Oči, slnko a slnečné okuliare


(Admin Zzz.sk) #1

Slnečné žiarenie dopadajúce na našu zem sa skladá z troch základných druhov žiarení. V rozsahu od 100 do 380 nm je ultrafialové žiarenie (UV), od 380 do 780 nm - viditeľné svetelné žiarenie (VŽ), a od 780 nm do 1mm infračervené žiarenie (IR). Všetky tieto typy žiarenia môžu za určitých okolností poškodzovať oči.Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/4745-oci-slnko-a-slnecne-okuliare

(Leonka752) #2

Existujú nejaké univerzálne najlepšie slnečné okuliare alebo značky ktoré sú pre oči ideálne?


(Delfinita) #3


(patrik852) #4

Napr. tu https://www.pluska.sk/rady-tipy/07/velky-test-slnecnych-okuliarov-preverili-sme-uv-filter-kvalitu-materialu.html máš dobrý test od optometristky. Zo známych značiek Ray Bany spĺňajú vysoké štandardy a vôbec nesúhlasím s tým, že ich nahrádzajú nové značky, lebo Ray Bany sú stále top. Napr takáto chuťovka :slight_smile: https://www.sportmoda.sk/ray-ban-rb4440n-6356x0-18442 :wink:


(ninaa) #5

ktorá značka slnečných okuliarov je dobrá??


(dojrala) #6

treba ist do nejakej optiky a tam si vybrat slnecne okuliare. tam maju kvalitne a hlavne take, ktore aj ozaj maju UV a nie len napisane na listocku ako tie ostatne, ktore predavaju u cinancov!