Opatrovateľky v Rakúsku

To je hlúposť ak vám ročne navýšia 10-12 eur a vy prídete o koľko peňazí, keď dôchodok nezoberiete, ak sa to ovšem dá. Počula som, že v rakúsku musíte ísť do dôchodku, lebo inak stratíte naň nárok. Ja som si rakúsky dôchodok vybavovala na slovensku cez sociálnu poisťovňu…

Asi ste tam neni prihlásená, lebo inak by Vám už dávno poslali šek. Ak áno treba sa s nimi kontaktovať a oni Vám pošlú šek-alikvotnú časť potom uhradíte. S rakúskymi úradmi sa nehodno zahrávať, lebo hrozia veľké pokuty. Platiť musíte pokiaľ nemáte zrušenú živnosť-bohužiaľ…

To máte pravdu-pripoistenie je veľmi výhodné, tam netreba šetriť. Ja som bola poistená a keď som ukončila živnosť, tak mi vrátili tie peniaze, lebo to je akoby šetrenie, ktoré je v určitom fonde. Ja som bola vo VALIDE. Neviem ale povedať ako je to ak niekto čerpá odtiaľ na PN-ku, lebo ja hlúpa som nikdy na PN nešla aj keď som bola naozaj chorá-škoda. Samozrejme ak máte zlomenú nohu tak to akosi inak nejde. Pripoistená musíte byť minimálne pol roka, aby ste mali nárok na preplatenie PN a pri pozastavení živnosti už nemáte nárok. Keď si ju znovu otvoríte zasa máte nárok až po pol roku. Ak potrebujete záskok môžem vám byť nápomocná…

Mas pravdu, ZALOZ si, ani nevies o com kecas

Drvivá väčšina z nich nemajú poňatia o čom hovoria.
Napríklad preplácanie cestovného nie je preplácanie pracovnej cesty, ale dochádzanie za prácou. Cestu im preplatiť môžu a nemusia.
Potom tu vypisujú, že za svoje peniaze sa budú voziť ako chcú.
Tie peniaze sú od rodiny a nie vaše peniaze.
Ak nechcete platiť agentúram za sprostredkovanie práce, nájdite si robotu samé, alebo si založte personálnu agentúru a ponúkajte prácu zadarmo!
Vaša vynaložené náklady vám vynahradí ježiško nazaretský.
Nebyť personálnych agentúr, 99% z vás by sedelo doma bez príjmu.

Poznám rakúsku agentúru ktorá pýta 100 eur ročný poplatok, myslíš že je to tým, že nemajú žiadne náklady alebo žeby robili charitu?

Jana ahojte chcela by som sa len opytat opatrovateliek v Rakusku, ci vedia nieco o plateni honoraru nie kes ale len na ucet, nasa agentura to nariadila od noveho roka je to uzakonene alebo len vymysel nasej agntury o dasom prani penazi, dakujem velmi pekne

Jediné čo existuje, tak je Zákon o obmedzení platieb v hotovosti ( Predpis č. 394/2012 Z. z. http://www.zakonypreludi.sk/zz... ) platby v hotovosti sú obmedzené na max. 5000 EU

za rok mozeme vziat kes,na ruku len do 7500e,nad je pokuta,nie je to vymysel agentury,je to novy zakon

Júlia, prosím napíšte mi na cokina@zoznam.sk všetko dobre prajem.

Zdravím chcela by som sa opýtať či je možné vyplácanie rakúskeho honoráru na iný účet ako môj. Lebo v agentúre mi bolo povedané, že nie, že to je brané ako podvod. Vopred ďakujem za Vaše Odpovede. Oľga

Zdravím, poradí mi niekto ohľadom DP? Do hrubého príjmu sa má započítať aj cestovné. Čo v prípade, keď doklady o zaplatení cestovného nemám a nie je zahrnuté v Honorarnote. Aj napriek tomu ho započítam do hrubého príjmu? Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň, seriózne hľadáme zdravotné sestry do zariadenia pre seniorov v Nemecku. Viac informácií na telefónnom čísle 0944 723 191. Ak viete o nejakej zdravotnej sestre, ktorá hľadá serióznu prácu nech sa ozve. Ďakujem :)

kdo tu o čom kecá? asi ty primitív, lebo aj ja mám takú skúsenosť. Tak porad, mudrlant

a ešte niečo, môžte čakat že dostanete rakúske dôchodky, tam už teraz nezvládajú situáciu. za 2 turnusy pošlú zaplatiť odvody 750 eur, potvrdenie pre slov. poisťovňu od nich nemožno dostať, hlavne že si vymysleli ich sprosté živnosti, ktoré už teraz nezvládajú.

Dobry.vecer!Da.sa.pracovat.s.rakuskou.zivnostou.v.Nemecku.?Co.je.potrebne.urobit.aby.to.bolo.legislativne.vporiadku.Myslim.ohladne.Finanzamtu.Dakujem.

Ahojte.Hladam pracu na zastup v rakusku.Dlhorocne skusenosti a vyborna nemcina.Dakujem.

elena nieste nahodou z popradu? ak ano napiste na liv.senn@gmail.com

Presne tak !

Ponúkame prácu pre opatrovateľky do Rakúska. Sme agentúra, ktorá sprostredkuje prácu v Rakúsku pre opatrovateľky- skúsené so živnosťou, aj pre opatrovateľky- začiatočníčky. Máme 2-3 týždňové turnusy. Denná taxa závisí od zdravotného stavu pacienta a skúseností opatrovateľky a jej znalostí nemeckého jazyka. Je to od 47-73 euro na deň/ brutto + je preplatená celá cesta. Nástup je možný každý týždeň. Ak máte záujem zašlite na náš email: životopis v nemeckom jazyku, certifikát o opatrovaní, fotografiu alebo prednú stranu občianskeho preukazu+ nezabudnúť napísať tel. číslo. Na: europartnerzvolen@gmail.com