Nový operačný systém skoliózy mal premiéru v Žilinskej nemocnici

Nový operačný systém dnes po prvý raz na Slovensku použili pri operácii zakrivenia chrbtice dospelej pacientky na oddelení pediatrickej ortopédie v Nemocnici s poliklinikou (NsP) v Žiline



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/3511-novy-operacny-system-skoliozy-mal-premieru-v-zilinskej-nemocnici

ja mam taku mensiu otazku v com je vyhodnejsia tato novsia metoda,v tom ze setri pacienta alebo dosahuju sa aj lepsie vysledky pri vyrovnavani chrbtice?

haha tak to pochybujem ze setri pacienta… pocula som dost o tom… praveze je to horsie. akurat nebudes mat jazvu na chrbte ale taku mensiu na strane…

ahoj
ja idem teraz 24 novembra na tu operaciu do ziliny mam skoliozu vo velmi zlom stave a je to jedine vychodisko -operovat!
chcem sa ta len spytat ze preco neni aj v inom lepsia ta operacia od inych v inej nemocnici napriklad ked si pisala ze len je vyhodnejsia ze neostava jazva???mam s toho trocha obavy ale chcem tam ist!!!diki

ahooj aj mna to caka mohol by si mi napisat ako sa citis kolko mas rokov a ake si mal zakrivanie a tak ?? prosim ta …ja idem 26.2.2009
pokec-bubuskoo

ahoj
chcela som sa opýtať,ako sa máš po operácii?
aj mojej 14 ročnej dcére hrozí operácia kvôli skolioze,koľko si mal stupňovú skoliózu?čítala som,že v Žiline majú nový prístroj na operáciu, prosím ťa keby si mi mohol dať odpoveď

Ahoj Bubo ja idme na operaciu tiez a 19.2.2009 prosim ta napis mi na moj nik na pokeci…DLF-NIKE

noo ked je niekto zvedavi na mna tak ja mam 87° bubuskoo

mnaoperovalivjanuari 2005estecez chrbticu,ano bolotonaroc nepooperacii alenebojtozvla dnes,aj pre mna to bolo tazke ale teraz im len vdacim za vsetko.

ahoj aj ja chcem ist na operaciu skoliozy.Moj ortoped napisal,ze si vyzadujem operaciu a som rozhodnuta ale bojim sa toho ze povie,ze to nieje potrebne

ahoj,to ty si mi pisala na pokeci???

Milá pani sestrička,
ak náhodou čítate tento mail,tak by som sa chcela ešte raz naozaj veľmi veľmi poďakovať všetkým doktorom a sestričkám,za to čo ste pre mňa urobili.Naozaj si to cením a nikdy Vám to nezabudnem.Prosím Vás keď sa Vám bude chceť pozdravte odo mňa všetkých…Ďakujem, že ste mi 87(vlastne 95 stupňov)upravili na 33.Nedá sa to slovami opísať.Posielam ešte jedno OBROVSKÉ ĎAKUJEM !!!

Mam ist za doktorom mam odporucania na operaciuy v bratislave doktorom Rehakom ael idem do zilini alebo bojim sa ze mi to neodsuhlasi

Ahojte môj syn má 6 rokov po narodení mu zistili že má z jednej strany zrastené 3 stavce, lekári nám vtedy nič nepovedali pred rokom a pol sme to zistili keď sa zohol, a jeho chrbtica má nepravidelný tvar. Spravili mu aj RTG snímky a mal 40st skoliozu, po roku včera sme boli na kontrolu zas mu spravili RTG snímky a za rok má 8st zhoršenie. Lekár jej odporučil spraviť korzet. Čo poradite čo by mu pomohlo ak má teraz cca 48st skoliózu, pomôže mu ten korzet alebo nechať ho operovať? Prosím poradte.

operacia sa riesi od 50 stupnov skoliozy(teda tej klasickej), mna caka v septembri a mam 19 rokov…ale ak ma 48 stupnov v 6 rokoch kym sa mu zastavi rast a vyvoj(cca 20ty rok) sa mu to moze vyrazne zhorsit, radila by som necakat a navstivit lekara bud v ZA alebo v BA(tu sa ale dlho caka na termin). V tomto veku je este dost flexibilny a vysledok operacie bude priaznivejsi akoby bol o par rokov neskor…ak vas nieco zaujima napiste na mail ja uz mam pozistovane:)

Ahoj Kristina,aky je tvoj e-mail? Tiez mam skoliozu a musim ist na operaciu.

Ahoj,mám dceru, která má skoliozu na dvou místech.Zjistily jsme to až tedˇ,když je dceři17let.Pomohl nám známí,který se zabívá Doudovo metodou, je to v podstatě napravování páteře(jednoduše řečeno).Jsem z Čech takže kontakt na něho ti asi nepomůže,možná někdo u vás to dělá taky.Stojí to za zkoušku,dceři se to opravdu zlepšuje.

Ahojte rozhodujem sa či mam ist na operaciu skoliozy. Mam 48 stupnov, ale strasne sa bojim co bude po operacii. Nasiel by sa tu niekto kto by mi napisal ake su po operacii obmedzenia? Pestova@zoznam.sk Ďakujem

takze ahoj reagujem na tvoj prispevok a urcite by som zvazoval operacne riesenie 100%lepsie ako trapenie korzetom a aj tak sa to bude len zhorsovat!poradte sa s lekarom ze by ste rozmyslali nad operaciou ale v ziline v BA urcite nie to je masaker v ziline je to super som tam bol pred 3mesiacmi a uz uuplne iny clovek zpo mna uz beham,skacem,uplne bez bolesti uz a neni to nic hrozne ta operacia neboli to ani!urcite by som to po mojej skusenosti riesil takto a nie korzetom a prajem vsetko dobre a ak pojdete na operaciu tak vela sil na uzdravenie

ahojte!:slight_smile:
zajtra oslavujem vyrocie(4.mesiac po operacii)
uplne suhlasim s tomasom.mam 15 rokov. korzet som nosila od 9 rokov.prve tri roky uplne non stop.lenze potom nastalo obdobie ked som sa zan zacala hanbit.zdravotny stav sa mi zacal zhorsovat.moj ortoped nechcel pocut o operacii.najprv ani ja,lebo on ma tym stale len strasil-ze ochrniem a veci podobne tomu…velmi som sa bala.potom som isla do SLU Mrina( s cim tiez nesuhlasil).stretla som tam kopu dievcat ktore boli po operacii a vsetky sa citili perfektne!! Ja som dotlacila mojich rodicov neh zavolaju do ziliny ze by sme checli ist na konzultaciu…tam ma cakalo velke prekvapenie a slzy.9.januara som mala 87 stupnov.2.marca ked ma prisiel pan primar(slovo pan si zasluzi)pozriet povedal mi ze som mala 95 stupnov.takze ludia nebojte sa toho lebo cas je velmi vzacny…kazdy den ja vzacny.
ja osobne v korzete ziadnu perspektivu nevidim.pre dieta je to len trapenie,ktore prestane pomahat(aspon u mna).
drzim vam vsetkym palce!!! nebojte sa :slight_smile: