Opatrovateľky v Rakúsku

Ahoj bea,
DP na SK podať musíš, prečítaj si nižšie. V AT, kedže nemáš celý rok - neviem, ale ak pošleš nič tým nepokazíš, oni ťa usmernia. Mám skúsenosť radšej poslať papiere nekompletné - ako žiadne. Vždy ťa vyzvu na ich doplnenie, len odpisujú do 6 týždňov, tak sa nazlakni :-).W.

Ahoj, na nete si môžeš objednať nemčinu pre opatrovateľky, inak učenie je veľmi individuálne, mne najlepšie pomáha metóda : počúvať - rozumieť - hovoriť. Ale ak chceš začať úprimne , nájdi si nejakú študentku nem. gymnázia na individuálne učenie. Ak by si bola z PP dala by som ti typ. W.

dakujem pekne si zlata prajem pekny vikend pa

milá opatrovatelka chcela by som sa spitat ci ste cez agenturu alebo volne isla bez agentury,ak mi mozte poradte nejaku dobru agenturu mám 24rokov a chcela by som dobru radu ak by ste pomohli,dakujem

milá opatrovatelka chcela by som sa spitat ci ste cez agenturu alebo volne isla bez agentury,ak mi mozte poradte nejaku dobru agenturu mám 24rokov a chcela by som dobru radu ak by ste pomohli,dakujem

milá opatrovatelka chcela by som sa spitat ci ste cez agenturu alebo volne isla bez agentury,ak mi mozte poradte nejaku dobru agenturu mám 24rokov a chcela by som dobru radu ak by ste pomohli,dakujem

Ahojte baby,potrebovala by som poradit v oblasti dopravy do rakuska-okolie Linzu.Pocula som volaco o taxikoch ale neviem kde sa obratit,komu volat. Keby ste boli niektora taka dobra a vedeli volačo tak mi prosim napiste. Som od Košic.Dakujem

dobry den,chcem sa spytat,ci treba na SK,podat danove priznanie ,nakolko mam zivnost v Rakusku?za odpoved dakujem

dakujem za informácie, žiadala som svoju agentúru, aby mi pomohla s danovým priznaním, ale neúnuvala sa mi odpovedat. Robím od mája 2008, takže nemám príjem nad 10 000 Eur. Podla tvojich slov netreba žiadne tlačivo Danového priznania nikam posielat? Odkial oni budú vediet aké som mala príjmy, ked im nepošlem žiadne údaje? Porad ešte,prosim niektoré ženy hovoria, že aj na Slovensku treba podat Danové priznanie.

p. Petrovič ma taxi z Bratislavy /ja dochádzam do Blavy ložkovým voznom z Košic/, 0905112008, alebo ked chceš priamo z domu taxi p, Mačinec 0911800767

poslat by som poslala, ale porad ako sa dostat k tlačivu, jeho číslo aby som si stiahla z internetu, a tiež adresu kde to treba poslat, pomož ak vieš

Ahoj Gabika, ja by som Ti rada pomohla, robila som opatrovatelku a som ucitelka Nem. jazyka. Som z Humnneho.

Aj ja cestujem z Košíc tak isto ako je tu napísané-občas aj vlakom cez Viedeň je to oveľa lacnejšie a dobré spojenie

Ľudkovia, už vieme, že máme podať daňové priznanie na Slovensku. Ale aspoň ja stále neviem, či aj v Rakúsku. Možno som nečítala pozorne…?
Zdravím všetky opatrovateľky.

Takže ešte raz ap osledný krát. Daňové priznanie žiadna opatrovateľka ktorá zarobí do 10 000 eur ročne nepodáva. Ani na Slovensku, ani v Rakúsku… Treba si len zavolať na Finanzamt a požiadať o zaslanie tlačivka s názvom Rezidentura, to potom odniesť na daňový úrad na Slovensku aby nam dali pokoj s daňovým priznaním, pretože na tom tlačivku bude vypísané koľko si platíme odvody a že si ich platíme v Rakúsku atď. Nepodáva sa daňové priznanie!!!

ahoj Júlia, ten názov tlačivá je aj po nemecky Rezidentúra? A ešte zistila som, že vo Viedni je vela adries Finanzamt, mohla by si zverejnit aj tú správnu adresu, kde to treba vyžiadat…prosim

Marti názov je presne Rezidentura a ty si musíš zistiť podľa papierov ktoré máš kde je tvoj Finanzamt. Ja som napr. už pri zakladaní živnosti obdržala od Finanzamtu list, jedno tlačivko, ktoré som potom vyplňovala a odosielal naspäť, takže oni vlastne kontaktovali prvý mňa. A toto isté už malo prebehnúť aj u teba. Nikdy som osobne nebola na Finanzamte, takže som sa osobne tam neprihlasovala, neviem nič viac ako sa ku mne dostali len toľko, že podľa mesta v ktorom pracuješ ti určia aké je tvoje krajské mesto a odtiaľ ti potom chodia papiere. Samozrejme chápem vo Viedni to je zrejme problém vyznať sa v tom že ktorý je ten tvoj, ale skús sa ešte raz pozrieť do svojich papierov či náhodou niekde nenájdeš niečo od nich, nejakú poštu. Ja mám napríklad Finančné vo Wnr. Neustadt.
Mohla by ti pomôcť rodina u ktorej pracuješ zistiť túto informáciu?
Ak by si si už naozaj nevedela dať rady ozvi sa ešte, som 2 týždne doma, ak už to inak nepôjde pokúsim sa ti pomôcť. Určite by sme sa v tom nejako zorientovali.
julia

doucujem nemcinu opatrovatelky

ahoj Lulia, mala si prsvdu, našla som ten papier aj adresu Finanzamtu, ja to teda vyžiadam, ale bola som dnes v Košiciach na Danovom a povedali mi, že treba poslat aj na Slovensku tlačivo typ A, dokonca aj zdokladovat príjmy aj výdavky na poistenie /priložit k danovému priznaniu/ hoci dan nebudeme platit, lebo danová povinnost vyjde 0. Tak z toho som teda jelen, ale díky

PRAVDA je asi taka, ze kazda agentura ma svoje chyby… resp. chyba je v nas, ze si nevieme otvorit usta… pred 4 rokmi sa robilo za 48 eur a taketo sumy ponukaju doteraz… je to smiesne, ze sa dame zdierat.Kedze sme slovenky a platime si odvody do ich poistovni, mali by sme zarabat minimalne 60 na den. No svet je v tejto dobe zly a my sa asi nedostaneme na uroven inych statov. Niekomu mozno staci 50 na den, ale ked si spomeniete na tie stresy a chvile stravene tam, tak je to malo. To je moj nazor, nechcem sa hadat… Na SK je milion agentur, no ziadna poriadna. Poznate agent. europartner Zvolen? vedela by som povedat svoje… mesiac nie su schopni najst rodinu …
Kazdy tu pise, ze potrebuje pracu, ze ma take a take skusenosti atd… no nikto nikomu nevie poradit, lebo nikto nepozna 100% serioznu agenturu. Pytala som sa vela krat na tomto fore, kde si hladaju a ako pracu zeny, ktore robia pre seba, bez agentury a ziadna sa nenasla, aby odpovedala. Neviem v com je chyba…