Nezabudnite na prevenciu pred vstupom dieťaťa do kolektívu

Nástup dieťaťa do škôlky predstavuje veľkú zmenu pre všetkých členov rodiny, no najmä pre dieťa, ktoré je prvýkrát odlúčené od rodičov, zaužívaných zvyklostí, hier a vzťahov



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/4838-nezabudnite-na-prevenciu-pred-vstupom-dietata-do-kolektivu

Na prevenciu treba dieťa zvykať od narodenia. Ja som tak urobila pri svojej vnučke, ktorá bude mať 4 roky. Jej imunita je silná a keď deti v škôlke ochoreli, ona bola stále zdravá. Ešte ani raz nebrala antibiotiká, ani žiadne lieky. Používam zelené potraviny, hlavne chlorelu.
Čo sa týka zkyknúť si na škôlku, záleží od prístupu učiteľky. Pokiaľ mu nesadne, dieťa do škôlky nechce chodiť. Ak je iný prístup, dieťa sa do škôlky teší. Poznám to z toho, ako sa chovala moja vnučka.

je, či je soplík chorobou?? pretože ak dieťa neprejavuje žiadne prejavy choroby v tomto veku, tak to nie jej najlepšie, pretože telo, a jeho imunitný systém nepozná baktérie vonku, preto sa to má prejavovať aj ochorením, ale určite nejaké prejavy má a jej imunita je skvelá, vdaka vám. držím palce.

Ahojte. Som si vedomá toho, že školský rok už pre nejakými pár dňami začal. No mne až dnes zišlo na um ako sme prežívali minulý školský rok s Tamarkou.
Minulý rok bola prváčka, teraz začala chodiť do druhej. No úplne som zabudla na to, že príchod do kolektívu, do školy nám priniesol nie len radosť z toho, že už máme doma veľkú slečnu, ale tiež aj kopu chorôb do rodiny. Každú chvíľu nádcha, kašeľ, chrípka a toho roku by som sa toho veľmi rada vyvarovala. Len sa obávam, či som fakt na to nemala myslieť už skôr :frowning:

Ako si na niečo také mohla zabudnúť? Myslela som, že na takéto veci sa zabudnúť nedá, ale tak možno som ja iná, že takéto veci nosím furt v hlave a snažím sa poučiť z nich čo najskôr.
Ale nebudem tu moralizovať :stuck_out_tongue:
Počas toho roka ste tie problémy sa aj snažili nejako vyriešiť??

Neviem ani sama, prišlo leto a riešili sme iné veci, tešili sme sa z dovolenky, z voľna, aby malá mala krásne prázdniny a toto ma ani len nenapadlo.
Tiež som si myslela, že toto je vec, na ktorú nezabudnem a pozri, stalo sa. Toľko som sa skrz to natrápila minulý rok a povedala som si, že to musíme ďalej nejako vyriešiť podchytiť a napokon mi to z hlavy vyfučalo úplne.
Jasné, že snažili, aj som sa snažila ju čo najďalej držať od iných detí, ktoré boli choré, ale to vôbec nepomohlo :frowning:

lenze to nie je riesenie drzat ju od inych deti, dieta staci aby malo nadchu a to druhe to moze chytit tiez a to sa ani nenazdas neodhadnes, na ktore dieta ide nejaka choroba, nejaka chripka alebo cosi take, toto nie je definitivne riesenie, co by ti malo pomoct :open_mouth:

Ajajáááj mamička, tak si kúp diár a tam si zapisuj také dôležité veci. Aby si si to teda nemusela držať v hlávke a bude ti lepšie.
Toto je podľa teba riešenie? To myslíš akože reálne vážne? To nie je riešenie, to dieťa sa aj tak potom vráti do kolektívu a nebudeš ju môcť držať od tých detí doma neustále, takto to predsa nefunguje :open_mouth:

potom teda by si mohla poradit co s tym…jak dietatu pomoct aby bolo fit aj ked zacne chodit do skoly…lebo to je akurat tak ze skola zacina v septembri…a oktober uz je taky ze mam pocit ze chripka ciha na kazdom rohu…kedze aj pocasie sa meni…ked je viac sychravo jak krasne…aj teploty uz skacu a to samozrejme na deti vplyva…lenze takymto vplyvom sa nevyhneme…tak co s tym???.. :frowning:

