Nový operačný systém skoliózy mal premiéru v Žilinskej nemocnici

ahoj
ja som po operacii uz 10rokov…
chcem sa spytat,ake je to cvicenie MBF a ci by som to mohla cvicit aj ja…

dakujem za odpoved. dufam ze operacia sestry dopadla dobre.pocula som o moznych komplikaciach

este by som chcela vediet ako to je s platenim operacie. ja mam vseobecnu poistovnu ci mi to zaplatia len nejake perceta a ja zbytok alebo to je bezplatne. dakujem za odpoved

Operaciu skoliozy preplaca v plnej vyske zdravotna poistovna.Komplikacie su ako pri kazdej operacii,ale clovek musi verit,ze operacia dobre dopadne.

dakujem pekne za odpoved. prajem pekny den! :0)

Vsetci co mate ist na operaciu skoliozy: hlavu hore a ist do toho…je to najlepsie riesenie…mam 27 rokov, mala som 50st. som tyzden po operacii a je to fajn teraz mam 13st.hlavne po operacii treba dat hlavu hore a neprestavat byt optimista a potom to ide ako po masle…Velke DAKUJEM patri Dr.Popluharovi a celemu kolektivu:nooo co dodat su sikovny(-:

ahojte.som 10 mesiacov po operacii.pisala som sem uz aj pred tym. mala som 95 stupnovu krivku.teraz, po operaci zadnym pristupom mam resp.mala som 33.chcela by som reagovat na par prispevkov ktore ste sem pisali.
1.pre matku 10 rocnej dcery s 50 stupnovou skoliozou:
pisali ste sem o nejakom specialnom cviceni ktore jej pomohlo.ano je to krasne… lenze ak ma uz vo veku 10 rokov 40 alebo 50 stupnov ,viem ze sa to zle pocuva, ale bolo by sa treba ist poradit k odbornikom do ziliny.mne skoliozu “zistili” prave v jej veku.mohla som mat o nieco menej stupnov jak ona.neidem tu pisat o tom ako podstivo som 23 hodin denne nosila korzet a potom sa mi to zlepsilo o takych 15-20 stupnov. ano bolo to tak…moje telo sa vyvijalo v dobrom.lenze potom ked som bola asi nejaka piatacka -siedmacka zacala som sa zan velmi hanbit a nechcela som ho nosit v lete mi bolo horuco mala som vydratu panvu … potom sa mi to zhorsilo.
skuste ju dat aspon do kupelov ja som bola v kovacovej v marine.
tymito omackami som chcela povedat asi tolko ze trapenie vasej dcery vas teraz trapi lenze ako rodica vas to bude trapic viac ked pojdete na rtg a zrazu bude mat nejackych 70 stupnov(vlastna skusenost akurat ze ich bolo 87)…a potom to uz doktori nestianhnu na krasnych 9 alebo 10.male dieta to este tak nevnima… ja som lezala v nemocnici doma a v kupeloch v obdobi ktore malo byt pre mna najkrajsie…ked som bola deviatacka.samozrejme ze horsie sa dobieha ucivo ked mate 15 ako ked mate 10.
v kazdom pripade budem vam velmi drzat palce. aj dcerke :)ak budete mat na mna nejake otazky ozvyte sa :slight_smile:

viete coo… ja mam skoliozu us od 10 rokov… snazila som sa ako hlupa, nosila stale dookola korzet aj vyse 23 hodin, cvicila som rehabilitacie, plavanie a neviem co vsetko , popri tom len sami vysmech od inych ludi … a naco to vsetko bolo ? dnes mam okolo 50 stupnov krivky vrchnej aj spodnejj… naco tolkoo snahy? kazdy sme iny. nie kazdemu pomahaaa to co inymm …

dufam zetam bubu dobre operovat som rad zeus tam pojdem odva tizdne mozno aj skorej v snv nebarz vedia operovat susp.meniskopatia med analgetika p.p termin op.chrapciakova 1 snv jan fabian dufam zema zoberete ja pridem caute prajem vam prijemnu operacnu pracu vroku 2010

kazdy ma volake zdravotne problemy a ta chrbtica ked si to tak vezmeme neni najhorsia su aj horsie veci… ja tiez mam krivu chrbticu neviem o kolko stupnou ale mam bohuzial aj taky mensi hrb a pritom mam 21 rokov… tiez som cvicila chodila do kupelov a tak a nepomohlo mi to kazde telo to prima inac … ale setko berem v poriadku zivot si aj tak uzivam s kamaratmi :smiley: sak zivot sa preto nezruti :))je len na tebe ako sa stym virovnas …

ahoj ja som uz po operacii skoliozy takmer 4 roky a teraz mi hrozi dalsia operacia chcela by som sa opytat ci nevies alebo aj niekto z vas nevie alebo nebol na operacii chrbtice a le v oblasti panvy a bedrovej casti pretoza po operacii to bolío 8 stupnov zakrivenie a teraz je to az 20 a myslim ze sa to bude len zhorsovat prosim ak niekto nieco viete ozvyte sa mi moj mail je sojulka1@azet.sk

Včera som bola na kontrole u ortopéda, a odporučila mi kúpele, a povedala že ak sa mi skolioza do pol roka nezlepší, začne zavažovať nejakú novú vynikajúcu metodu v žiline, akurát že je to chirurgické, a pritom mám “len” 30°…
je to nutné podstúpiť?

