Očkovanie - kompletný očkovací kalendár pre deti a najnovšie zmeny k 1.7.2010

Rozumiem tomuto postoju, ja si už zase nevezmem na zodpovednosť nejaké tie možné nežiadúce účinky vakcín, ako je náhla smrť, hluchota, slepota, ochrnutie, reuma, potravinové a iné alergie, MS, CFS, DM-I, autizmus a podobne. Ani ekzémy nie sú nič príjemné, viem o čom hovorím.

No pretože dovršením 5 rokov sa začína 6. rok živata.

Absolutne suhlasim. Iba mudrlanti, ktori nemaju ani potuch o imunologii, mikrobiologii a farmaciisu schopni pisat taketo bludy…
Nemam slov.

Dobry den,

priznam sa, ze patrim k tym, ktori az teraz zistuju vsetky negativa ockovani… V decembri ma caka posledna davka vakciny proti hepatitide A,B…myslite, ze si ju nemam dat pichnut?

Ahoj, prosim ta o radu. Ty si pisala ze si svoje dieta nedala zaockovat aj ked je to povinne. Ja mam 6 tyzdnovu dcerku a zatial nemam ziadne ockovanie na naliehanie manzela. Chcem ta poziadat o popisanie tvojich skusenosti s odmietnutim povinneho ockovania. Ako to prebiehalo a aku si platila pokutu, kolko razy ta predvolavali vzhladom na to ze mame viacero povinnych ockovani atd. A este sa chcem opytat ci nepoznas este niekoho kto nedal svoje dieta zaockovat? Velmi by nam to pomohlo, pretoze mam strach s predvolania a jeho priebehu. Ako to mam odovodnit a tak…Dakujem velmi pekne moc mi to pomoze v rozhodovani.

Ahojte. Potrebujem poradit od niekoho kto nedal zaockovat svoje dieta povinnymi ockovaniami. S manzelom nechceme dat zaockovat svoju dcerku ziadnym ockovanim, pretoze sme presvedceny o obrovskych rizikach vakcin. Bohuzial zijeme v demokratickom Slovensku, kde si musis dat zaockovat svoje dieta povinne. To je ta super demokracia, vo vyspekych krajinach je ockovanie len doporucene, cize dobrovolne, len v nasej tzv. demokratickej spolocnosti povinné. uz len podla tohto nemoze byt vsetko v poriadku s ockovanim ked musime. Ludia ktori slepo veria ockovaniu nemaju dostatocne info o rizikach ale preco ich nemaju, lebo niekto nechce aby ich mali a preco, lebo zisk, to je podla mna to hlavne. takze je len na rodicoch aby si urobili obraz o ockovani a rozhodli sa spravne. NEOCKOVAT, ale vobec a nicim. Hlavne treba citat a citat. Dakujem.

haloooo!!!
no tak to si na velkom omyle.zijem v Holandsku 10 rokou a ockovanie je tu tak isto povinne ako aj na Slovensku.To kde si pocula, ze je iba doporucovane???tu sa tiez chodi kazdy mesiac na konzultacie a vsetky ockovania male babetka absolvuju, presne tak ako aj tie na Slovensku!Hadam by si nechcela aby tvoje deti chytili nejaku choleru a ty bola vinna za to ze si ich nedala zaockovat?jedu injekciu ten maly chrobak vydrzi…aj my sme to absolvavali,vsetci a to ze su ockovania skodlive, je 1 z miliona pripadou…ak dieta nejako nie je v poriadku, tak vsetko moze byt skodlive…

Ahoj,
ja som sa touto problematikou zacala venovat az teraz:-(((. Niekolko mesiacov do zadu. Povinne ockovania zial ma. Pretoze som nestudovala tuto problematiku. Chvala bohu zatial jej nic nie je. Ani sa u nej neviskitli ziadne nasledky. Zacala som ju studovat ked ma doktor zacal presviedcat aby som dieta zaockovala proti pneumokokom, kliestom, nakolko chodime do prirody a pod. To som si uz povedala ze to nie. A tak som studovala a studovala. A nachadzam clanky ktore, keby som studovala skor tak nedam malu ockovat. Aj ked mala ma povinne ockovania aj tak studujem dalej, aby som mala prehlad o ockovani pri druhom dietati. Rozhodnut sa ale musis sama podla svojej vole ci das alebo nedas dieta ockovat. Moja povinne ockovania zial ma, ale vsetky ostatne som uz odmietla. Katka

Si mimo, pretože cholera sa neočkuje.

Okrem toho, predmetné choroby ustúpili dávno predtým, než sa začalo plošne očkovať. Očkovanie na tom nemá zásluhu a vakcinátori dobre vedia, že účinnosť vakcín nie sú schopní preukázať.

Toto je bežná ale chybná interpretácia. Dieťa má 6 rokov vtedy, keď má zavŕšený 6.rok života. Očkovať sa má vo veku 6 rokov, čiže až po 6.narodeninách.

