Nuvaring

Čítala som tu na stránke článok o Nuvaringu. Zdá sa mi to byť celkom dobré riešenie, ale nikde som sa nedozvedela ako sa vyberá. Všade sa píše o ľahkom zavádzaní, ale nikde o vyberaní. Máte s tým niekto skúsenosti?

Vyberá sa tiež naozaj jednoducho - ukazovák sa vloží pod okraj krúžku a jemne sa vytiahne.

Máte už s tým už niekto skúsenosti. Lebo ja nad tým uvažujem, ale rada by som počula názor niekoho kto už Nuvaring vyskúšal. Ďakujem.

Mám už skúsenosti s vaginálnym krúžkom Nuvaring a môžem len vrelo odporúčať. Je naozaj bezproblémový.

Všetko má svoje plusy aj mínusy, ale táto diskusia by mohla priniesť aj viac informácií od tých, čo už vyskúšali a aj niečo viac ako “je to dobré” alebo “ach, aká som rada, že som to vyskúšala”.

Moja priatelka ho pouziva, da sa povedat ze je to jedno z mala moznych rieseni pre nu - je celiaticka, teda klasicka HAK by jej zatazovala nadmerne pecen. Kruzok je super, nielenze to ma vyhody v pouzivani a nemusi sa na to mysliet denne ako na tabletku, no super je ze odkedy ho pouziva ma ovela vacsiu chut na sex :smiley:
takze urcite vrelo odporucam…

tiez uvazujem o pouzivani nuvaringu, ale zda sa mi to vsetko tak prilis jednoduche a skvele, ze cakam nejaky hacik. Vsade pisu, ze sa nepribera z toho, ze je to cele bombasticke aj z inych dovodov. Vazne sa z toho nepribera? A moze sa s tym normalne aj kupat? A je pravda, ze vobec ho necitit?

ahojte kocky ,chcela by som vediet ci pocas 7 dnovej pauzy na menstruaciu mozem mat nechraneny sex bez obav ,ako ked mam v sebe kruzok ,beriem uz siedme balenie ,ale pre istotu cez pauzu sex nemame aj ked mam velmi slabu a kratku menst. a kludne by sme sa mohli milovat ,len ja si chcem byt uplne ista ze som aj vtedy chranena rovnako ,mate skusenosti ?

inak mirka ,vazne je to take bombasticke a bezproblemove ako sa pise ,ziadny hacik ,ako som pisala mam uz siedme balenie a som straaasne rada ze ma na to gynekologicka prehovorila , vies co mi ale robi najvacsi problem ze uplne na neho zabudnem a musim si teda dat 10 pripomienok do mobilu aby som nezabudla aj na to ze ho mam po 3 tyzdnoch vytiahnut :))) ale myslim ze to je detail

ako tak citam,asi sa aj ja dam nahovorit…kto mi vie povedat cenu,nikde som ju nenasla…diky

Stoji 550Sk. Ale musim povedat ze az take bezproblemove to nie je. Mam ho druhy tyzden a stale krvacam. O podobnom probleme so sa docitala aj na inych forach. Ale vraj po druhom mesiaci pouzivania by to malo skoncit. Uvidim …

Ahoj,

pouzivam Nuvaring uz 5.mesiac, sice mne vyhovuje ale partnerovi velmi nie. Stazuje sa ze ho to tlaci a boli.

Lekarka mi povedala ze si ho mozem pocas pohl.styku vybrat az na 2 hodiny a ucinok sa neprerusi. Mate s tym nejaku skusenost?

dakujem a zelam pekny den

Nuvaring som používala len jeden mesiac. Počas používania Nuvaringu som nemala žiadne zdravotný problém. Nevyhovoval vša pri pohlavnom styku nielen mne, ale ani partnerovi. Pri pohlavnom styku to bol veľmi nepríjemný pocit (pocit nepríjemného tlaku) a už by som si Nuvaring viac nekúpila.

