Operacie chrbtice

Ahojte trpiaci, som po opakovanych operaciach platniciek L4-5 ,L5-S1 a zadnej stabilizacii L5-S1. Operovany som bol v Kosiciach i v Novych Zamkoch a mam stale ukrutne bolesti. Som stale len na tabletkach, ktore mi len ciastocne riesia moj obrovsky problem. Bol by som velmi rad, keby mi niekto vedel odporucit nejaku dobru kliniku (lekara) v zahranici, ktory by vedel odstranit moje utrpenie. Na Slovensku som uz bol skoro vsade. Ozvite sa mi.

Už sa nedávajte viac operovať, len si škodíte, treba postupne svalstvo posilovať cvičením vhodných cvikov, s tabletkami opatrne, lebo sliznica žalúdka dostáva zabrať, aby nevzniklo nejaké krvácanie zo žalúdka. Jemné masáže tiež robia zázraky.

Skuste v Brne u Sv. Anny, alebo na ortpedii v Piestanoch, mne tam pomohli.

Boze, to mi ani nehovor, ze mas stale problemy aj po operacii, pretoze moj manzel ma podobne problemy, dve platnicky tlacia na miechu, ma bolesti. Zatial mu dali len rehabilitacie, ale ked nepomozu, vraj len operacia. Tak to aby som sa teraz onho bala.

Mne robili stabilizáciu L5-Si v Martine a som maximálne spokojný.

Ahojte hrbaci. Ja som nebol operovany na chrbticu, ale mal som pracovny uraz pred 24 rokmi. Spadol na mna zdvyh zo zeriavu. Praskli mi 3 stavce, zlomilo mi bedrovu panvu, vyklbilo mi na lavej nohe bedrovy klb, lekari mi nedoporucuju operovat chrbticu pre miechu. Beriem Tramabene 4 x denne a 7 inych liekov. Dr. Kalina, posudkovy lekar ma neuznava ako plne invalidneho. Iba na 45% po uraze som iba vratnik, odkazany som na svoje auticko.

Mam 23 rokov a dva roky ma trapia bolesti s chrbticou - bolest mi vyzaruje do lavej ruky. Mam prasknutu krcnu platnicku, ktora mi tlaci na miechu. Mala by som ist cim skor na operaciu, povedal mi pan doktor. Velmi sa operacie obavam, pretoze sa jedna o zakrok pri mieche. Mali by ma operovat vo vojenskej nemocnici v Ruzomberku. Prosim poradte mi ake mate skusenosti s ostatnymi specializovanymi nemocnicami, pocula som, ze Nove zamky su spicka. Dakujem.

Mam dceru 17,5 rocnu, ma taketo iste problemy s chrbticou, platniciek l4-5, a l5-s1 prosim moze nam niekto poradit vystreluje jej to do pravej ruky, zacina sa jej ruka triast, uvazujeme nad ozonoterapiou, moze nam niekto poradit, dakujem?

Ahoj, možno už máš po operácii, ale i tak, Nové Zámky ti doporučujem, bola som tam na operácii a som veľmi spokojná. Po 4-roch mesiacoch som sa vrátila do pracovného procesu. Želám brzké uzdravenie. Ludka

Ahojte, som po operácii L4-L5 a S1 - náhrada dvoch platničiek a fixácia 6-skrutiek. Operovali ma v marci 2009 v Ružomberku. Zo začiatku to bolo v poriadku, potom som dostala znovu bolesti a tie mám stále. Po neurochirurgickej stránke je všetko v poriadku. Už som podstúpila niekoľko hospitalizácií, predávkovanie liekmi a stále nič. Podstupujem možné a nemožné, ale bolesti sa stupňujú. V soc. poisťovni podľa posudkára som zdravá a môžem sa rovnať zdravému človeku. Neviem ako ďalej.

Zaujal ma tvoj príspevok, zaujímalo by ma ako sa cítiš, či ti museli stabilizovať chrbticu v kríž. oblasti, nakoľko ma čaká takáto operácia na Kramároch 26. 5. 10, prosím podeľ sa so mnou o skúsenosti.

Ahojte vsetci trpiaci, mna tiez caka uz druha operacia L4 / L5, nastala recidiva hernie. Ked som bola 1. krat operovana, bolo mi poradene (inou spolupacientkou) brat Phlogenzym na lepsie hojenie ran. Taktiez Wobenzym je odporucany alebo som citala, ze aj Fytozym.

Ahojte spolutrpitelia. V marci som mala úraz chrbtice, pri ktorom som si zlomila stavec TH12, hneď som bola operovaná, pri operácii mi vložili titánovú fixáciu ktorá môže ostať v tele, alebo sa mám rozhodnúť, či si ju dať vybrať, ale rozhodnutie musí byť do roka od operácie. Po siedmych mesiacoch som nastúpila do práce, zatiaľ je všetko OK, až na to, že ma to niekedy na chrbte tlačí, aj pobolieva, ale s tým som sa zmierila. Teraz mám dilemu, či si to dať vybrať, alebo nechať, lekár ktorý ma operoval sa k tomu nevyjadruje, vraj je to moje rozhodnutie. Prosím o radu, určite sme viacerí, ktorí majú takúto skúsenosť, aby mi poradili.

Ahojte. Ja idem už na štvrtú operáciu. Musia mi fixovať tri stavce. Všetky som absolvoval v Ružomberku u prim. Rusnáka. Zlatý to človek. Všetkým odporúčam. A personál? Na tisíc %. Každý sa dá operovať tam, kde každému verí. Ja im verím, pretože skutočne robia čo môžu. Týmto im patrí aj moja vďaka. Keby nejaké otázky tak psvajlen@gmail.com

Pri mag. rezonancii mi bola zistena extraforaminalna hernia IVD L5 S1 s kompresiou korenaL5 1dx, bez jedn. spin. stenozy, degenerat. ZmenyL chrbtice osch L5-S1, spondiloza a artroticke zmeny bilat. , ventrolisteza L4 eyerding I. Prosim o odpoved na uvedenu otazku. Dakujem

Možno by bolo dobré vyskúšať Dornovu metódu a cvičenie tzv. SM-systém. Ja mám po úraze tiež problém s L3, L4, L5 a S1. Do úrazu som mala zdravú chrbticu, žiaden problém. Teraz ma bolí pravá noha, zle chodím. Vyskúšala som už všetličo (cvičenie McKenzy, obstreky, infúzky, rehabilitácie ambulantne aj v nemocnici, tiež ozon). Ak mi nepomôže náprava stavcov Dornovou metodou (podotýkam, že to musí robiť certifikovaný odborník) , tak mi už ostáva iba operácia. Chodievam na neurochirurgiu do ÚVN Rk.

Pre Luba: no asi ti uz nič iné nepomôze ako algezilogicka klinika v B. b

Prosím o radu… Mám 36 rokov a mám podstúpiť operáciu v Nových Zámkoch - problém L4, L5, S1 tlačí na miechu. Bolesť ľavej nohy, nemôžem takmer prejsť 30 metrov… hrozne sa bojím operácie a po operačných stavov… ďakujem každému čo mi dá informáciu

Ahoj Lucia. U mna operacia vysunutej platnicky prebehla bez komplikacii. Mam 43 rokov. Az do akutnych bolesti chrbta som sportovala, bolesti zacali v 01 / 2014 a koncom 02 / 2014 uz som po opreacii L5 S1. Rozhodnutie ist na operaciu bolo strasne akutne, prijali ma do nemocnice cez vikend, nakolko som uz nevedela chodit. V piatok som este bola v praci… MG ukazala vysunutu platnicku, kt. tlacila na koren nervu. Prejavovalo sa to zanikom funkcie pravej nohy, nedokazala som nadvihnut prave chodidlo - zdvihnut spicku. Pooperacne stavy - lezis cca 2 dni - mas infuzie proti bolesti. Neskoro sa to riesi tabletami. Na 5 den si prepustena z nemocnice do domacej liecby. Naozaj prve dni je potrebne lezat, lezat, lezat. Neskor sa da postupne chodit s pasom, a sediet len velmi opatrne po 5 minutach denne. Mne operacia nastastie pomohla, bolesti pominuli. Chodievam pravidelne na rehabilitaciu - cvicenie a elektrostymulaciu, z dovodu obnovy funkcie praveho chodidla. Navrat do prace cca po 3 mesiacoch. Potrebna aj este aj kupelna liecba, to ti uz vysvetli neurolog. ak mas este otazku napis, odpisem. drzim palce

Obporuca sa doplnkova liecba vitaminami skupiny B a E