Nezabudnite na prevenciu pred vstupom dieťaťa do kolektívu

Toto sa povie veľmi ľahko, len ako to urobiť? Ako dieťaťu zabezpečiť vitamíny, ktoré sú treba, keď jesť veci, kde sa nachádzajú nechce? Predsa školáci si už vyberajú, už to nie je ako pri ročnom dieťati, že ešte je tam nejaká šanca, že nejako zeleninu niekam zakamuflovať aby ju zjedlo :frowning:

ked to nejde takymto sposobom, tak treba patrat po inych moznostiach ako doplnit vitaminy, popytat sa napriklad lekara alebo v lekarni, hadam sa nebudes len tak prizerat na to, ze dieta nechce jest napriklad zeleninu a ty nevies ako inak dostat do neho tie vitaminy :slight_smile:
dnes je toho dost na podporu imunity, len pri tom je potrebne pozerat na zlozenie aby islo o vitaminy, ktore dieta ozaj potrebuje :stuck_out_tongue:

Myslíš, že nejaký doplnok? Nejaké tabletky alebo čosi také, že by možno bolo fajn dať, aby tie vitamíny sa doplnili aspoň takto?
Je toto správna cesta? Píšeš, že je už dosť iných možnosti sú rovnako účinné ako keby dostane to dieťa vitamíny z toho jedla??

ano aby v zlozeni boli vitaminy, ktore dieta potrebuje, ktore vyuzije tak ako ma, ktore mu pomozu, aj v tomto smere, lebo to zlozenie je alfou a omegou a na zaklade toho sa treba rozhodnut :stuck_out_tongue:

posielam vam dievcata fotku, co som ja kupila dcerke, co jej davam :slight_smile:
ten jeden rok bol pre nas katastrofa a som rada, ze som nasla nieco, co ma fajn zlozenie, ze obsahuje viacero vitaminov, ktore posobia komplexne a aj na imunitu :slight_smile: ako som pisala my sme sa minuly rok natrapili. neustale bol nejaky problem, ze musela ostat doma. aj ma to mrzelo, lebo predsa v skole tym padom prichadzalo o mnohe dolezite veci, informacie, znalosti :frowning: preto som si povedala, ze musim spravit s tym nieco aby sa to neopakovalo :slight_smile:
IMG_0585

Aký milý obal, ale to je na viac vecí nie? Aspoň podľa toho, čo čítam z toho obalu, to zloženie vplýva na viac vecí u detí, čo?
:slight_smile:

obal sa aj mne paci, aj ten slonik je tam taky zlaty :stuck_out_tongue:
ano detom to prospieva vo viacerych smeroch pomaha im to aj v skole sa viac sustredit, pocuvat, venovat sa tomu, co im kto hovori, lepsie to potom vsetko tak vnimaju, tiez aj vdaka tomu stres lepsie deticky zvladaju a samozrejme aj na imunitu to ma vplyv, co sme sa o tom vlastne aj bavili :stuck_out_tongue:

To obsahuje ale viaceré vitamíny :open_mouth:
Je toto vhodné pre každé dieťatko? Alebo sú tam aj nejaké obmedzenia? Skúšala si pozerať aj čosi iné takéto, že na prevenciu na zdravíčko?

Ako dlho ho už dávaš? Myslíš, že by to mohlo aj nám pomôcť? Žeby som ho mohla kúpiť a Tamarke nasadiť?
Vieš ako ma to celé mrzí, že som sa na to nedala skôr si pozisťovať, čo by bolo vhodné, čo by jej mohlo pomôcť? Že až teraz sa tomu začnem venovať, keď to už nie je ani že za 5 dvanásť, ale skôr dvanásť 5? :frowning:

Toto aj mňa zaujíma a teda riadne, že načo vlastne všetko je to vhodné a či pre každé dieťa, lebo to je z môjho pohľadu dosť dôležité vedieť, no nie? :slight_smile:

v podstate obmedzenie akurat tak take, ze su tie kapsule od sest rokov a viac :slight_smile: ci som skusala aj cosi ine? chcela som, ale radsej som si dopriala cas, pozistovala som si co by bolo fajn aby som zbytocne nekupovala nieco, co by nemalo pre nas nejaky vyznam doma chapes :wink:
fu presne to neviem haniena, ale uz nejaku dobu, u nas sa to vyplatilo aspon ja to vnimam ako dobry krok, ja vidim tie zmeny, to zlepsenie :slight_smile: uz nech ta to nemrzi, uz sa tym netrap, lebo akurat tak zlu naladu ti to prinesie, ale nic viac :confused:

Môžeš mi bližšie napísať o tom aké zmeny si spozorovala? Na čo všetko to zloženie má vplyv? Ak teda ti to nebude vadiť, nechcem ťa oberať o čas, len by si mi tým pomohla :slight_smile:

jasne, ze ti mozem o tom napisat, len nechcela som reku aby som vas tym nejako nezatazovala, ale ked to chces vediet tak preco nie :slight_smile:
zmeny som spozorovala v prvom rade v tom, ze ta imunita isla u nas k lepsiemu, ze nemame problem s tym, ze by musela ostavat doma, ze by ju hned nieco draplo len pri zmene pocasia :slight_smile: napriklad hej? ale vsimam si aj to, ze je taka aktivnejsia, viac je hrrr do ucenia a co sa mi paci, ze fakt, ked sa o niecom rozpravame tak pocuva a rozmysla nad vecami :slight_smile: minuly rok jak byvala chora a unavena, tak to bol uplny opak jak je teraz :stuck_out_tongue:

Milkisha
Myslíš, že toto celé má vplyv aj na učenie?? :open_mouth:

prirodzene ano, ved v zlozeni su vitaminy, ktore podporuju aj sustredenie a mozgovu cinnost deticiek :slight_smile:
co je z mojho pohladu uplne uzasne, nie? :stuck_out_tongue:

SUSTREDENIE, KONCENTRACIA - je vela veci, co ju dokaze bud podporit alebo narusit a pri detoch je dobre aj na to mysliet, to kvitujem, lebo male deti, ktore este len zacinaju chodit do skoly alebo prve roky chodia, tak si musia zvyknut na to, ze minimalne polovicu dna musia byt ready. Ze musia venovat svoju pozornost spoluziakom. Pocuvat ucitelov. Premyslat, pocitat a podobne veci. :slight_smile:

presne si to @lalina vystihla :slight_smile:
sustredenie a imunita to su veci, ktore dost uzko spolu suvisia a je dobre mat to na mysli, predsa myslim, ze nechceme ani jedna mamicka aby nase dieta malo nejake problemy so sustredenim, s pocuvanim s venovanim sa skole :slight_smile:

SKUSENOSTI - presne zo svojich skusenosti som pisala, to co som napisala :slight_smile:
Vies kolke si toto este neuvedomujeme? Ja nastastie uz ano. Ale aj mne to trvalo, kym som videla suvislosti medzi tymito vecami. Ako si pisala, tak mnohe vitaminy v tom dokazu pomoct, ale je potrebne aby ich deticky dostavali pravidelne :slight_smile:

1 Like

Milkisha
Mne len to celé nejde do hlavy ako to je možné. To potom by stačilo keby tie vitamíny deťom dávame aj napríklad v strave, nie?
To by tiež mohlo tým pádom logicky priniesť úspech, či?

Ako je možné, že až na toľko vecí to u detí môže mať vplyv? To by mi ani nenapadlo, že tie vitamíny, čo sú na obale popísané môžu mať až také široké využitie, že aj na stres aj na sústredenie môžu mať vplyv.
Celkom novinka pre mňa. To by sa potom nejako ale aj so stravou dalo vymyslieť, aby tie vitamíny dieťa dostalo v strave a nemuselo by vitamíny v kapsulkách papať, nie?