Ja používam Nuvaring už pol roka, je ho síce občas cítiť počas styku, ale z dostupných metód antikoncepcie je to pre mňa aj tak najpohodlnejšie riešenie, a čo ma potešilo úplne najviac je to, že ma prestali trápiť menštruačné bolesti.

Ahoj…ja mam nuvaring po prvy krat a tiez som sa cudovala, ze vsade pisu o lahkom zavadzani a o vyberani skoro nic. Ale nakoniec som to riskla, v pribalovom letaku je o tom pisane dost. Ked som si ho tam zaviedla, stale som mala to pokusenie, ze ci a ako ho vyberiem. Tak som to skusila a naozaj ho je dosiahnut prstom, takze ziadne obavy.Drzim palce

ja pouzivam nuvaring od juna minuleho roka. nevadi ani mne ani partnerovi. podla mna je to zatial najlepsia forma antikoncepcie. a pre bratislavcanky odporucam ho kupovat v poluse, tam som ho zatial kupila najlacnejsie. cca 460 sk :slight_smile:

Ahojte,
nuvaring je uplne fantasticky.Nevadi mi, vobec ho necitim a ani partner.Je to najlepsia forma antikoncepcie pre mna.Uz nemusim mysliet kazdy den na tabletku.No proste skvely pocit a doprajem ho kazdej zene. Dostat ho aj v Mlynskej Doline v lekarni za 465sk. Papa :slight_smile:

…No tak kde zacat? Asi pri pouzivani.Je naozaj bezproblemove a vobec ho spolu s partnerom necitime vytahuje sa jednoducho o to sa nebojte. Mam ho zatial iba jeden mesiac ale rozhodujem sa ci s nim budem pokracovat.Je pravdou ze ma asi milion vyhod oproti beznej HAK alebo naplastiam(ktore by som odporucala asi via ako toto.Su sice troska nepohodlnejsie a moze sa stat ze sa odlepia ale su ovela jemnejsie)ale je tu aj nieco co ma dost odradza.NuvaRing je pre mna ako to povedat dost agresivny sposobil mi zapal, ohromne mi narastli prsia co by nebolo az tak zle keby ma aj ohromne neboleli a pribrala som nejake 4kila co je oproti naplastiam o 2 viac. No aby som to zhrnula osobne by som dala prednost naplastiam ako tomuto proste asi ma viac nejakeho hormonu co mi nevyhovuje ale inak co sa tykka sexu je uplne bezproblemovy.

Čo sa týka problémov, ktoré opisuje 22tiestica22 je to určite individuálne, pretože ja mám nuvaring už piaty mesiac a nič z tohto sa u mňa nevyskytlo. Dokonca - čo ma veľmi teší - prestalo mi bývať zle pri menštruácií, napr. keď som brala tabletky tie mi na toto vôbec nepomohli. Môj názor, pre tie, ktoré sa rozhodujú či ho vyskúsať alebo nie je jasný - vypýtajte si od lekára balenie na jeden mesiac, s tým, že keď Vám to nebude vyhovovať predpíše Vám niečo iné - mne to takto navrhla moja lekárka a ja som veľmi rada, že som sa nechala presvedčiť. Ale, aby tu môj príspevok nevyznel ako reklama - Nuvaring je hormonálna antikoncepcia ako každá iná, so svojimi výhodami aj rizikami, jediným výrazným rozdielom je spôsob akým sa do tela hormóny dostanú a časový interval 3 týždne.

spôsob akým sa hormóny dostanú do tela je stále ten istý, pretože je len jedna cesta a všetko ide ajtak cez pečeň. Takže je jedno či náplasť, či tabletka, či krúžok…pečeň je súčasť tráviaceho traktu ale aj detox stanica celého organizmu. Dôležité je, čo tie hormóny v tele robia. Ja by som si už hormonálnu antikoncepciu viac nedala.