Operacie chrbtice

Prosím Vás da sa objednať to cvičenie, aby som to mohla cvičiť doma?

Dobrý večer, Anička, MRI vyš. chrbtice mi urobili toho roku v maji pred 3 mes. na neurol. klinike (tam so ležal) a už ma chceli presunuť na NRCH. odd. na op. No a včera ten neurochirurg pozeral ten vysledok Magn. rezonancie, že tam už tlači asi platnička aj nerv na miechu a musí to uvolnť a vybrať (recidíva L5 / S1) , ale nezaručuje, že to dopadne ok… A na PN-ke som od 2. 10. 2012 až doteraz stále (aj koli tomu najvyššiemu sudu)… Dnes som bol u ortopeda ukázať správu od neurochirurga, a on povedal že je to moja chrbtica, pokial sa daju vydržať bolesti tak dobre, ak nevydržím tak dať operovať… Ja som sa rozplakal, lebo sa veľmi bojím tej operácie (videl som tam minulý rok aj takých, čo 3 dni po op. sa neprebral a zomrel… ) Lekárov mám dobrých tu v KOSICIACH… (akurát posudkár na soc. poisťovni neviem kto tam je, lebo toho čo tam dlhe roky sedel a nič nepriznával mi, vymenili) ! Ináč ja neviem poriadne zaspať, ani sedieť, stáť, chodim ťažšie s tými FRANC. BARLAMI, ked pozerám telku neviem vstať z gauča alebo kresla (akoby ochrnutý) som. Spím dosť ťažko 2-3 hodky, bolesť nedá spať aj tie nohy. A čo bude po operácii? Nato nechcem myslieť… Podla mna ešte horšie ako doposiaľ… Pekný večer… Tibor

Dobry den pan Tibor,
citala som Vase prispevky a mam podobne problemy ako vy. Mam 38rokov a problemy od roku 1999. Operovali ma na neurochirurgii v roku 2010. Operovali mi krcnu chrbticu, ale problemy mam stale. Neusedim dlhsie ako 15minut, a ked chodim tiez mam bolesti, takze ani kabelku neunesiem. Poziadala som o invalidny dochodok a tiez mi ho zamietli. Vhodne povolanie sie tiez neviem najst. v minusti som pracovala v administrative.

Dobrý den (slečna alebo pani) , čo vám presne operovali-platnicku alebo nejaky stavec? Ako ste sa cítila, ked vas prebrali po operacii, vládala ste sa otáčať na ložku? nohy vás neboleli? Určite vás tá rana pálila a bolela… Najhoršie bolo, ked ja som bol minulý rok 30. 10. 2013 operovaný, ked ma prebrali, celý som bol ako ochrnutý, necítil som nohy, pálila ma celá chrbtica, a ked prišla za mnou mama, zistia že mám vedla tej rany nejaky vývod (v chrbte) a pripojenu malu skl. fľaštičku-tam odtekala asi krv… Vtedy som sa zľakol čo to mám tam (doteraz neviem prečo mi to dali… ) Ja mám tie bolesti stále doteraz, tiež neviem obsedieť, stáť, chodiť (s 2 franc. barlami)… Pár krát sa mi stalo, ked pozerám telku v kresle-aj gauči, ostal som prilepený akoby ochrnutý… Vtedy som plakal čo sa deje… Nohy mi trpli, svaly tiež, mama chcela volať sanitku… ale po 15-20 min. som sa nejako zdvihol a ľahol na posteľ. Teraz ma čaká dalšia operacia ako píšem v článkoch, a už mi povedal neurochirurg že nazaručí mi že budem vládať chodiť-lebo tam mi tlači niečo na miechu aj korene… Minulý rok som chodil tiež v novej nemocnici SNP 1 KOSICE na (amb. chron. bolesti) , dali mi Kaudálne blokády do miechy, ked mi pichli prvu, myslel som že mi režu nohy, druhu som dostal o dva dni, tretiu o týžden… Mysleli že mi pomožu zmierniť bolesti -no nič z toho. Teraz mám velký strach, lebo sa musím rozhodnuť o operácii, mám toho neuroch. zavolať koncom septembra aby ma obj. na prijatie, tak je to na mne-predsa je to veľké riziko! ale nemám asi inu možnosť len suhlasiť. Najhoršie na tom je že 2 dni po op. nsmiete vstať, nič jesť ani na wc nepustia-daju vám fľašu na močenie… a už ked ste doma, je ešte vačší problém ako pojdete do vane, na wc, nedá sa nič, len ležať, musí vam niekto pomocť ak má kto aby ste sa hýbali ked treba… Tak a vy ste z KE? Prajem pekny den zatiaľ. Tibor

Dobrý večer Tibor, čítam tie vaše príspevky až ma mrazí, bojujte o ten invalidný a mali by ste dostat plný, lebo máte velké problémy, a nie každý ich má, a nezabudnite si dat invalidný zo spetným dátumom, nech vám všetko preplatia, odvolávajte sa, musíte to vyhrat! prajem vela štastia.

Dobry den pan Tibor, mne operovali krcnu chrbticu C4 / C5, C5 / C6. Po operacii som mala bolesti. Domov ma prepustili po 3dnoch. Krcna chrbtic boli stale, ale aspon mi netrpnu ruky. Som z BA.

Operovali mi platnicky.

Llili kolko mate rokov a ste na invalidnom ? dik. anna.

Ano, sorry, už som si prečítala predchádzajúci príspevok. DAKUJEM.

Dobrý den, ako dlho vydržíte stáť na nohach (cjhodiť) ? Ja ked niekde idem do mesta (s mamou chodím) , po 30-40 min. ma začnu boliet nohy (viac ľavá-) lebo bolesť mi ide cez sedací sval vľavo do nohy a vtedy musím sadnuť… Ked pridem domov, hned sa musim zložiť na gauč a ležať-mám pocit, ako keby som ochrnul, k tomu aj ta chrbtica (uplne ma to zloží) -_aj si poplačem… Tiež neobsedím dlho-max. 2-hodiny potom lahnem a kukam telku. Od bolesti beriem kvapky TRALGIT (tramadol) už ich beriem asi 6 rokov-to mi pomože na bolesť hlavne v noci do rána… Dnes som rano vstal o 9. 30 hod. , a cely chrbát ma bolel, nevedel som sa postaviť asi 10 minut… A vy aké lieky užívate na bolesti? Pekný večer. Tibor

Má niekto dlhodobé problémy po operácii driekovej chrbtice a ak ano aké a ako dlho to trvá, velmi rada sa poradím zo skúsenejšími, neviem na čom som. DAKUJEM

Tibor, určite by som v prvom rade viradila liek TRAMADOL, je silne návikový a kedže ho beriete už takú dlhú dobu tak iné lieky ani nepomožu lebo tieto sú najsilnejšie. to sú ako TRAMAL. ak ich vysadíte tak budete mat príznaky abstáku. ja som ich brala asi 3 týždne kd bolo najhoršie a ked som ich vysadila bolo to niečo hrozné, vnútorne som sa až triasla, chvela, bola som aj nervozna ale prekonala som to. na vychádzkach vydržím asi 2. hod apotom už líham na gauč a vystieram chrbát lebo sa nevládzem nosit. státie a sedenie je najhoršie asi 1-2 hod s prekonávaním sa.

Dobrý večer anička, ako sa máte? Chcem sa opýtať, vy aké lieky užívate od bolest? Tá pani LILI má rovnaké problémy ako ja, tiež jej nepriznali dochodok… Som zvedavy, ako to dopadne… No a vy ako cez den fungujete, vladzete, nie ste unavena, boli vas chrbtica určite… Treba si cez den poležať aspon 2 hodinky, viem podľa seba že pomože troška. Viete v noci spať? Tibor

A v noci vás nebolí nič? určite beriete nejaky liek na noc od bolest? Mne už nezaberá nič okrem tralgitu (skušal som aj ibuprofen, brufen, algifen). inak nezaspím, otáčam sa z jednej strany na druhu, sadnem, pochodím a zas lahnem…

Ma niekto operovane stavce L4 L5 S1? (hemilanectomia partialis) , hernia disci L4 / L5, potreboval by som radu… Caka ma asi dalšia podobná operacia… Ak je tu niekto co ma podobny problem a je z KOSIC, nech poradí.

Beriem GABAGAMMA na uvolnenie svalstva, skôr to má učinok na spanie, lebo som stále unavená a chce sa mi spat. večer nie je žiadny problém zaspat, spím celu noc, bolesti len pri prevracaní sa v posteli a pri pohyboch.

Dobrý večer Anička, pozrel som ten liek GABAGAMMA, ale neviem či je to dobré užívať (má než. učinky)… Mohla by ste skusiť AULIN tbl. Dnes som bol trochu s mamkou v meste, a mám dosť… Začala ma bolieť chrbtica (akoby ma seklo) a nohy mi strpli… Trochu som ležal a nohy ma prestali bolieť, ale chrbát ma bolel ešte horšie ako predtým… Zajtra idem k ošetr. lekárke s tou správou od neurochirurga (čo ma chce operovať) , som zvedavý čo nato ona povie… Pekný večer. TIBOR

Dobry dena pan Tibor a pani Anicka, ja som tiez stale unavena. Musim si kazdy den poobede lahnut na 2hodinky. Pri spani ma nastastie chrbat neboli. Mne bolest zacne cez den v krcnej chrbtici a potom to vystreluje do celej chrbtice ako keby som nosila tazky batoh.

Dobrý večer Llili, beriete nejaké lieky od bolesti? Skuste tralgit kvapky (aj ja ich mám) , bez nich by som nevydržal hlavne v noci… Skuste si ich dať predpísať od oš. lekára vášho, určite zaberu na 4-5. hodky… Ja sa musím rozhodnuť či dám operovať znovu (ak ste čítala príspevok novší) , ale už mám obrovský strach-povedal mi neurochir. že chodiť nebudem po operácii… (minimalma šanca) ale čo narobím. Do konca septembra mu mám dať vedieť- chce ma objednať na rijatie… Pekny večer. TIBOR

Dobrý deň Llili, pri problémoch s krčnou chrbticou používajte medenú šatku, ktorá sa obviaže okolo krku. Meď lieči, je proti bolesti, uvoľňuje kŕče svalov okolo stavcov a je to tepelná terápia. Viac info na e-maily.