Operačná sestra - štúdium

Nie, budeš sa pozerať možno 3 mesiace, možno viac, záleží od šikovnosti, začína sa ako tzv. behavá sestra a jednoduchšími operáciami. 3 roky praxe na operačke = špecializácia - inštrumentovanie na op. sále, alebo 3 roky praxe na chirurg. odd. = špecializácia v chirurgii, atď.

Prepač takže znova: Po skončeni BC nastupim do nemocnice ale nie na odd. ale hneď na operačku, kde budem tie tri roky aby som mala prax a potom si spravim ročnu špecializaciu za inštrumentarku na SZU? Lebo špecializacia sa vraj robi rok na SZU. Spravne som to cele pochopila? :slight_smile:

Áno, tak by to malo byť, len sa hovorí, že tá špecializácia sa má predĺžiť na 2 roky, ak teda ešte nie je.

Ahoooj, zazrela som tvoj prispevok a tak ta prosim o blizsie info:-) Ja som studovala na Szš vo Zvolene ako po novom uz zdrav. asistent a tiez chcem ist dalejako instrumentarka, alebo zachranar. Ale kedze sa nachadzam v AT a pracujem uz 4rok ako opatrovatelka 24hod star. tak by som chcela nejake studium externej formy, poprosim vas o radu, kazda mi je vdacna:-)

ahojte

chcem sa poradiť... kto z Vás chodil alebo chodí na špecializačné štúdium inštrumentovanie v operačnej sále. Mala by som záujem o toto štúdium ale chcela by som vedieť ako to celé prebieha. Ako dlho sa študuje, koľko sa platí, ako prebieha praktická časť výučby. A či je to veľmi náročné. ďakujem Lenka