Odborníci informovali o liečbe sklerózy multiplex a novom prípravku natalizumab

Doteraz existujúce možnosti liečby sklerózy multiplex na Slovensku prostredníctvom interferónov alebo glatirameracetátu od januára tohto roku rozširuje nová terapia opätovne sa zhoršujúcich prejavov sklerózy multiplex pomocou monoklonovej protilátky natalizumab



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/2702-odbornici-informovali-o-liecbe-sklerozy-multiplex-a-novom-pripravku-natalizumab

je dobré, že pacienti, resp. lekári majú prístup k novým liekom, tých je v súčasnosti v klinických štúdiach naozaj dosť.
Veľmi dôležitou, ak nie najdôležitejšou podmienkou liečby každého ochorenia je jej bezpečnosť. U liekov doteraz používaných (interferony beta a glatiramer acetát) je bezpečnosť vo vzťahu k účinnosti overená a potvrdená. To sa o natalizumabe nedá vôbec povedať. Jeho spominaná účinnosť je klinicky overená len v kratkodobej 2 ročnej štúdii. Z hľadiska dlhodobého je účinnosť neoverená. Čo je dôležité, v krátkodobích štúdiach zomreli pri liečbe natalizumabom 3 pacienti na PML-oportúnnu infekciu, čo sa v článku nespomína. Nespomína sa ani cena, ktorá je 2-3 násobná oproti bezpečnej a u väčšiny pacientov účinnej liečbe interferónmi beta a glatiramer acetátom. Dôležité je aby sa k tejto ličbe pristupovalo naozaj citlivo a opatrne, zvážili sa všetky okolnosti a hlavne aby boli všetci objektívne informovaní.

Nemám záujem o liek, ktorý možno trochu pomôže, ale možno ma zabije, informovaní vedia, o čom hovorím. Všetci, ktorí chcete s SM účinne bojovať navštívte stránku www.lowdosenaltrexone.org
Ja som odmietol interferóny, ktoré som neznášal a namiesto toho beriem túto liečbu, ktorá je prakticky bez vedľajších účinkov a zároveň na priebeh choroby aj pocit zo života má oveľa lepšie účinky.
Treba si dať predpísať liek Revia 50 mg, ktorý absahuje Naltrexone. Liek nie je u nás schválený, možno ho však dostať v Čechách. Treba prehovoriť nejakého obvodového lekára, aby Vám to predpísal. Liek je originál určený na liečbu alkoholizmu, ale keď sa berie v malých dávkach (3-4,5 mg raz denne tesne pred spaním) tak zvyšuje imunitu a lieči veľa ťažkých chorôb, medzi nimi aj SM.
Polovicu tabletky si rozpustím v 25 ml vody (treba presne namerať pomocou striekačky) a potom večer tesne pred spaním si to pohrkám a natiahnem stirekačkou 4,1 ml roztoku a vypijem (oveľa jednoduchšie ako pichať si tie boľavé svinstvá…). Roztok si skladujem v chladničke ale nie je to nutné, týždeň vydrží aj bez toho. LDN sa nemôže kombinovať s interferónmi (ktoré znižujú imunitu), môže sa s Copaxone, ale ten je aj tak zbytočný. Škoda bolesti a nesenie rizika, že niekto po horšie pichnutej injekcii odpadne…
Účinky: výrazná redukcia počtu a závažnosti atakov, často na nulu
- vzrast energie a dobrej nálady (LDN podporuje tvorbu endorfínov)
- ovládanie močnového mechúra, pokles bolestí…

Skleroza sa da vyliecit uplne. Dokonca bez liekov. Liecba trva cca 2 roky.

ako dlho už užívaš tú Reviu ? ja zatiaľ SM nemám potvrdenú, ale viacerí lekári mi potvrdili že príznaky mám viaceré…takže čakám čo bude…

- zápal očného nervu alebo niečo čo spôsobilo že dvakrát za sebou v rámci mesiaca mi začali bolesti za očnými bulbami a následná slepota … kortikoidmi mi to zvrátili na jednom oku úplne a teraz to druhé oko ešte nie je stopercentné
- začali mi po nociach tŕpnuť ruky
- imunitu mám na nule…chytím každý vírus čo ide okolo
- bolesti kostí občas pocit že mám namiesto kostí soletky…takže ak to je SM…skúsim tvoj recept…snáď bude obvodná ochotná…

jednoducha otazka ako

Dobrý den. Ako by som sa mohla dostať k tomu lieku REVIA ked ho možno dostať len v Čechádh? Ja mám totiž sklerozu multiplex už 2 rok brala som Beta Feron ale neznášala som ho a tak som prešla na Copaxon a ani ten neznášam mávam z neho anafylaktické šoky a tak mi bola uplne vysadená liečba, a som úplne bezradná že čo bude teraz so mnou. A tak budem veľmi rada ked mi dáte vedieť že ako by som sa k tomu lieku dostala. ĎAKUJEM

tak to by som chcela vidiet na vlastne oci …kto ma SM a sa vyliecil uplne!!!

mne sa podarilo kúpiť naposledy Reviu v Paríži asi za 42 €. Ukecal som lekárnika, vysvetlil som mu, ako to budem užívať, že to balenie mi vydrží rok a predal mi ho bez receptu.

je mi ľúto ale vitaj v klube! Podľa symptómov s veľkou pravdepodobnosťou SM. LDN užívam už rok a nechcem s tým prestať, stále sa mám fajn. Treba pridať ešte životný štýl - Swankovu diétu (málo nasýtených tukov, veľa Omega3, žiadne stužené tuky…), pohyb a treba si zlepšovať imunitu (napr. beriem Aloe vera kvapky), ďalšie antioxidanty ako Acetylcystein (ACC 600 mg denne), Q10 a vitamíny E, B, a opatrne ak je treba D). No a odporúčam, aj keď sám nedodržujem, veľa pohybu.

Ahoj JPET! Ja tiež uživam Reviu presne tak ako si pisal už 4 mesiac. Chcem Ti poĎAKOVAŤ že si si tieto informácie o naltrexone nenechal len pre seba.Keď som začala brať Reviu nebolo mi najlepšie ale po 5 týždňoch som sa mala lepšie-konečne raz bez kortikoidov, a to čo spravilo s mojou psychikou je úplne neskutočné.Bola som depresívna aj vďaka interferónom -(môj názor)už interferóny neberiem, ale teraz sa cítim ako vymenená.Bola som aj na mag.rez.,výsledky o máličko lepšie-pre mňa úspech, a to bola len krátka doba čo som reviu brala a to treba dlhodobo tak som zvedavá o rok ,aké výsledky budem mať.Ako tebe pomáha revia? Ja ju mám z Česka. Ešte raz ti ĎAKUJEM!!!

zdravim ta jpet,zohnal som reviu,mozes prosim ta mi poradit,ako presne uzivat tento liek?srdecna vdaka,jozef

SM mi zistili teraz v lete,liečba interferónmi mi začala pred Vianocami. Teraz rozmýšľam nad Reviou. Môže ju predpísať obvodná na Slovensku? Nie je nutná popri tomto lieku nijaká iná liečba predpisovaná centrom pre SM? Neviem si celkom predstaviť odmietnuť liečbu ktorú predpisuje moja Dr. a ísť sama na vlastnú päsť.

zdravim na Slovensko!Revii pouzivam pro pacienty a nejen na RSku,kdo ma problem ji sehnat at mi napise,mohu ji zajistit a vysvetlit uzivani a vsecko kolem.
s pozdravem petr

drahy mamrda ja tiež poznám takého odbornika ktorí vylieči sklerozu multiplex za pet minut – posudak zo socialnej poistovne babelova vam pomože!!!

Kolko stoji Revia v Cechach? Davam si zistit aj kolko stoji vo Francuzsku. Ja si teraz picham Rebif, popri tom sa Revia nesmie. S cim sa moze brat a s cim nie? Neviete? Dakujem budem vdacna za odpoved

Zdravím Petra z Moravy,mala by som záujem o reviu…ďakujem

Prosim… co to je LDN… co uzivate? dakujem

Dobry den, p. Peter, moja lekarka mi chce nasadit Tysabri, dnes mi brali krv, trochu sa toho obavam, mohla by som brat tu Reviu popri alebo len ju? Doteraz som presla vsetkymi dostupnymi liekmi, ten mitoxantron mi poskodil srdce a fampyra ma dorazila, skoro som umrela, museli mi dat kardiostimulator, tak sa teraz uz bojim nieco si davam. Poradte mi prosim. Dakujem. Viera P

Prosim podajte mi informaciu na zohnanie lieku revia 50 mg. Dakujem.