Nový operačný systém skoliózy mal premiéru v Žilinskej nemocnici

Chcela by som sa opýtať, musí sa chodiť po operácií na liečenie?

Přesně tak, mám úplně stejnou zkušenost jako ty… Bohužel. Nedáš mi na sebe mail? Ráda bych zjistila, jestli nejsme podobný případ :-).

Dobry den. Mam skoliozu 90 st., mam ist na operaciu. Zaujima ma, kedy je vhodne ist do Kupelov a kde? Dakujem

Chcela by som reagovat na Tvoj prispevok, tereza. Ak mas 90 stupnov nemas o com premyslat! Volaj do Ziliny a modli sa, aby Ti nasli co najskorsi termin. Ja som po operacii a mala som 95 stupnov. Ked si citam vsetky tieto prispevky ludi, ktorym to stiahli na 10-15 stupnov, mozem len ticho zavidiet, lebo ja mam momentalne po dvoch rokoch od operacie 38. Co je uz dost vela. Nestracaj prosim Ta uz ziadny cas, nechci dopadnut ako ja, ked sa mi to za mesiac zhorsilo o osem stupnov. Je to fakt bieda s niektorymi ortopedmi na Slovensku, ja napr “dakujem” tomu mojmu za to ako som dopadla, “dakujem” mu za to, ze ma nikdy neposlal do kupelov a moja chrbtica dopadla tak, ako dopadla. Zda sa mi, ze ani Ty nemas dostatok informacii. Prosim Ta, zdvihni telefon a zavolaj do Ziliny.

Ahoj zuzka, ja mám 28 rokov a chcem sa ťa spýťať, či sa nosí korzet po operácií a vlastne všetko, by som chcela vedieť.

Ahoj. Chcem sa opytat, ako si sa citila po operacii, ci si mala bolesti a kolko si sa nemohla hybat? Ked ta pustili domov si nemohla asi aku dobu cvicit?

Len viete, niekedy tie cviky naozaj nepomahaju a je potrebny ten korzet, vo vacsom pripade operacia …

Dobry den chcela by som sa spytat vy ste boli na operacii z chrbticou. mozem s vas spytat kdeste boli operovana. ja mam strasne skriveny chrbat mam z skoliozu ale deformovanu a mam 31 rokov a bojim sa a neviem co mam robit. moj doktor ma odporucil do ziliny na konzultaciu z chrbticou ale neviem za akym ortopedom mam ist aby ma dali do hromady. dakujem.

Chcem sa spytat vas bubo kde ste boli operovana.

Dobry den bubo mozem si idvas popytat email na vas. dakujem.

Pekny den

Mohli by ste ma prosim kontaktovat, mala by som par otazok.
Velmi pekne Vám ďakujem
S pozdravom Patricia

Ahoj Zuzka, mám 19 rokov, tiež skoliózu neskutočné bolesti, preto nad operáciou už uvažujem sama, bez podnetu lekára. Chcem sa spýtať koľko si bola v nemocnici, bol niekto s tebou a bolo nutné ísť aj do kúpeľov?

Ahojte. Mám 20 rokov a skoliózu mi zistili keď som mala 11 rokov. Rok sa s tým nič nerobilo len som mala cvičiť čo nepomáhalo. Tak ma poslali do BA na korzet po roku cvičenia ktoré nepomáhala som stratila nádej a potom to cvičenie bolo skôr necvičenie lebo ked sa po roku cvičenie zakrivenie zhoršilo nemala som už chuť som blbá viem. Korzet som nosila poobede v noci cez víkend keď som bola doma stále. Nepomohlo spravili mi iný korzet po roku zistili že je zlý tak mi spravili ďalší. Potom som do BA už neprišla. Teraz mávam bolest nie veľké dajú sa niesť ale mám iné zdravotné problémy (bolesť brucha a problém s obličkami, časté bolesti hlavy) preto rozmýšľam nad tým že zájdem ortopédovi no neviem či by ma zobral a prezrel alebo či vôbec keby mám ísť na operáciu tak či mi to preplatí poisťovňa (Dôvera). Operácie sa bojím ale niekedy pri bolestiach nad tým uvažujem, ale chodím na VŠ a neviem či by sa to dalo nejako zvládnuť alebo by som musela prerušiť štúdium. Hlavne ma zaujíma koľko som v nemocnici od kedy prídem až do konca. + či je potrebná i kúpeľná liečba a ak hej tak na ako dlho. Ďakujem za rady.

Mne pred 3týždňami operoval p. Popluhar syna Jakuba a vsetko dopadlo velmi dobre, mal 90stupňové zakryvenie, vyrovnal ho a syn sa zotavuje az velmi dobre, myslim ze by si to mala skusit s nim konzultovat a ak treba dat sa operovat, nie je to lahke, ale da sa zvladnut.

Tymto chcem poďakovať p. Popluharovi ktory mi operoval syna Jakuba pred troma týždňami a celemu personalu za opateru. POSIELAM VEĽKÉ ĎAKUJEM!

Prosim vas aj moja mala dcera je po operacii crbtice nemoze sediet zabudla som sa spytat preco sest tyždnov nemoze sediet nevieme ju ustrazit može sa dačo stať ked si sadne

Ja viem len tolko, ze je pri sedeni velka zataz na chrbticu, mi sme mu kupili barovu stoličku,

Dobry den, ja som po operacii skoliozy mesiac a 10 dni, operovali ma v Brne, pan Doc. Repko :slight_smile: , 90stupnov, na 2den ma posadili a na 3den som sa presla, po 14dnoch ma pustili dom. A chodim na rehabil.

Dobry den chcela som sa spytat ako to funguje po operacii. Kolko trva kym sa clovek postavi na nohy a celkovo ta doba co musi byt doma aby sa uplne zotavil: Tiez ma caka operacia. A ako dlho sa na operaciu caka? Dakujem

Dobry den pani Adela, my sme boli tiez u p. Doc. Repku s dcerkou, vravel, ze je nutne ju operovat, ma tazku skoliozu, ktoru nevedia na Slovensku operovat… Chcem sa Vas opytat, ci Vam tuto operaciu poistovna hradila, alebo ste si to museli platit sama? Ja nemam vobec predstavu, co taketo nieco vobec stoji… Ak mi mozte prosim odpovedat na mail: stranai@pobox.sk, budem Vam velmi vdacna… Marcela