Operácia chrbtice

Ja som to prežila, takže nebude to prvé dni jednoduché, ale každý si musí nájsť svoj spôsob. Ja osobne som sa rukami držala operadiel, ak nemáte, tak stien a v pokľaku. Po určitých dňoch som sa posadila na misu, ale až pod kolena, aby som nedala váhu na zadnú časť tela chrbtice, prajem hodne zdravia.

Dakujem velmi pekne za odpoved. Zdravie prajem aj ja a vsetkym. Budem este navstevovat tuto temu. Zatial prajem ZDRAVY ZIVOT!

Mam 46 rokov, k styriadsiatke som si “darovala operaciu platnicky”, od 16-tich rokov som mala problemy s krizami, operovali ma na Kramaroch (zlaty Dr. Matejcik a vsetci ostatni) a dnes som OK, ziadne akutne stavy, bolesti atd. ale - setrim sa, poznam svoje moznosti, aktivne sa hybem. TREBA VERIT

A kto ta operoval?

Dobry vecer. Chcela by som od niekoho radu. Mam problem s platnickou L5/S1 a som objednana na operaciu, ale bojim sa tych bolesti po operacii, pretoze mi vraveli, ze 6 mes. nebudem moct sediet, je to pravda? Ja sa chystam na operaciu do voj. nemoc. v Kosiciach. Ked ma niekto z tou nemocnicou skusenosti, napiste mi, dakujem.

Dobrý den, čaká ma o niekoľko týždnov operácia platničky v BA. Mám výraznú 9mm HEDI L5/S1 s tlakom na dur. vak, môj stav je momentálne stabilizovaný, som na Pn a fakt sa neviem rozhodnúť či sa dať operovať alebo ešte vydržať. Chcela by som ísť ešte na konzultáciu aj do NZ, ale neviem, či môžem aj sama, alebo potrebulem dopor. ked chcem mať konzultáciu aspoň dvoch lekárov. Môže mi niekto poradiť, ako sa môžem objednať do tých NZ?

Ja by som rada vedela, ake máte skúsenosti s operáciami platničiek v Košiciach. Väčšinou je tu reč o NZ a BA, ale také operácie sa robia aj v Košiciach. Manžel by mal ísť na operáciu tam, tak by som rada vedela nejaké názory, keď tam niekto bol operovaný. Ďakujem, Luda.

Zdravím Vás všetkych ubolenych. Ja som tiez po dvoch operáciach L4/5. Asi tiez nepovedenych, lebo uz som sa išla zblázniť od bolesti - tie najvačšie som zažila az po operáciách, po 1 a 1/2 roku, mi pomôhli v B.Bystrici na ambulancii chronickej bolesti. Som stále na liekoch, ale lepšie znášam bolesť. Až teraz som si uvedomila, že uz som mala z tej neustálej bolesti depku. Človeka nič nebaví. Nikomu by som neodporučila operáciu, pokial teda nezačína ochrnovať, lebo nikdy nevie, že nemôze skončiť ešte horšie.

Dobry vecer, nevie mi niekto poradit, ze ci sa ozonoterapia vyuziva aj v oblasti krcnej chrbtice? Dakujem.

Viem co to je za bolesti, tiez som po operacii a to takej, ze som ju podstupil ako prvy na Slovensku. Po operacii som sa mal dobre asi 4 mesiace, ale po zasahoch rehabilitacnych zariadeni som prezil muky. Teraz sa snazim liecit sam a to relaxacnou hudbou a do toho cviky podla vlastnych moznosti.

Ahoj Majka, v piatok budem držat všetky palce, čo mam na rukach aj na nohach, aby to dopadlo dobre, čo pevne verim. Budem sa modlit. Gituš.

Dobrý p. Gituš, ďakujem za podporu, aj ja dúfam, že to dopadne dobre. Už sa fakt veľmi bojím, operácii ani nie, ale narkózy, azda sa prebudím. Vďaka ešte raz. Pekný deň, Majka.

Neboj sa zlatko, určite sa prebudiš a to s usmevom a bez bolesti. Myslim na teba. Potom sa mi ozvi, ked budeš po operacii, ako sa citiš. Držím všetky palce.

Tiež mám herniu a ruptúru disku L5 S1, čaká ma operácia a okrem toho aj operácia krčnej C456, takže mám strašné bolesti už pol roka v kuse a neprajem to nikomu, veľmi sa bojím, čo bude po operáci, držte sa všetci.

ja som bola operovana v NZ v roku 2006.Po 10.mes PN ma tam objednala moja neurologicka.Bola som velmi spokojna s pristupom lekarov.Hned na konzultacii ma posadili do kresla,lekar mi vsetko vysvetlil, kde je problem a co sa s tym da robit.Mala som so sebou vsetky snimky a vysetrenie z CT, ktore som mala ulozene na CD.Tiez som mala strach, ako to dopadne.Nemala som na vyber, pretoze som bola odkazana na pomoc inych.Operacia dopadla dobre, ked som sa prebrala, prisiel lekar a vsetko mi povedal, co mi robili.Takisto sestricky a vsetci boli velmi mili,pretoze po operacii som musela lezat 3dni.Nic mi nechybalo, vsetko mi priniesli bez zbytocneho komentara.Bola som max. spokojna, aj co sa tyka stravy.Po operacii som bola OK 1,5roka bez bolesti az pokial som nestratila rovnovahu a spadla som.Bolesti sa znovu objavili a mne zistili osteochondrozu na L5S1.To je prave platnicka ktoru mi operovali.A znovu mam strach, co bude dalej.Vsetkym Vam prajem vela stastia a odvahy.

Dobrý deň, čo sa týka operácie v Ke, ja som bola spokojná. Pred 7 rokmi ma operovali (mala som vtedy 21 rokov), bola som celkom v pohode. Pred dvoma rokmi sa mi narodila dcéra a problémy sa vrátili a je to ešte horšie. No ale čo sa týka starostlivosti a prístupu lekárov a sestier bolo to na 100%. Takže operáciu v KE môžem vrelo odporúčať. Majte sa pekne a prajem skoré uzdravenie. Držím palce.

Zuzka, po operacii nebudes mat nijake nevydrzatelne bolesti! Ja som po operacii L5-S1 a musela som po operacii lezat 3 dni, potom sa uz postavis! Ale i ked som lezala, necitila som ziadne bolesti, iba ak som urobila nejaky nespravny pohyb. Urcite nebanujem a netreba sa nicoho bat! Vela stastia.

Dobry den, ja som po operacii dva mesiace a citim sa dobre. Nesedela som sest tyznov, to je standard, takze mate nespravnu informaciu.

Ahoj Katja, som po operacii dva mesiace. Nesedela som sest tyzdnov, na zachod som si sadala uz od prveho dna normalne, pretoze kostrc je vo vzduchu. Takze sa netreba bat.

Bude to tri roky, co moja dcera bola operovana v Zilinskej nemocnici, panom primarom Popluharom. Je to odbornik na svetovej urovni. Mojej dcere pomohol a nema ziadne problemy. Aj Slovensko ma skvelych odbornikov a mozeme im doverovat. Ja mozem len podakovat za skvelu pracu a navratenie zdravia mojej dcere.