Opatrovateľky v Rakúsku

(Anna) #13531

Nie je potrebna presna adresa banky, len cislo uctu a SWIFT plus BIC.

(nova) #13532

Nie je mi jasné, keď v zmluve mi má rodina platiť cestu, či to ma byť uvedené aj na Honorarnote a či si ten doklad potom musím odložit ja, lebo moje doklady o ceste si rodina necháva. Nepíšu mi cestovné ani na výplatu, bude to problém? mám to cestovné potom zahrnúť do Príjmu keď mi rodina ani nepíše ani nenecháva doklady. Lebo tu čítam že vždy je cestovné náš príjem.

(Zuzana) #13533

Dobrý…
Je nutné PN hlásiť kazdých 14 dní alebo na Krankenmeldung môže byť aj 12 deň? Rozumiete mi? Je treba ísť k lekárke pre potvrdenie presne v 14-ty deň alebo môžem napr. O 2 dbi skôr?
Ďakujem za odpoveď

(majka) #13534

Chcela by som vedieť, kedy už konečne dôjde na neseriózne agentúry, ktoré človeka bez príčiny nechajú doma. Nepošlú ani výplatu na účet, nechajú si to ako poplatky. Nemalé peniaze stojí vybavenie všetkých dokumentov, mnohí si sami spravia OP za vlastné, potvrdenie od lekára, preložený výpis z RT, pohovory aj stovky km a práca na 1-2 turnusy. Rodiny spokojné, ale výmena opatrovateliek z neznámych príčin. Toto fakt nikto nekontroluje? Že by som si založila aj ja takú agentúru? Nemám na to svedomie ani nikdy nebudem mať. Hlavne, že je to práca so starými ľuďmi odkázanými na pomoc. Ale to nenasýteným agentúram asi nič nehovorí.

(EuProgres) #13535

AKCIA! Odporučte nám Opatrovateľku Ktorá vycestuje do 30. 10. na turnus a odmeníme Vás 100€. kontaktujte čo najskôr kanceláriu EuProgres na tel. č. 0918 053 593 alebo mailom na – register@euprogres.sk!

(maja) #13536

Ahojte, hladam pracu ako opatrovatelka v rakusku na 14dnove turnusy, mam 3roky prax, akt. zivnost, vodicak a nemcina priemerna… dakujem 0944551261

(Bety) #13537

Treba ísť na WKO a všetko to povedať, oni by vám mali pomôcť, veď preto im platíte poplatky… Na tejto stránke vám nik nepomôže. Konečne treba skončiť s tou úžerou!

(Bety) #13538

To je hlúposť ak vám ročne navýšia 10-12 eur a vy prídete o koľko peňazí, keď dôchodok nezoberiete, ak sa to ovšem dá. Počula som, že v rakúsku musíte ísť do dôchodku, lebo inak stratíte naň nárok. Ja som si rakúsky dôchodok vybavovala na slovensku cez sociálnu poisťovňu…

(Bety) #13539

Asi ste tam neni prihlásená, lebo inak by Vám už dávno poslali šek. Ak áno treba sa s nimi kontaktovať a oni Vám pošlú šek-alikvotnú časť potom uhradíte. S rakúskymi úradmi sa nehodno zahrávať, lebo hrozia veľké pokuty. Platiť musíte pokiaľ nemáte zrušenú živnosť-bohužiaľ…

(Bety) #13540

To máte pravdu-pripoistenie je veľmi výhodné, tam netreba šetriť. Ja som bola poistená a keď som ukončila živnosť, tak mi vrátili tie peniaze, lebo to je akoby šetrenie, ktoré je v určitom fonde. Ja som bola vo VALIDE. Neviem ale povedať ako je to ak niekto čerpá odtiaľ na PN-ku, lebo ja hlúpa som nikdy na PN nešla aj keď som bola naozaj chorá-škoda. Samozrejme ak máte zlomenú nohu tak to akosi inak nejde. Pripoistená musíte byť minimálne pol roka, aby ste mali nárok na preplatenie PN a pri pozastavení živnosti už nemáte nárok. Keď si ju znovu otvoríte zasa máte nárok až po pol roku. Ak potrebujete záskok môžem vám byť nápomocná…

(Jozef) #13541

Mas pravdu, ZALOZ si, ani nevies o com kecas

(Henry) #13542

Drvivá väčšina z nich nemajú poňatia o čom hovoria.
Napríklad preplácanie cestovného nie je preplácanie pracovnej cesty, ale dochádzanie za prácou. Cestu im preplatiť môžu a nemusia.
Potom tu vypisujú, že za svoje peniaze sa budú voziť ako chcú.
Tie peniaze sú od rodiny a nie vaše peniaze.
Ak nechcete platiť agentúram za sprostredkovanie práce, nájdite si robotu samé, alebo si založte personálnu agentúru a ponúkajte prácu zadarmo!
Vaša vynaložené náklady vám vynahradí ježiško nazaretský.
Nebyť personálnych agentúr, 99% z vás by sedelo doma bez príjmu.

(zzzzz) #13543

Poznám rakúsku agentúru ktorá pýta 100 eur ročný poplatok, myslíš že je to tým, že nemajú žiadne náklady alebo žeby robili charitu?

(Jana Strbanova) #13544

Jana ahojte chcela by som sa len opytat opatrovateliek v Rakusku, ci vedia nieco o plateni honoraru nie kes ale len na ucet, nasa agentura to nariadila od noveho roka je to uzakonene alebo len vymysel nasej agntury o dasom prani penazi, dakujem velmi pekne

(Maria Zdenko Onderkovci) #13545

Jediné čo existuje, tak je Zákon o obmedzení platieb v hotovosti ( Predpis č. 394/2012 Z. z. http://www.zakonypreludi.sk/zz... ) platby v hotovosti sú obmedzené na max. 5000 EU

(dada) #13546

za rok mozeme vziat kes,na ruku len do 7500e,nad je pokuta,nie je to vymysel agentury,je to novy zakon

(cokina ) #13547

Júlia, prosím napíšte mi na cokina@zoznam.sk všetko dobre prajem.

(Oľga) #13549

Zdravím chcela by som sa opýtať či je možné vyplácanie rakúskeho honoráru na iný účet ako môj. Lebo v agentúre mi bolo povedané, že nie, že to je brané ako podvod. Vopred ďakujem za Vaše Odpovede. Oľga

(Katka) #13551

Zdravím, poradí mi niekto ohľadom DP? Do hrubého príjmu sa má započítať aj cestovné. Čo v prípade, keď doklady o zaplatení cestovného nemám a nie je zahrnuté v Honorarnote. Aj napriek tomu ho započítam do hrubého príjmu? Ďakujem za odpoveď.

(Veronika) #13556

Dobrý deň, seriózne hľadáme zdravotné sestry do zariadenia pre seniorov v Nemecku. Viac informácií na telefónnom čísle 0944 723 191. Ak viete o nejakej zdravotnej sestre, ktorá hľadá serióznu prácu nech sa ozve. Ďakujem :)