Odmeniť deti za vysvedčenie? Určite áno. Prinášame tipy na prázdninové darčeky, s ktorými si užijú leto

Finančne nenáročné, no štýlové módne doplnky Staršie deti určite potešia štýlové veci ako módne doplnky alebo elektronika. Na ŠKODA E-shope nájdete napríklad predmety zo štýlovej rally kolekcie Monte Carlo, ktorá je spomienkou na úspech modelu ŠKODA 130 RS na slávnych pretekoch Rallye Monte Carlo: Štýlové slúchadlá , hodinky a klobúk alebo šiltovka sú finančne nenáročné, ale výrazné darčeky, vďaka ktorým môžu byť vaši školáci „iní“ než ostatní v triede. 7 rád psychologičky ako si poradiť s výsledkami v škole 1. Zaujímajte sa nielen o výsledky, ale o to, čo sa vaše dieťa v škole učí. 2. Oceňte snahu rovnako ako úspechy, nič nie je samozrejmé - ak sa mu niečo mimoriadne vydarí, odmeňte ho drobnou pozornosťou. 3. Hodnoťte známky svojho potomka podľa jeho schopností - berte svoje dieťa také, aké je, pre jedného je dvojka neúspech a pre iného je trojka skvelé víťazstvo. 4. Za zlé známky dieťa netrestajte, hľadajte spolu príčinu. 5. Ak dieťa trvalo nosí známky pod svoje možnosti, zvýšte kontrolu - venujte sa mu, hovorte o tom, čo sa učia, stanovte mu konkrétne ciele a dozerajte na ich plnenie. 6. Podporujte ho v tom, kde sa mu darí, aj mimo školy. 7. Chváľte dieťa kedykoľvek si to zaslúži, podporíte jeho sebavedomie. Zdroj: Škoda Auto


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/14128-odmenit-deti-za-vysvedcenie-urcite-ano-prinasame-tipy-na-prazdninove-darceky-s-ktorymi-si-uziju-leto

moje deti minuly rok za odmenu dostali bicykle a vyberali sme take, aby z nich za te rok nevyrastli.

to je podla mna dobry darcek, deti aspon to motivuje ku sportu :slight_smile:

Odmeniť ich treba, ale zase s mierou, len aby to bolo také motivačné :slight_smile:

odmena je super, treba učiť niečo za niečo, a tiež niečo praktické, nie peniaze a zase by som nedávala ani nič drahé, niečo čo využijú čo ich poteší, zvieratá do toho nerátam, to by som nedala ako darček nikdy, aby sa decká neučili, že sa to kúpi, daruje a hotovo

Tak ako pisete, odmenit jednoznacne treba ale zase nie niecim drahym ale len nejakou malou pozornostou…

je to fajn, ale rozhodne to neprehanat, ale je fajn aby sa deti ucili, ze nic nie je zadarmo

treba vychovávať v duchu typu niečo za niečo, to je naj, nie aby vyrástli z nich rozmaznané, závislé a neschopné ženy či muži, myslím to dobre, nič nie je zadarmo a to je v živote number one

ked ma dieta dobre vysledky, tak treba jednoznacne odmenit… aby dieta videla, ze ked sa snazi, tak nieco za to aj dostane…

synovi chceme na Vianoce kupit novy detsky bicykel značky Rascal. Je to novinka. Mate ho niekto doma?

Myslim, ze tie deti to ocakavaju, ze nieco za usilovnost dostanu a preto treba aspon malickostou obdarovat dieta, ked ma dobre vysvedcenie.

moje deti dostanu teraz na Vianoce nove detske bicykle. To bude zase radosti :slight_smile: prava, detska radost

manželovi parfem, rodičom pouzak do welness a detom obriu stavebnicu https://www.tehlicky-pre-deticky.sk/

A sebe čo dopraješ? Na seba tiež netreba zabúdať.

mam jedno dieta a za same jedničky na vysvedčeni sme mu z okay elektro kupili novy tablet. Radost bola velka prevelka

To ako staremu dietatu?

Len ked uz ani tie vysvedcenia nemaju taku vypovednu hodnotu ako ekdysi

To máš pravdu, teraz koľkokrát dostanú známky aj za účasť, keďže dlho sa normálne do školy nechodilo, tak hocijako naháňajú tie hodnotenia.

moje deti na Vianoce dostanu darčeky, dostanu tehličky pre deti, čo je obria stavebnica. Darčeky za vysvedčenie nedostavaju

určite ao,dcera dostala nový detský bicykel woom z cyklospecialit a je z neho nadšená.