj ja mam biely povlak na jazyku, nikdy som sa s tym nezaoberala, lebo mi to dako ani nevadilo, skor mi vadilo, ze ma svrbi hlava, zacala som mat prasklinky na rukach, ktore sa nechceli hojit a zacala som sa vyhadzovat na tvari ako pubertak, to vsetko vyvrcholilo, ked som dostala candidu od spodu, kto to mal, tak vie ze, je to hroza a tak som prisla postupne na to, ze vsetky tieto problemy mi sposobuje to, ze neustale jem nieco sladke, samozrejme, ze som mala obcas candidu aj pred tym, ale ked mi dal gynokelog lieky, tak som sa vyliecila rychlo a bola som opat spokojna, dokonca som ani neobmedzila sladkosti ako mi radil, lebo mi to vobec neprislo dolezite. A presne to je, ze radsej budeme jest lieky, ako by sme preto nieco spravili my, tak som konecne prestala jest sladkosti, myslela som, ze to nedokazem, lebo moje telo si ich uz pravidelne vyzadovalo ako drogu ale bola som na seba pysna, ze som to zvladla a zavislost sa akoby zazrakom vytratila, nechcela som tomu ani verit, dokonca som mala cerveny jazyk po dlhom case a este som aj schudla, ale velka noc urobila svoje a kolacom som neodolala a znovu som sa vyhadzala a jazyk je spat biely. Takze ziadne sladkosti, sladke napoje a najlepsie bolo acidophilus od natural bounty, ale teraz ho neviem zohnat, tak som kupila iny, ale ten je hnusny, kupujem acidko a najlacnejsie a myslym, ze mi to pomohlo bol caj z oregana, ktory ma protiplesnove ucinky a stoji 7 Sk ako korenina, horsie je, ze aj deti maju biely jazyk a neviem, ako im obmedzit sladkosti, ked sa to na ne zo vsade vali, ale snazim sa, horsie je mlieko pre malu, lebo ta ho pije haldy a to nemozem obmedzit, z tohto zevraj moze byt casom rakovina a moja teta to presne dostala a zacalo to koznymi problemami, cukrovkou a teraz rakovina vsade v crevach, v peceni, sladkosti jeme haldy a radsej budeme chodit po doktoroch, ako zmenit jednoduche veci a to je najtazsie a tak to potom vyzera vela zdravia.

Ahoj suzi, ja si jazyk kontroľujem tiež, všimla som si, že povlak sa mení v súvistosti s tým, v akej polohe je mesiac (či ubúda alebo pribúda). Zhodou okolností som dnes bola na konzultácii u jednej super ženy, ktorá sa zaoberá čínskou medicínou. Môj jazyk si prezrela, odfotila a môžem Ti povedať, že mi povedala veľa vecí, čo ten povlak “signalizuje”. Poviem Ti na rovinu, nie je to v poriadku! Signalizuje to veľa ochorení, o ktorých ešte ani netušíš, že ich máš a lekári Ti to ťažko povedia, je im to jedno! Ale telo už vysiela signály. Každá časť jazyka predstavuje určitý vnútorný orgán. Napíšem Ti, keď budem mať výsledky môjho vyšetrenia, alebo sa mi ozvi tak o mesiac sama. Zatiaľ nemám s čínskou medicínou žiadne skúsenosti, takže nechcem robiť reklamu, ale intuitívne verím, že mi pomôže. Maj sa. Viola

Ahoj Martin, skusal si pit matovy caj? No nie sackovy, ci sypany (nasekany) kupeny v lekarni. Ale caj z riadne nazbieranych matovych vysusenych listkov (sypany z lekarne sa k tomu neda porovnat co do kvality). Vsimla som si, ze ked som ho pravidelne kazdy den pila, mala som jazyk ruzovy ako babetko, neuveritelne, ale mata pravdepodobne pomaha precistovat telo. Mavala som biely jazyk, teraz uz nie, a mozno je to tym, ked sa spatne pozriem na svoju stravu, ze uz nejedavam na pravidelnej baze veci ako napr. udeniny, salamy, pasteky, bravcove maso. Nevravim, ze si nedam niekedy, ale uz to nejedavam tak ako kedysi - denne. Inak mlieko nepijem - iba sporadicky. Ludia tu na fore pripisuju biely jazyk kandide, no myslim si, ze biely jazyk nemusi nevyhnutne signalizovat kandidu. V case, ked mi lekarka povedala, ze ju mam, som biely jazyk nemala. Teraz takisto predpokladam, ze kandidu mam (mam iste priznaky), sladkeho jem do bludu, ale jazyk biely nie je.