Klinická účinnosť vakcíny je tak či tak z veľkej časti nepreukázaná, takže s týmto by som sa netrápil. Skôr by som sa obával nežiadúcich účinkov.

Práve v tomto svete je veľmi dôležité posilňovať prirodzenú imunitu, nakoľko sú tisíce chorôb, nie len tých pár očkovaných, ktoré sa aj tak už viac menej nevyskytujú. Očkovanie burcuje organizmus k tvorbe protilátok voči zopár vybraným chorobám za cenu oslabenia celkovej prirodzenej imunity.

Vakcína nechráni pred tuberkulózou, to je dokázané už 40 rokov. O tom, či a ako dlho chráni pred čiernym kašľom, sú veľmi slabé dôkazy, a práve vakcína môže spôsobiť ochorenie. Podobne je to aj pri ostatných vakcínach.

tak niekto je nakmplet sibnuty, zato niekto nechutne vulgarny, najma, ak ma niekto iny nazor. Ja mam syna a mal vazne neziaduce ucinky po vakcinach, aj po BCG, aj po hexe. Najprv si skus prezit to, co my a potm niekoho, kto odmieta ockovat nazyvaj sibnutym. Inteligent!

No tak na omyle si ty. V Holandsku nie je ziadna ockovacia povinnost. Skus sa opytat svojho detskeho lekara. Mnohi Slovaci tuto skutocnost nevedia, pretoze to povazuju za samozrejmost, tak ako na SR. Skus povedat svojmu detskemuv Holanadsku, ze nebudes ockovat. Mazximalne ti moze prikyvnut, ze “Je to Vase rozhodnutie a skusit ta presvedcit”.

Ahoj Mirka!
Ja mám 15 mesačného chlapčeka. My sa od 3. mesiaca neočkujeme a ľutujem, že som ho nechala očkovať v nemocnici ako štvordňového a potom ešte, i keď už pochybovačne, v 3. mesiaci Hexavakcínou a proti pneumokoku. Sestrička povedala, že preto sa naraz očkuje aj Hexa aj PNEUMO, lebo deti to lepšie znášajú. O pravde som sa presvedčila v noci, keď malý chudák dvakrát zvracal a celú noc kňučkal. Na ďalšiu kontrolu som už išla aj s tatinom ako psychickou podporou a odmietli sme nášho malého ďalej očkovať. Podpísali sme do zdravotného záznamu synčeka, že odmietame ďalšie očkovania. Povedali sme svoje argumenty, čo sme si preštudovali na nete, oni nám povedali svoje argumenty, upozornili nás, že môžeme platiť pokutu za neočkovnaie. Zatiaľ nás nikto neotravuje a keď ideme na kontrolu, žiadne očkovanie sa nespomína. Neskôr som sa na nete dozvedela, že rodič nemusí ani nič podpisovať a zákon o očkovaní má právne medzery.
Pozri si túto stránku http://rizikaockovania.sk/. Tam sa dozvieš viac.


tak si to pozri
http://www.auria.sk/titulky-ockovanie

no ja by som si uz tu 3 dala pichnut tiez sa davam ockovat proti hep.a caka ma 3 tia a ani ma nejak nenapadlo nedat si tu 3 tiu pichnut.
Neverim moc vo vakcinach proti chripke lebo moja imunita je dobra ale v hepatitide verim lebo taj asi nejak extra neviem zabranit (mierim hlavne na Bcko)

co viem info treba ist ku gynekologovi poistovna to tusim nepreplaca neviem presne kolko to stoji ale tusim okolo 500e ale nie som si ista,je najlepsie dat zaockovat ak je este panna -resp.ak nema HPV,
zevraj to ze ci to je ucinna vakcina sa dozvieme az o 30-40 r ked terajsie deti sa zaockovali a nedostanu to pocas sex.aktivneho zivota.
ja osobne keby som nebola hpv + by som sa zaockovat DALA.

Ahojte. Som pacientka s RSM (sclerosis multiplex) a mám trojročného syna. Z obavy o jeho zdravie som ho dala zaočkovať proti všetkému čo je predpísané. Ale zaoberám sa myšlienkou, či som urobila dobre, ked je syn vlastne rizikové dieťa a či práve týmito očkovaniami mu nevyvolám práve chorobu. Syn má zniženú imunitu, je neustále chorý a tak som aj musela zmeniť lekárku, ktorá ho dosť zanedbala a v ničom mi neporadila. Prešla som k druhej doktorke a mienim s ňou prebrať aj túto tému - očkovanie. Mne ako pacientke SM lekári neodporúčali žiadne očkovanie. Jedine TBC. Ostatné očkovania mať nesmiem. Bohužial som si veľmi neskoro uvedomila, aký veľký zásah do organizmu je očkovanie…!

http://www.badatel.sk/index.php?option=com_fireboard&Itemid=52&func=view&catid=8&id=167