Na to som už prišla, ale vtedy som si ešte myslela, že je to cesta, ale teraz už mi to je jasné, že toto neni tá správna voľba, že týmto nič nedosiahnem.
Diár mám, ale neviem kde by som si vôbec našla čas aby som si dačo zapisovala, som tak vyťažená, že som rada, že mám čas si aspoň cez deň na chvíľku sadnúť. Doma mám toho veľmi veľa, furt človek lieta, upratuje, varí :smiley: Ale som rada, že aspoň teraz som si na to spomenula a musím prísť na to, čo s tým urobiť aby sme sa nedostali do štádia jak predtým :slight_smile:

Presne si to vystihla. Že dieťa sa ešte ani len v škole pomaly nezabýva a už má zdravotné problémy. Lebo aj tie zmeny počasia dokážu vplývať na zdravie a nie len nás, ale aj detí evidentne :frowning:

no lebo akurat je to prechod, ze z leta do zimy…ked idu do skoly…jasne, ze nie len na nas…je podla mna uplne prirodzene to, ze deti su este nachylnejsie jak dospeli…predsa to male telicko tolko nezvladne, co dospely clovek…

co si cakala, ze ako mama budes mat doma klud a nebudes nic riesit, len budes oddychovat? :smiley: taku predstavu som aj ja mala iste obdobie, ale prislo vytriezvenie z toho, zacala som si uvedomovat, ze to tak ani zdaleka nie je. ked som dosla na matersku myslela som, ze fakt budem mat klud, ze dovolenka zacina a pred rokom, ked dcera zacala chodit do skoly som sa vytesovala. ze jes konecne medzi ludi, do prace. ze bude to vsetko lepsie. ked si od seba oddychneme a minuly rok sme boli viac spolu doma jak ja v praci a ona v skole. :frowning:

To som nečakala nie, len nerozumiem, že prečo materská sa vola dovolenka, čo také nám tí muži proste závidia :smiley: Keď stále len lietame a naháňame sa za niečím, som myslela, že škola zmení nejaké veci v našom živote, že už budem mať čas aj na seba a vôbec nie. Zatiaľ som ešte vo väčšom zhone jak som bola :smiley:
Podobne jak ty som si to predstavovala, no nevedeli sme do čoho ideme asi preto sme si to tak predstavovali :smiley:

hej a este ked muz povie, ze ake to mas super, ze si cele dni doma v klude, co by on za to dal :smiley: to je konecna :smiley: my sme doma sampanske strielali, ked sa islo prvykrat do skoly, tesila som sa po pravde na tu zmenu, len skoda, ze tu zmenu rovnako nevnimalo aj nase dieta, malo pocit, ze mu chceme zle, najtazsie bolo respektovat a pocuvat pani ucitelku. vobec sa nevedela sustredit na to, co jej rozpravala, co od nej chcela :open_mouth: nastastie to uz mame za sebou :stuck_out_tongue:

s tým sústredením to by som ti vedela porozprávať mám pocit, že je to u detí čoraz väčším problémom :frowning:

tiez som si iste obdobie tuto otazku kladla, ale uz som s tym prestala, lebo logicku odpoved som na nu nenasla a nemienim sa tym dalej zapodievat :smiley: lebo mi to potom berie pozornost od inych a hlavne dolezitejsich veci :stuck_out_tongue: tak tak mne ani len nenapadlo, ze ked pride do kolektivu v skole, ze mozu nastat nejake problemy, ze sa moze stat, ze ju drapne nejaka nadcha, kasel :-/ dnes si hovorim, co som to za matku, ze mi to predtym ani len nenapadlo :smiley:
@chuanti tak tak, len ten problem treba riesit a nie pred nim zatvarat oci :slight_smile:

By som mu dala nech si to vymení aspoň na týždeň potom by ma zaujímalo, čo by hovoril :smiley:
Tami keď som prvýkrát viedla do školy, prvý deň, tak mi aj slzička vyšla lebo šak jedna etapa začína, druhá končí, len tiež roním slzy, keď je chorá, to mi ide srdce roztrhnúť :frowning:

Čo ty, ale chápeš, že my sme si tým prešli a ja na to zabudnem? Čo som potom ja za mamu? Sa hanbiť môžem za to :smiley: Mala by som si asi vstúpiť do svedomia, musím tento rok s tým urobiť niečo aby sa nezopakoval scenár z predošlého roku :slight_smile:

hlavne by sme to mali asi zahodit za hlavu. neriesit co bolo a skor sa zamerat na to aby sa to uz neopakovalo, to bude najlepsia varianta podla mna :wink: