Odvykanie deti od plienok

Mam 2 a pol rocnu dceru. Plienku jej davam už len ked ide spat, cez den chodi bez nej. Ale kazdy den sa mi este pocika, teda cvrkne si a zvysok do nocnika. Vypyta sa, ale uz je neskoro, robi mi to kazdy den na vecer. Ucime sa bez plienky dva mesiace. Myslim si, ze je uz dost velka na to, aby sa jej to stavalo kazdy den. Prosim napiste, ak mate podobne skusenosti, alebo poradte ako ju to mam odnaucit. Dakujem.

Bibi, ja si myslím, že to normálne. Buďte trpezlivá a tešte sa z každého, hoci aj malého pokroku svojej dcérky. Uvidíte, že čoskoro sa to zlepší a bude vedieť sama rozpoznať, že už ˝musí˝.

Ahoj. Ja som začala dávať deťom klasické látkové plienky, ked bol čas na odúčanie z plienok. Pretože ,Pampersky´´ v nich majú pocit sucha, v tej látkovej to začne byť nepríjemné už po malinkom cvrknutí. Dcérka tiež chodila bez plienok, ale občas sa stalo, že trochu cvrkla a až potom na záchod. Mála rada arašidy a tak jej muž dal za každým oriešok, ked sa pekne vypýtala. Bolo mi to smiešne, ale fungovalo to. Každé diťa je iné, na každé zaberá niečo iné. Prajem pekný deň. Pa

Mam 4-rocneho syna a stale ma na noc plienku aj sa pocika v skolke ma na spanie plienku, aj do tej sa pocika. Uz ma to fakt nebavi. Co uz mam s nim robit? Poradi mi niekto? Dik.

Tak to mate s nim fakt ťažké, vôbec vam nezávidím. Dúfam, že tu moju to tak dlho baviť nebude, lebo potom už fakt neviem. Inak moja švagriná chalana odnaučila sa pocikávať tak, že ked to spravil, tak ho osprchovala studenou vodou. Okolo 2 až 2 a pol roka bol v pohode. No mne sa to zdá dosť drastické, hoci som to tiež už skúšala, ale tá voda nebola až taká studená a na moju dcéru to nezabralo, ona sa totiž rada kúpe a mne to pripadalo, že to berie ako odmenu. Tak už potom neviem, asi nám ostáva len čakať, ale dokedy. Prajem veľa štastia, Bibi. A dajte vediet, ak na niečo prídete. Pa.

Sprchovanie dietata studenou vodou je skor tyranie ako vychova. Urcite neodporucam, kazde dieta sa odnauci od plienok a ako je kazde dieta individualita, tak kazdemu to trva inak dlho. Do zhruba az 4 rokov ma cas, nesnazte sa nieco urychlit, mozte tym svojmu dietatku viac ublizit, ako sebe pomoct.

Po tom sprchovaní studenou vodou sa divím, že sa nestrháva zo sna a nepocikáva aj počas bdenia.

To sa aj ja divim, ale chalan ma už 4 roky a je v pohode a už sa davno nepocikava, na neho to proste zabralo, aj ked tomu vobec neroz,umiem ale je to tak.

V prvom rade sa o tom treba s deťmi rozprávať, oni vám rozumejú aj keď sú ešte maličké. A odnaučíte ich to za 3 týždne, ak:
- terab vymyslieť nejakú srandovnú motiváciu, napríklad my máme v našom detskom centre Tetu Nočníkovú :slight_smile:
- každú hodinku ich treba dať cikať na nočník alebo záchod - ale naozaj to treba dodržať!
- treba si spraviť rituály, teda cikáme pred spaním a hneď po zobudení. Ak sa dieťaťko nepociká v spánku - veeeľmi ho pochválime a hneď utekáme navštíviť tetu nočníkovú! Keď sa vyciká, tlieskame, radujeme sa a tešíme sa spoločne :slight_smile:
- nehrešíme dieťa keď sa pociká alebo pokaká, radšej porozmýšľame, či sme ho náhodou my nezabudli dať vycikať…
Všetko ide správnou motiváciu a trpezlivosťou. Ak sa dieťa naučí pýtať na záchod, postupne sa naučí nepocikať sa v spánku. TRPEZLIVOSŤ JE ZÁKLAD!!!
Nezúfajte a skúšajte maminy :slight_smile:

Ahojte, to som zasa ja. Našla som zaujimavu stranku, jednoducho si natukajte ´´odvykanie deti od plienok´´ a je tam zaujimave citanie k teme. Aj ja idem niečo skusat. Vela stastia, pa.

Ahojte, ja som začala malého (2r. 3 mes.) odnaúčať od začiatku júna, už sám uteká k nočníku, sťahuje slipky - len vyžaduje, aby som bola pri ňom, počkala, kým sa vyciká a potom to ideme “zlikvidovať” do dospelého WC a najväčšiu radosť má, keď môže spláchnuť. Zatila iba malá, na veľkú sa mu ešte nepodarilo a mám pocit, že sa hanbí. Malé nehody máme, von a večer ešte má plienku, nemôžem predsa chcieť všetko a nevie ešte povedať, že mu treba, vidím to len na reakcii. Trpezlivosť a hlavne chváliť! Veľa zdaru maminy :slight_smile:

Maťa, ja mám tri dcéry. Prve dve sa odnaucili velmi rychlo, ale najmensia, ta bude mat 4 roky, tak s tou si tiez neviem dat rady, ako na nu. U nej je hlavne ten problem, ze mi zaspava s flasou, strasne vela mi vypije na noc a v noci sa nezobudi nato, ze jej treba cikat. Keby som jej nedala plienku na noc, tak kazdy den by som po nej prala celu postel. Skusala som jej zobrat flasu, zahodit, skryt, ale jedine to ju upokoji a ked mi moze chytat vlasy. Ja len dufam, ze jej maly mozocek raz nato pride, ze sa musi aj v noci zobudit, ale v ziadnom pripade by som ju nedavala pod studenu sprchu. Nechcem, aby jej z detstva ostala nejaka trauma, vsak zivot prinasa aj tak dost problemov. Mne nasa doktorka povedala tolko, ze do tych 4 rokov pocikavanie je este v pohode. Prajem ti este par mesiacov trpezlivosti, ine nam aj tak neostava.

Môj malý bude mať 2 roky v 1.10.Začali sme s odúčaním už týždeň,kopec špinavého prádla, už povie, že nono, že to nesmie na zem aj ukáže,že cikať treba do nočníka,ale si nesadne ani za svet,ani na záchod so sedačkou, aj keď ho nenútim a keď aj sadne ani sa nevyciká,ani nekaká,neviem,či má zmysel pokračovať,alebo počkať 2-3 mesiace, poraďte mi prosím

Aho.Moja dcerka ma 2 roky a 10 mesiacov a nevykaka sa nikde len do plienky,ona si ju pyta a ked jej nechcem dat tak sa aj rozplace .Uz som jej to vysvetlovala vselijako.S mocenim nemame problem sadne aj na wc aj na nocnik.Neviem ako ju mam odnaucit.Poradte mi prosim.Dakujem.Prajem pekny den

Ahojte prosim poradte mi,uz som zufala,a mam pocit,ze to nikdy neskonci.Mam 3r.10m.syna,ktoreho zufalo oducam od plienok uz 2a pol roka…cez den sice plienky uz nema,no pocika sa a pokaka sa,vsetko zalezi od jeho rozhodnutia ci ma chut ist na zachod…je velmi tvrdohlavy,a vyskusali sme vsetky metody,nic nezabera…v noci mu davame este plienky…jednoducho to asi nikdy neskonci,nechcu mi ho zobrat ani do skolky.niekedy mam pocit,ze sa uz zblaznim.

Ahoj, a skúšala si ho dať vycikať, keď si išla spať. Pri mojej malej som to robila tak, že som ju dala normálne spať okolo 8-8,30. Ja som si išla ľahnúť napr. o 23,00 a vtedy som ju ešte spiacu posadila na noční. Síce na ňom skoro spala:-), ale vždy sa doň vycikala. Vždy som ju veľmi vychválila aká je moja krásna princezná, ale potom sa už nepocikala. Neviem čí tú pochvalu vôbec registrovala, ale zabralo to. Doktorka mi radila tiež, aby som jej dala piť len do 18,00. Takže kakavko na večeru sme zatrhli.

Ahoj. Moj malý má 3,5 roka a ešte stále kaká do plienky. Nič na neho nezaberá. A pritom už plienku nemá ani cez noc ani cez den. Poradte prosím. Vdaka.

Ahojte moja svagrina maleho do 3 rokov neodnaucila od plienok a potom mu povedala, ze nemaju plienky, musia kupit a napustila mu do vani vodu a tam sa vycikal a potom mu povedala, ze nejde tepla voda, iba studena a ze nech ide na zachod, ze mu bude zimka a isiel :o) On tiez chodil bez plienok a ked chcel kakat si pytal plienku, inak zuril :o) Moj maly 2 rocny sa teraz odnauca od plienok. Isli sme svokrovcom pomoct susit seno a atak som mu dala dlhe tricko a chodi holy zo svetkoho sa tesime ho chvalim, ked nieco urobim a mu vravim vzdy, jupi jupi :o) Slipiky sa mu pacili ale beha na holo, lebo nestihame davat dole slipky, ked ideme cikat, nejprv nechcel a teraz sa celokm pekne aj vcera sam postavil povedal, mama eh (on tak vzdychne) a zdvihol tricko a uz sam si chytil pipika a isiel cikat :o) Tak uvidime, ako bude dalej :o) Tak vam drzim palce, dufam ze vam moj prispevok bude uzitocny :o)

Ahojte mamičky, ja mám problém so synom. Som rozvedený a ex manželka ho neučí necikať v noci ale radšej mu dáva plienky aby vraj nezničil posteľ. Ja mu plienky nedávam, ale už neviem ako ďalej a ako ho odnaučiť pocikávať sa v noci? Syn má 6 rokov a zachvíľu by mal ísť do školy, tak preto sa pýtam na niečo, čo fakt by fungovalo. Skúšal som, čo mi poradila priateľka a to je nočné budenie na cikanie ale to nepomohlo, aj tak sa nad ránom pocikal alebo v noci.

Ahojte. Mám synčeka 2r. 5 mes. a ani za svet sa nevieme zbaviť plienky. Keď ho dám na nočník, sedí sem tam sa vyciká ale vôbec nekaká, len do plienky. K tomu ešte mi nerozpráva a je strašne tvrdohlavý. Všetko som už skúšala, ale nič nepomáha. Ak máte nejaký tip na tvrdohlavé dieťa, tak napíšte. Díky