Ahojte, v oktobri 2009 mi zistili 51° skoliozu a hned mi dali korzet. Nosila som ho poctivo aj do skoly. V juni 2010 som bola na kontrole, kde mi doktor povedal sokujucu správu: moja chrbtica sa zhorsila na 66°. Doktor povedal, ze to mame prekonzultovat s doktorom Horvatom v Ruzinove a este s doktorom Populharom v Ziline. Doktor Populhar ma hned objednal na operaciu, ktora bude v septembri 2010. Velmi sa bojim:(

Skoliózu mi zistili keď som mala 5 rokov, na prehliadke na ktorej trvala mamka (tiež má skoliózu). Predpísali mi korzet, no bola som ešte len decko a nosila som ho len sporadicky a do školy vôbec, no cvičila som a plávala. Keď som nastúpila do prvého rčoníka na osemročnom gymply (mala som 10 r) krivku som mala už vyše 70°. Doktor Rehák v BA ešte na Hlbokej rozhodol o operácii. Mala som trochu strach, keďže som netušila čo všetko ma čaká. V 11tich som teda išla na Hlbokú aj s mamkou a po troch dňoch čakania ma zoperovali. Na pocity po operácii sa už príliš nepamätám, ale viem že som plakala len málo… a najviac mi vadilo že mi hneď po operácii sestričky nechceli dať piť:D Korzet som po operácii musela nosiť 24hodín denne, čo mi na relatívne novej škole spôsobovalo menšiu “traumu”, ale čo už:D Keď som mala 12r, doktor rozhodol o ďalšej operácii, keďže som vyrástla a bolo treba tyčku trochu posunúť (či ako to vtedy vravel). Aj tá operácia bola v pohode, mama tam už so mnou nebola celý čas, len mi občas prepašovala moju oblúbenú lososovú bagetu :smiley: Ale inak bolo všetko v pohode. Išla som domov a zas nosila korzet 24hodín denne. Tretia, zatiaľ posledná operácia bola v 2006, keď som mala 14. To mi k jednej tyčke s pár hákmi pridali ďaľšiu, na konečné upevnenie. Táto operácia prebehla už v lepších podmienkach v Ružinove (znova pod vedením p. Reháka). Musím povedať že mi tam bolo dobre:D V nemocnici som za každým spoznala mnoho skvelých ľudí, s ktorými udržiavam kontakty ešte aj dnes. Teraz mám krivku cca 20°, no obmedzená nie som skoro v žiadnej činnosti a chrbát ma nikdy od operácie nebolel. Vy, čo sa chystáte na operáciu, nebojte sa. Sme v dobe keď to už doktori zvládnu bez väčších komplikácii a buďte si istý že v špitáli nájdete mnoho ľudí s podobným osudom s chuťou rozprávať sa / zoznámiť sa. A v čom ma všetky tieto operácie poznačili? Celú školskú dochádzku som bola oslobodená od telocviku, nemôžem dvíhať ťažké predmety, s korzetom som si toho prežila mnoho za tých 7 rokov neprestajného nosenia (nezabudnem keď mi v lete oco musel navŕtať viac dier, keďže bolo neznesiteľne teplo)… a mám jazvu. Na tom však podľa mňa nezáleží. Teraz je všetko v pohode a ja sa chystám sa VŠ:D Nebojte sa teda operácie, je to v pohode :slight_smile:

Dobrý deň. Skoliózu mi zistili, keď som mala 15 rokov, vtedy som mala 38°, cvičila som, plavala. Korzet som ani moc nenosila, skoro vôbec. Teraz mám 18 rokov a upravilo sa mi to na 33°, no lekár v Žiline dáky Liščák tvrdí, že aj tak by ma dal na operáciu, vraj ked budem mať takých 30 rokov budem mať problémy s platničkami. Chcem sa spýtať, či máte alebo ste mali podobný problém, potrebujem poradiť ako to riešiť. Ďakujem.

Urcite nie, operuje sa od 45 st… Ja mam 40 stupnov a nejdu ma operovat, len nosim korzet a cvicim kazdy den polhodinu a chodim do kupelov.

Ked chces. tak lekar ti musi vyhoviet. Ale rozmysli si to.

Ahoj Marry, mojej mamine zistili, ked mala 13 rokov, 40° skoliozu a povedali, ze ked porodi bude na vozicku a bude mat bolesti a neviem co este. Teraz ma 42 rokov a porodila bez problemov, bolesti nema a na vozicku nieje. Mne zistili skoliozu ked som mala 10 rokov. V 12-tich mi dali korzet a nosila som ho skoro stale lenze z 50-tich ° sa mi to zhorsilo na 70°. Dnes mam 13 rokov a pred 3 tyzdnami ma operovali v Ziline (Popluhar, Liscak). Operacia dopadla super a po tyzdni som isla domov. Bolesti nastastie nemam. Tak sa operacie neboj.

Chcem sa poďakovať primárovi Popluhárovi a Mudr. Liščákovi, ktorí operovali moju dcéru Maťku, celému tímu o jej starostlivosť a rehabilitáciu. Odkaz aj pre tých, ktorí majú strach a obavy z operácie, nebojte sa, nie je nič krajšie, ak vidíte sebavedomú 13, tku, ktorá si po čase môže dať tričko na ramienka a odhaliť rovný chrbátik, moja dcéra mala 70 st. a spravená na 10 st., tak hlavu hore a choďte do toho, s pozdravom Inge a Maťka.

Kolko stoji taka operacia? Chcela by som ist aj ja a nevahala by som. :slight_smile: