Očkovanie - kompletný očkovací kalendár pre deti a najnovšie zmeny k 1.7.2010

Chcela by som vedieť prečo deti ktore maju prave 6 rokov a momentalne nieje vakcina na ockovanie proti DTP maju doplacať okolo 600sk na vakcinu INFANRIX ,keď je to povinne očkovanie a žiaden nadštandard. Ďakujem

Dobry den,
som mamou 3-rocneho syna a 6mesacnej dcerky a uvazujem nad vhodnostou ockovania proti ovcim kiahniam. Mohli by ste,prosim Vas, napisat vyhody ockovania a taktiez cenu,ktora sa doplaca? dakujem
(syn je zaockovany okrem povinnych ockovani aj proti hepatitide A a ma aj Pneumo 23 a dcera ma zatial za sebou dve davky Preveneru)

Tie choroby sa nevyskytli X rokov lebo sa proti nim pravidelne ockuje!Ak sa prestane ockovat tak tu budemem mat choroby ako v minulosti. Kazda mamicka ktora neplanuje svoje dieta zaockovat hazarduje s ich zivotom, ved ockovanie je jednou z najlepsich moznosti prevencie chorob!!!

popri tom čo píšete, by ste mi museli podať aj iné dôkazy,. aby som mohla uveriť, že preto tu nie su tie choroby. Od 50 rokov minulého storočia sa predsa len veľmi veľa vecí zmenilo. Dostupnosť k pitnej vode, hygiena, osveta, stravovanie, je ho nadbytok…
Dalo by sa pokračovať, lebo ak budem očkovaná na tetanus, to je príklad, a neošetrím si otvorenú, špinavú ranu, teda nedezinfikujem, tak či tak ma potom tetanus pochová, lebo očkovanie nie je pravdou, že mi zachráni život, ale hygiena a čistota rany

dobrý potrebovala by som poradiť. dcérka je narodena v roku 2006 a teraz v januári mala 3 roky. naša pani doktorka nám povedala, že podľa novej schémy sa už teraz na tri roky neočkuje proti DTP ale až v šiestich rokoch je preočkovanie. no v časopise som sa dočítala pravý opak: že deti narodené v roku 2006, ktoré nebudu v troch rokoch preočkované DTP tak potom ani v šiestich rokoch nemôžu byť preočkované. ako to vlastne je? kedy mám dať dcérku preočkovať? ďakujem veľmi pekne za odpoved.

Ahoj, aj ja som zrovna kupovala malemu tu vakcinu, stala vyse 600 Sk. Nuz nase uzasne zdravotnictvo, povinne ockovanie, niet co dodat

ja mam 5 rocnu dceru a kamratka tiez ta chodi k doktorke do vedlajsich dveri ako mame my a jej lekarka uz ockovala dceru ktora ma tiez 5 rokov proti tetanu a preto by som sa chcela opytat ci aj ja sa mam na to informovat u svojeho lekara a este sa chcem opytat mladsia dcera bude mat v maji 2roky ci bolo ockovanie v jednom ked som ju dala ockovat proti pneumokoku pretoze som sa od pediatra nedozvedela presne proti comu sme ockovani on sa totiz ako keby takymto otazkam vyhybal
dakujem

No ja sa nestacim cudovat, co tu citam, to akoze v dnesnom globalnom svete, ked je tu plno cudzincov a cestuje sa bezproblemu hocikam, je velke riziko nezaockovat dieta. Ale no ako myslite, ved snad mu to potom vysvetlite, ked chyti tbc, alebo cierny kasel, ze sa vam zdalo ockovanie nepodstatne. Pravdaze nie je ockovanie 100% ani bez vedlajsich ucinkou, ale to nie su ani lieky na nadchu, tak to trochu zvazte.

podľa mna a mnohích ľudí očkovanie nie je správne, prečítajte si článok o Dr. Nona, Prevencia zdravia.sk, je veľmi zaujímavé ako tam jeden doktor rozpráva o očkovacích látkách, že aké sú zlé a čo všetko spôsobujú, len nikto to nechce priznať na svete, je, len na Vás, či si dáte dieťa zaočkovať, alebo nie, každý rozpráva, aké sú vakcíny super a proti čomu slúžia, ale nikto nerozpráva o tom, že načo všetko sú zlé a koľko detí už zomrelo od obyčajneho očkovania, verím, že Vás to zaujme a prečítate si články, ktoré som Vám napísala vdaka Vám dopredu, myslite na svoje deti a na seba

