Opatrovateľky v Rakúsku a daňové priznania

Podávala si za rok 2008 daňové priznanie? Ak nie,tak si ho podaj teraz a zároveň požiadaš o ten bonus. Ak áno,ale nepožiadala si o Alleinerzieherabsetzbetrag,tak sa to dá aj spätne formulárom E5.

jarka ja som danove v rakúsku nepodávala tak ak mozem tak ho podám teraz ale mam problem a prosim o radu ja som v 2008 robila v rodine cez agenturu kde som mala 820 eur ale v tom bolo 100 cestovne a 90eur stravne lebo nam baba nedavala jedlo tak teraz neviem kolko mám počítať sachbezug ak budem počítať 6,54 na den tak to budem mat zdvojené

Ja som DP za rok 2008 podávala v novembri 2009.Podľa mňa to nevadí,že stravné bude zdvojené,aj tak tvoj netto príjem nebude vyšší ako 11000eur,hlavne si spočítaj všetky príjmy,ktoré si rodine podpísala.Ja sa chcem ešte spýtať,ako poberáš RP,každý druhý mesiac? Rozhodnutie o poberaní máš do 06.2010?

nie u mna to bolo inak v januari 2009som poziadala o r.p. za 2008 a dali mi ich do marca 2009 v marci som na financnom urade povedala ze som rozvedená ale ich to nezaujimalo povedali ze som cudzika a ze len raz za rok dostanem prídavky takze v decembri 2009 som poziadala za rok 2009 a tam sa mi ospravedlnili ze som mala brat kazdy 2 mesiac takze mi dali 2009 a januar 2010 vo februari mi dali za februar a marec tohto roku a prili by som mala dostať zasa za dva mesiace ale syn maturuje v maji tak mi ich stopnu a daju až v oktobri ked nastúpi na výšku a co sa týka rozhodnutia tak mi tam napisali do marca 2010 vies u nas na financnom asi maju chaos

Moja dcéra maturovala min.rok,ale nestopli mi RP,rozhodnutie som mala do konca júna 2009,tiež maturovala v máji a pokiaľ viem,tak RP patria do konca augusta,aj cez prázdniny. V júli som bola zase vyzvaná,aby som doložila doklady,tak som dala maturitné vysvedčenie a v septembri som dala potvrdenie,že študuje ďalej na VŠ. A keď sa smiem spýtať,v ktorej oblasti AT si teraz? Ja som v Nieder. A ešte jedna otázočka,nepočula si nič o zmenách pri vyplácaní RP? Alebo nemáš nejakú kamarátku,ktorá poberá RP len raz ročne a už dostala rozhodnutie z Finanzamtu? Dík

Nadpis: Re: Opatrovateľky v Rakúsku
Autor: tereza, 12.02.2010 - 11:06Reagovať na tento príspevok Pridám tip - ako ľahko vyplniť slovenské DP - na stránke Daňového riaditeľstva SR - drsr.sk kliknete hore na “daňové tlačivá” - potom klikáte v poradí - daňové priznania,hlásenia…,- vľavo hore “vyplnenie tlačív na internete” - daň z príjmu FO - daň z príjmu FO typ B - pre zdaňovacie obdobie r.2009 - zobrazí sa tlačivo v ktorom vyplňujete ružové políčka - na chybu vás upozorní - príjem z opatrovania je príjmom z podnikania uvedie sa do príjmov v § 6 /ods. 1 písm. b) zákona/ - paušálne výdavky 40 %…ďalej vás tlačivo samo navedie…to je všetko - nezabudnúť na daň.bonus ak si nárokujete…

Daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou (nerezident) podľa § 2 písm. e) bod 1 a 2 zákona a príslušného článku zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia áno ?,prosim vas mamtona 1.strane DP,mam to zaškrtnuť či nie?živnosť mam v at od septembra 09

jarka ja som V KREMS AM DER DONAU to je tiez niederostereich a co sa týka tých prídavkov pytala som sa kamošky a ona berie raz ročne a uz dostala za minulý rok a v rozhodnutí má len normálne minulý rok ale ona je vydatá takže jej sa len dopláca

Vďaka Marianna za info,prajem pekný večer.

info mám z SVA Linz

vally a o tie peniaze môžem požiadať aj že aby mi ich vyplatili naraz z toho môjho účtu keď pôjdem do dôchodku ? a dostanem všetko čo teraz platím ? nerozumiem tomu čo si písala ani tá pani čo písala tie percentá, ja som ešte nepodávala daňové lebo mám len od vlani živnost. Ale počula som že niekto dostal z Nemecka ked tam platil a nechcel tam brať dôchodok tak neviem či to je aj tu tak, len neviem či tam nerobil ako robotník

Chcem sa opytat,kde respektive do ktorej kolonky rak.DP (napiste jej cislo)sa zapise suma Sachbezugu ide to do E1 alebo Beilage dakujem.

CHcela by som sa informovat ohladom podani dani v Rakusku,v roku 2009 mam odpracovane 4 mesiace,2 mesiace v steyri-oberostereich…a 2 mesiace v oede-niederostereich…ako mam postupovat kde mam to danove v rakusku podat…dakujem za odpoved…prosim odpoved poslat na meil…dakujem pekne

Tu je prihláška na Finanzamt o pridelenie daňového čísla-jednoduchý dotazník Verf24 v NJ a pod ním aj v SK
http://www.bmf.gv.at/Service/Anwend/FormDB/show_mast.asp
a tu je E1 + E1a-daňové tlačivá
http://www.bmf.gv.at/Service/Anwend/FormDB/show_mast.asp

Fragebogen
http://www.bmf.gv.at/Service/Anwend/FormDB/show_mast.asp
ak by sa nezobrazil stačí napísať do okienka Fragebogen

zaujima ma,ktore kolonky rakuskeho danoveho priznania treba vypisat,danove na sk som uz podala.,deti nemam-dakujem

DP v Rakúsku je viac tlačív, nedá sa to jednoducho povedať a preposlať, lebo to závisí aj od rodiny opatrovateľky/deti + manžel a ich zarobky alebo škola/. Podáva sa do 30.4.10, odpočitateľná položka je do 10999 EUR.Tlačivá sú E1,E1a,U1a,L1k, L1i, E9 a ešte písomné doklady k výdavkom.

Presne tak, niektoré si myslia, keď nezarobili potrebnú sumu, tak nič v Rak. nemusia podávať, ale to je zavádzajúce, lebo keď chcú rodinné príd,tak musia podať aj daňové a hneď po prvom podaní dostanú aj DČ v rak.A čo sa týka toho navýšenia, radšej platiť hneď ako po troch rokoch ostať veľmi prekvapená! Ja už mám živnosť 3 roky a platím zvýšené SVA už od vlaňajšieho daňového priznania.

ja volím cestu podania DP s priamymi výdavkami a vymer. základ mi zostáva už tretí rok…

Dobrý večer prosím o radu : Odvody do SVA platí rodina priamo do agentúry. Agentúra platbu odvádza do SVA na môj účet. Otázka : Sú odvody MOJÍM príjmom a výdajom ??
Agentúra tvrdí že NIE , je to vraj ICH príjem výdaj. WKO tvrdí že aj napriek tomu je to Môj príjem výdaj . Ďakujem .