Nuvaring

Ja suhlasim v tom, že aj tak to ide cez pečeň, ale aspoň je ušetrený žalúdok a tráviaci trakt. Určite by som nikdy nepresviedčala niekoho kto sa rozhoduje či HAK áno alebo nie, aby si ju dal. No pokiaľ je niekto rozhodnutý, že chce HAK a rozhoduje sa iba o spôsobe tak v tom prípade bolo pre mňa vyskúšanie Nuvaringu dobrým rozhodnutím.

Nuvaring pouzivam uz 2 mesiace a je oproti tabletkam ozaj velkou vyhodou. Urcite by som to nevzdavala po 1.mesiaci, aj ja som mala trosicku problem s citlivostou prs, ale 2.mesiac bol uz bezproblemovy. Akurat ma obcas pobolieva hlava, ale je mozne ze to po case prejde, tak uvidim. Snad najvacsou vyhodou je, ze nan nemusite mysliet kazdy den a nepribrala som ani kilo.

začala som len teraz používať Nuvaring…, ale neviem, či je to až také úžasné ako sa všade píše a popisuje…
Ide hlavne o pocit kontroly, či kružok nevypadne, najmä pri výmene tampónu počas menštruácie a tiež pri tlaku v bruchu…, uvidím, či sa to znormalizuje v ďalšom mesiaci, inak je v pohode

Rozhodla som sa aj ja pridať príspevok. Nuvaring som začala používať len pred nedávnom,no nie som si istá či som až tak spokojná. Doteraz som užívala náplaste a nemala som problém,až na to,že sa občas odlepili… Tak dúfam,že s Nuvaringom budem mať dobré skúsenosti,aj keď mám stále obavy,či ho nestratím,alebo naozaj zabere… Priateľovi pri sexe neprekáža a je to taká istá cena ako za náplaste… Snáď aj ja budem spokojná ako vy ostatné…

ja mam nuvaring mesiac a som velmi spokojna a tym, ktore sa len rozhoduju odkazujem, ze nech vyskusaju, nemaju co stratit. mne osobne vyhovuje najviac, najprv som chcela naplaste, no gynekolog ma prehovoril na kruzok a som rada. vyhoda je, ze nemusim pchat do seba tabletky a nemusim sa bat, ze zabudnem ich uzit. podstatne je este povedat to, ze kazda z nas je ina, kazdej nemusi vyhovovat to iste, taktiez sa mozu dostavit neziaduce ucinky, ale to by potom clovek nemohol robit nic… mne a aj priatelovi vyhovuje, nevadi nam pri milovani, aj cena je prijatelna, o nieco je to lacnejsie nez naplaste. takze odporucam a nebojte sa toho, je to v pohode

4 Kokteilka: Kludne sa mozete milovat pocas sedemdnovej pauzy, ta je len na to, aby sa dostavila menstruacia, ja mam prave pauzu, s priatelom sme sa milovali, menstruacia mi prisla na 3 den po vybrati kruzku. Ak menstruaciu nechces, tak len jednoducho si neurobis tu tyzdnovu pauzu a das si hned novy kruzok… moj gynekolog ma ubezpecil, ze pocas toho tyzdna sa mozeme milovat bez obav, je to pravda, potvrdzujem, pretoze tie hormony uz mas v krvi. takze sa nemusite takto postit :slight_smile: inak, neviem, ako vy, ale ja mam pocit, ze odkedy pouzivam nuvaring, sa mi zvysilo libido…

…pri vymene tamponu Ti nemoze vypadnut, lebo pocas menstruacie sa nepouziva /1- tyznova pauza/

tak ako sa lahko zavadza, sa aj vyberie.

Veď sa ozvite aj niekto, komu bolo zle, vyskytli sa uňho nežiadúce účinky a pod. Zase taká až taká fantastická vec to nie je. Samozrejme, že na každého pôsobí ináč. Zaujímali by ma ako sa prejavujú jeho nežiadúce účinky.

Nežiadúce účinky sa u mňa neprejavili. Jediné negatívum (ale vopred známe, a opísané aj v príbalovom letáku) je to, že keď vynechám 7-dňovú prestávku objaví sa u mňa špinenie.

Ja používam Nuvaring teraz prvé 3 týždne a celé 3 tyždne stále krvácam a stále mam napätie v prsníkoch. Čo mám robiť? Môžu to byť vedľajšie účinky? Mám zmeniť antikoncepciu alebo to po čase prejde?

sheila,aj ja som to mala tak prvykrat, na druhykrat to tak uz nebolo, lebo ked s nuvaringom zacinas, musis si ho dat v prvy den menstruacneho cyklu, preto to drobne krvacanie, neboj to prejde

Ahojte babyzne teraz citam vase prispevky ja mam Nuvaring cca 10 dni a tiez este su priznaky menstruacie ani nie tak ako spinenie. Hm podla mna kedze tam je kruzok nevedelo sa vsetko dostat von a tak sa to postupne vylucuje.Ak nieco viete o tom blizsie tak napiste.Inak zatial super vec!;o)Ahojte

Pouzivam Nuvaring uz 6. mesiac a viac ho pouzivat nebudem. Sposobuje mi svrbenie, zapaly a zapchy v pomerne velkom rozsahu.

Nežiadúce účinky som nepostrehla. Nuvaring mám už 5 mesiac a stalo sa to , že som počas 7-dňovej pauzy mala nechránený styk a teraz neviem či sú účinky Nuvaringu aj v tomto období? Nemáte s tým daktorá skúsenosť?

Ja som sa na to pýtala doktorky - Nuvaring chráni pred otehotnením aj počas 7-dňovej prestávky. Rovnako ako tabletky.

presne tak ako hovori lucia,si chranena aj pocas prestavky!

ahojte chcem sa opytat, ci je normalne ze dva a pol tyzdna po vlozeny kruzku silno krvacam… nespinilo ma cele dva tyzdne az teraz pred koncom tretieho je bolest v podbrusku az neznesitelna… ma tu niekto s takym niecim skusenost?dik…

Dobrý večer.Mám jeden problém, s
ktorým si neviem rady už dlhšiu dobu.Použivam vaginálny krúžok NUVARING už
viac ako rok.V poslednom čase sa mi stáva,že začnem krvácat už 4-5 dní pred
tým, ako mám dostat menštruáciu.Najzaujímavejšie je,že jeden mesiac je
všetko tak ako má byt a druhý mesiac je to zas predčasne.Takto sa to stále
opakuje.Bola som aj u svojej lekárky.Ale tam bolo všetko v poriadku.Tak tomu
nechapem.Neviete náhodou prečo to tak je?A som vlastne chránena pred otehotnenim?Dakujem

nikde som sa nedočítala, či nuvaring neovplyvňuje libido. ja som s tým pri väčšine HAK mala problém - absolútna nechuť na sex, ktorá sa vždy do dvoch týždňov po vysadení HAK obnovila. máte s tým niekto problém aj pri nuvaringu?