Nezabrali mi už 2 antidepresíva. Čo teraz?

Ahojte, uz rok a pol trpim uzkostnodepresivnou poruchou. Uzivala som Citalopram a pred 8 tyzdnami som zacala s paroxetinom a nic. Ziaden efekt? Prosim, poradte mi ako dalej!

Pozdravujem vas. Psychologicke ochorenia su hlavne ochorenia duse. Psycho znamena dusa. Preto potrebujete predovsetkym zacat liecenim duse. Ako zena zene vam odporucam precitat knihu od Luis Hayovej: “Sila zeny” a od tej istej autorky “Laska sa rodi v tebe”. Takato terapia pomohla mne.

Ja som mala Deprenon, ten mi zabral vynikajúco, ale 1. mesiac som bola ako opitá. Potom už to bolo fajn. Neskôr som ho vyradila, chceli sme bábo a ja som mala strach ho vtedy užívať. Neskôr som mala opäť problémy a tak mi nasadili Citalek /u iného lekára/, ale nejak mi nepomohol. Skončila som so Serliftom. S tým som celkom spokojná, človek nie je oblbnutý a vcelku učinkuje. P.S.: Švagriná mala popôrodnú depresiu a teraz užíva 7. liek a konečne je spokojná. Bohužiaľ tieto lieky potrebujú väčšinou čas.

Ale dušu často zradí aj telo, teda ak je problém psychický, často človek siaha po sladkom, a to aj v nadmernom množstve, sladké nielen ničí flóru čriev, ale aj pomáha na začiatku utíš plač duše, neskôr sa to všetko môže meniť, netreba zabúdať, že už všade sa používa veľa umelých látok ako E-čka, ktoré pomáhajú dodať nielen chute, ale aj farbu, konzerváciu a podobne, potom do tela prichádza priveľké množstvo škodlivín, často sa stáva, že niektoré okruhy vodného zdroja znečistí podnikateľ, ktorý za každú cenu chce zarobiť, potom sa do tela môže dostať aj priveľké množstvo ťažkých kovov, teda spoliehať len na lieky sa nedá, potrebné urobiť úplnú reorganizáciu svojho života, od stravy počnúc, to je jediná cesta k tomu, aby človek nemusel ďalšie chemikálie dávať do úst pre svoje uspokojenie po zbytok svojho života, teda liek pomáha, ale nemal by byť náhradou za zdravý životný štýl.

Som lekár a aj ja užívam antidepresíva. Sú to lieky, u ktorých sa efekt dostavuje pomerne neskoro, záleží aj na ich individuálnom metabolizme. Ja to kombinujem ešte s Rispenom, dobré je aj nejaké thymoprofylaktikum (stabilizátor nálady) + doporučujem všetko, čo tu napísali ostatní.

Ahoj, trvaj na tom, aby Ti predpisali Effektin. Ja som si s touto poruchou presla tiez svoje, rok na mne skusali rôzne lieky, ale nic nezaberalo, bola som uz pre nich hypochonder a neriesitelny pripad, kym som nenatrafila na vybornu psychiatricku, ktora sa cudovala, preco mi uz davno nepredpisali moderny Effektin, takze netreba sa dat, mne tento liek pomohol uz za tyzden!

Neviem o antidepresivach toho moc, len tolko, ze zacinaju casto ucinkovat az po troch a viac mesiacoch liecby. Je fajn, ked zatial cloveku pomaha (resp. udrziava ho) aspon terapeuticka liecba. Horsie je, ak nedokaze cudziemu cloveku psychologovi / psychiatrovi rozpravat o svojich myslienkach. Lieky nedostane, bez receptu sa nedaju zohnat a stav sa zhorsuje.

Opytaj sa svojho lekara na antidepresiva ako Citalopram, Citalec a Effektin, ucite ti zaberu, ale treba patrat aj po pricine tych stavov a navstivit psychologa alebo psychiatra. Drzim palce.