Prosím o radu. Pediatrička podala vakcínu Prevenar a INFANRIX HEXA 16.4.2009, syn sa narodil 23.2.2009, pričom bol 4.3.2009 očkovaný proti TBC. V očkovacom kalendári je uvedené, že očkovanie INFANRIX má byť v 3.-4. mesiaci života dieťaťa, no syn nemal ani 2 mesiace.Prosím o odpoved , či to môže mať negatívny dopad na účinnosť vakcíny. Ďakujem

len by ma zaujimalo ci vy, co ste proti ockovaniu uzivate nejake lieky. Kazdy liek ma vedlajsie ucinky a stavim sa ze aj tak ich uzivate ak ste chori. A spravne tu niekto podotkol ze rodic je zodpovedny za svoje dieta, a ja by som si na zodpovednost nevzala riskovat nejaku nebezpecnu chorobu. Skuste si niekde precitat priebeh tetanu, napriklad…

dobry den mam 12 rocneho syna ktoremu som dala zaockovat 2 vakciny hepatitida A chcem sa spytat ci je potrebne alebo lepsie skombinovat aj s vakcinou hepatitidy typu B.Zijeme v UK a tu hepatitidu typu B detom neockuju.DAKUJEM

Chcela by som sa dozvedieť prečo mam isť na očkovanie s 5 ročnou dcerou,keď sa očkuje až v 6 roku života.

Dobry den, chcel by som sa vas spitat ze asi aka ihla sa picha detom v roku 13 proti tetanu? prosim vas ziadam vas o rychlu odpoved _som na pokraji zrutenia. dakujem za pochopenie…

Tak ty musis byt uz nakomplet sibnuta. Pozri si statistiky kolko deti vo svete zomieralo pred zavedenim povinneho ockovania proti dnes uz nastastie takmer vymiznutym chorobam. A porovnaj si to. Jaasne ze su aj negativne ucinky, ale tych pozitiv je rozhodne viac. A asi preto je to vsade vo svete zavedene. Je vrcholne nezodpovedne od rodica nedat zaockovat dieta a vystavovat ho vedomemu riziku choroby. to uz musi byt totalny magor

Ahoj,

mam 16 mesacnu dcerku a som tiez nazoru dieta nedavat ockovat. Keby som mohla ani tie povinne jej nedam zaockovat. Keby si si lepsie prestudovala co vsetko tie vakciny obsahuju bola by si mozno ineho nazoru. Ale to ci si das alebo nedas dieta zaockovat je len kazdeho osobna vec a druhy ti nemoze branit. Katka. Skus si vypocut tuto prednasajucu. Dufam ze sa ti to bude dat spustit. A potom daj naockovat svoje dieta kazdou vakcinou. http://blip.tv/file/2224472/

Ahoj,

ja ta tak neberiem pretoze tiez mam 16 mesacne dieta a tiez mu nedavam hoc co ockovat. Staci ak by si niektore mamicky precitali viac o vakcinach. Napr. pozreli si stranku http://blip.tv/file/2224472/ a mozno by aj viac pochopili. Ja som takychto stranok nasla XY a vsetky som studovala. Ak ma moje dieta mat nejaku chorobu tak ju bude mat aj keby som jej dala zaockovat cokolvek. Len na druhej strane na niecom musia zarabat farmacie. Zial ze je to na malych bezbranych detoch. Katka

ockovat sa zacalo az vtedy ked boli epidemie aj tak na ustupe vlhladom k zmene zivotneho stylu ludstva (hygiena, strava) takze tento argument nie na mieste. no a aky iny argument na obranu ockovanich latok? uz ziadny! takze co si vybrat?
A. chorobu ktora sa uz nevyskytuje lebo zijeme v inej dobe
alebo
B. desiatky “neziaducich” vedlajsich ucinkov ktorych vyskyt je omnoho pravdepodobnejsi
“neziaducich” v uvodzovkach z toho dovodu ze ockovania su POVINNE a tak chapem ze niekto si ich asi ZIADA :frowning:

Ihla je to najmenej. Skutočný problém sa ukrýva v tej ampulke.

Najlepšie je všetko skombinovať, pretože keď sa niečo stane, nik už nezistí, ktorá vakcína za to môže, a tým pádom sa nič nepreukáže. Ospravedlňujem sa za iróniu, no lepšie to povedať neviem.