Opatrovateľky v Rakúsku

Fakt sa tak oplatí ísť robiť opatrovateľku do Rakúska? Ako moja kamarátka chodí aj si o pochvaľuje ale osobne si neviem predstaviť že by som nebola doma dva alebo tri týždne, však sme by môj manžel chýbal

Tiez som premyslala nad tym ist robit do rakuska,lenze tam potrebujem vediet dobre ovladat nemecky jazyk, ze? Ci isli ste tam niektora robit aj tak ze ste az tak dobre plynule nerozpravali po nemecky?

Prosím Vás žienky, nemáte niektorá ´vzor faktúry akú dávate nemeckej rodine. Bojím sa, aby som to vystavia správne, striedačka mi ukázala len akýsi príjmový lístok, to by mi asi na daňovom nestačilo. Prosím poslať na mail: zu.kodym@gmail.com

Ďakujem vopred!!!

ahoj emma, našla som tu tvoj starý príspevok. Možno by si mi vedela pomôcť so vzorom faktúry na slovenskú živnosť. ďakujem

mozem sa ta spytat, o aku fakturu mas vlastne zaujem?

prosím vás ešte fungujú tieto fóra?

…ved vyskusaj a zistis ci funguju alebo nie…

baby robili ste niektora tak dlho opatrovatelku, ze ste dostali rakusky dochodok? ci to sa neda?

to by si musela v rakusku robit opatrovatelku normalne na zmluvu a to malokto tak robi!

no tak prr zase veď keď pracuješ tam tak tam aj platíš odvody a tým pádom máš potom nárok aj na dôchodok ale treba si zistiť koľko odpracovaných rokov tam musíš mať

presne tak. ono ked tamje normalna zmluva, tak je to v pohode aj co sa pn, dovolenky, no aj samotneho dochodku tyka

pn? to tam nemas ved to mas ako zivnostnik toto opatrovanie

Asi si to nejak domotala. V nemecku je povinných 8 rokov, aby sa ti to potom premietlo aj na dôchodku

je vobec teraz este mozne sa zamestnat ako opatrovatelka bez agentury?

Určite by som nešla cez žiadnu agentúru a už vôbec nie cez slovenskú. Sú to pochybné agentúry kde od vás ročne chcú viac peňazí ako vy sama zarobíte. Najlepšie je otvoriť si živnosť ale rakúsku a potom ísť cez rakúsku agentúru kde jej platíte ročne 20€.

mne sa zda ze ani moc nie a ak ano, tak to jednoznacne nie je uplne lahke. predsa len tie agentury ti vedia dohodit cloveka na opatrovanie.

dakujem ti velmi pekne za odpoved. aj som si myslela, ze je to bez agentury komplikovanejsie. kedze ta agentura za teba riesi vsetko.

su ludia, co si to vedia aj bez agentury bez problemov vybavit, ale nie kazdy to vie