Kniha je sice najlepsi priatel cloveka, ale ver mi, pri uzkostnych stavoch, panike a depresiach ti nezaberu urcite.

Ahojte, liecim sa na depresiu 10 rokov, uzivam Serosat 20 mg rano a Rivotril rano a poobede 0,5 mg. Uziva niekto takto dlho antidepresiva? To musim brat do smrti? Na zaciatku liecby mi zabrali az tretie antidepresiva, to som uz neverila, ze nieco zaberie, teraz sa bojim pri zhorseni co teraz? Dakujem

No mne dost pomahalo, ked som si pozriel nejaky skvely film, potom som aspon na chvilu nemyslel na zle veci, ale teraz uz to je hodne tazke, asi tiez navstivim lekara.

Ahoj Marek. Veru, nie každému sadne to, čo druhému. Igor, písala ti na mail. Hedvi

Ahojte kolegovia. Mám 25r. a už rok sa liečim na úzkosti. Teraz som bola v stave vysadzovania liekov a zase ma to prepadlo. A som tam, kde som bola na začiatku. Teraz mám riadny atak a poriadne sa v tom bahním, už som zúfalá. Ale ja viem, že to znovu prekonám, len to vyžaduje trochu viac času. Preto vám všetkým držím palce, aby ste sa z toho vyliečili, lebo sa to dá.

Ja užívam už 7 rokov antidepresíva - Wellbutrin a Trittico. Zmierila som sa už s tým, že ich budem užívať do smrti. Aj tak však mávam veľké depresie.

Lieky je mozne kombinovat aj so psychoterapiou a hladat zdroje a moznosti vsebe za podpory psychologa a pasychoterapeuta. Samotne lieky znmiernuju priznaky ale malokedy odstrania pricinu. Zoznam najdete aj na zzz.sk podla miesta bydliska a na internete. Psychologicka, pychoterapeutka, Rita Svihranova.

Ahojte, mate niekto skusenosti s antidepresivami menom “Zyloram”? Uzival som skoro rok “Cipralex” a teraz mi ich lekar zmenil za spominany Zyloram, vraj su zlozenim podobne, vdaka.

Mne stav uzkoskti presiel po Lexapro http://www.antidepressantscomparison.com

Ahojte, ja som už úplne pomýlená. Od vlani beriem Trittico a Rivotril, ale stalo sa mi, že mi Rivotril došiel a kým mi lekárka predpísala ďalší, mala som hrozné stavy. Hučalo mi v hlave, veľký tlak v ušiach, bolesti lícnych kostí, nemohla som normálne rozprávať, lebo som mala tlak aj v hrdle. Ťažko je mi to opísať, pripadala som si ako blázon. Tak som pomaly Rivotril vysadila a prešla som na radu lekára na Citalopram, neberiem ani Triticco. To hučanie v hlave a tlak v ušiach mám však stále, dokonca mám polkles kútikov. Vie mi niekto poradiť? Je to príznak depresie alebo to môže byť baktéria Candinda? Ďakujem

Ahojte. Uz treti mesiac uzivam Citalopram Actavis, stavy uzkosti a depresia takmer uplne vymizli, avsak od zaciatku uzivania mam tzv. neurasteniu. Busenie srdca, pocit, ze sa nemozem nadychnut a to hlavne v noci. Ma niekto rovnaku skusenost? Myslite, ze to vyriesi zmena antidepresiv?

Jana, odpovede na svoje otazky a hladanie pokoja aj v noci skumajte so psychologom. Samotne lieky zredukuju vase neprijemne pocity, poradesntvo a psychoterapia vam pomozu pochopit a liecit vas stav. Vsetko potrebuje cas a postoj, ci vas zaujima, co vsetko sa podiela na vasich pocitoch a stave aco mozete vy ovplyvnit. Psychologicka, psychoterapeutka, Rita Svihranova, www.psychoterapeut.zzz.sk