Nezabudnite na prevenciu pred vstupom dieťaťa do kolektívu

baby neviem neviem…so stravou aspon u nas je problem…neviem ani akoby som odhadla…ci v tej strave davam drobcovi dost vitaminov…ci v takom mnozstve v akom potrebuje a ci ozaj su to tie vitaminy ktore potrebuje…toto sa mi zda ako lepsia forma predsa len…

ako tu uz zaznelo s tou stravou je to rozne :wink:
doma u nas by si videla, ze tato tvoja predstava je od reality na mile vzdialena, ze do dietata nedostanes vsetko to co by si potrebovala aby malo dostatok vitaminov len z jedla, neni to mozne, u nas teda vobec, preto ja som rada, ze su aj ine moznosti ako tie vitaminy do detskeho telicka dostat :wink:

Čo si, týmto ma nezaťažuješ, práveže som rada, keď mi niekto má snahu poradiť, odporučiť niečo, lebo sama neviem akoby som sa s tým pasovala. Takto aspoň spoznám aj názor a pohľad niekoho iného a tým si aj obzory rozšírim, čo si myslím, že je super :wink:
Tešia ma tieto zmeny, ktoré u vás nastali, no ak chcem to spozorovať doma tiež, tak budem musieť niečo pre to urobiť :slight_smile: Čiže SlonIQ-a nám zabezpečím domkov :slight_smile:

Aj u nás strava je kapitola sama o sebe. Ale možno keby som vymyslela nejako tie potraviny “zakryť” v jedle, tak by nebol problém s jedením, no to by som nad to si musela sadnúť a dáko to vyšpekulovať :open_mouth:

ked uz dieta chodi do skoly, ked uz je v takomto veku, ako ja hovorim, ze v obdobi vzdoru, tak len tazko nieco takto zakamuflujes, poviem ti, ze taku tendenciu som mala aj ja. Ale nepomohlo. Potom som sa snazila aj vysvetlovat, ze co preco je dolezite papat, ake vitaminy moze z toho mat, preco je to podstatne no deti to tak nechapu, preto som na toto uz rezignovala :smiley:

zbytocna snaha…sama som sa o tom presvedcila…je potom toho velmi vela na co musis mysliet…na to aby ta strava bola pestra…vyzivna…aby tych vitaminov bolo tolko kolko ma byt a vsetko okolo toho…a po pravde ja mam rada zdravu stravu…len toto uz by bolo aj na mna akoze moc…ze by som musela riesit kolko vitaminov aby to bolo dost…a preco si zbytocne zivot komplikovat…dost co si viem v zivote vztahy komplikovat…toto si hadam nemusim… :smiley:

Ale uznajte nepomohlo by to keby niektori rodicia proste nechavali radsej svoje deti doma, ked su chore? Myslim, ze to by mnohe vyriesilo!!!

POMOHLO - lenze povies mi ako by sme to urobili?
Kazdy rodic je svojpravny, cize mal by si vediet zvazit, ci je vhodne dat dieta medzi ine, dat ho do kolektivu, ci nemoze ine deti nakazit a ked rodic uzna za vhodne dat ho do skoly, tak co urobis. Ani ja a ani ty nic. Proste rodic sa tak rozhodol a vec vybavena. My jedine co mozeme urobit je podporit imunitu nasich deti :upside_down_face:

Ved to, ze neviem, ale pomohlo by to, len to by si asi viaceri rodicia museli vstupit do svedomia a mysliet na zdravie aj inych deti, ale vlastne najma na zdravie tych svojich :open_mouth:

ako si sama napisala musis pre to nieco urobit aby si to videla a toto je ta spravna cesta aspon z mojho pohladu, po tom co vidim doma, ale zmeny k lepsiemu to nam prinieslo :slight_smile: nevies si predstavit aka som rada z toho posunu u nas :slight_smile:
ninike ako sa hovori, ze snaha sa ceni, tak mam pocit, ze v tomto pripade sa ani ta neceni, lebo neni nik kto by ju ocenil, najma deti to ocenit nevedia, ked im chces nanutit nieco, co proste nechcu :wink:

toto je uz debata na dlhsie a myslim, ze aj tak by sme s nou nic nevyriesili, lebo kazdy si sam zvazujeme ci je vhodne dat dieta do skoly. A niektori maju problem, ze nemozu ostat s detmi doma a co v takom pripade vies :confused: To ma dve stranky :confused:

Haniena
Už si ten doplnok, tie vitamíny kúpila? Som zvedavá na to, keď si vyskúšate, tvoj názor ma bude zaujímať, lebo tiež to teda zvažujem po tom, čo som sa tu dočítala. Čo všetko mamičky písali :slight_smile:

Prepac akoze nemyslela som to nejako zle, to len som sa tak rozcertila, lebo som si na to spomenula, ze fakt niektori rodicia na tieto veci vobec nemyslia a potom kopa deti uplne zbytocne ochorie, ze vylahnu a nemozu sa vzdelavat, nemozu sa ucit nove veci, co je z mojho pohladu celkom skoda :frowning:

Ďakujem ti za každý tvoj komentár, za každú tvoju radu, veľmi ma teší, že si mi všetko vysvetlila a ozrejmila ako to je u vás čo vám pomohlo vyriešiť tento problém :slight_smile:
Práveže si viem tú tvoju radosť predstaviť a už sa neviem dočkať, keď aj u nás to tak bude, keď už bude všetko ako má byť!!!

SlonIQ som kúpila, to áno - už sme ho aj nasadili. Len myslím, že to nebude všetko zo dňa na deň a tiež bude trvať nejaký čas, kým všetko bude ako má byť. Ale podľa toho, čo som sa tu dozvedela, aké skúsenosti majú mamičky s týmto doplnkom tak verím, že to bude dobre a už sa neviem dočkať výsledkov :slight_smile:

nedakuj mi uz prosim ta tolko, ja budem len rada, ak toto ti pomoze, ze sa posuniete dalej, ze to aj na imunitu pomoze, lebo u nas je to zlepsenie fest vyrazne :slight_smile:

Nie je neskoro myslieť na posilňovanie imunity u detí, keď už chodia do školy? Skôr treba na to myslieť ešte pred začatím školy, nie?
Nemá to náhodou len tak skôr zmysel?
Lebo predsa na to zdravie, keď je dieťa v kolektíve je trošku väčší tlak, nie??

NESKORO - radsej neskor ako nikdy.
Tak by som to asi zhrnula. Dietatku pomozes ak mu das vitaminy, ktore potrebuje aj ked uz je medzi detmi. Radsej neskor akoby si mala cakat do dalsieho roka alebo co. Cim skor by si nasadila taketo vitaminy, o ktorych pisali baby, tym skor by si videla vysledky. Detom treba pomahat, aj s imunitou aj so sustredenim v skole a podla mna tento doplnok, o ktorom tu pisali je super, najma zlozenim :slight_smile: Ze dokaze pomoct pri viacerych veciach, ze detskemu telicku prospeje :slight_smile:

Haniena
To asi je normálne a prirodzené aj podľa toho, čo baby písali. Veď uvidíš ako to pôjde, budeš vidieť nejaké zmeny, tak daj echo, som zvedavá veľmi!

Prepáč, chcela som len aby si vedela, že som vďačná :stuck_out_tongue:
Karollana ešte je to len asi týždeň, takže myslím, že ešte to chvíľku potrvá, ale tak nevadí mi to, mám srdce na mieste, keď už ho máme doma. Keď už ho dávam.
Lebo nechcem aby Tami nám vyľahla, aby sme mali Vianoce v posteli s teplotou alebo čosi také, toho by som sa rada vyvarovala tento rok :slight_smile: