Opuchnute nohy. Co s tym?

Mávam velky problem s opuchnutymi nohami. O dva týzdne sa chystam na dovolenku a dost sa desim ako zvladnem cestu, 5 hodín v lietadle a dalsiu hodinu v buse, asi to bude pekelne. Poradte mi ako mam riesit moje opuchnute a bolave nohy. Dakujem za kazdu radu!

Na opuchnuté a boľavé nohy je dobre vykladať ich, dať si ich pod striedavú sprchu (striedať teplú so studenou) ak to ide až do zápalu žíl tak kostihojovoý zábal je skvelý a treba niečím natierať prípadne kompresné pančuchy nosiť; mne dobre pôsobil presne na tento problém gél na žily a cievy priessnitz, ktorým som si nohy natierala dvakrát denne

Na odpuchnutie nôh a regeneráciu ciev je veľmi dobrý dotyková kyslíková infúzia, nohy krásne odpuchnú a sú ako pierka :)

Ja uzivam sanguiflow. Mala som velke bolesti, opuchnute nohy pri dlhodobom sedeni a pomohol mi. Skuste

S týmto mávam aj ja veľké problémy. Neustále cez leto mám opuchnuté nohy ale na to asi nič neexistuje

Stretli ste sa už s pocitom ťažkých a opuchnutých nôh? Nedávno som nastúpila do novej práce, a teda príde mi to celkom skoro, že mám kvôli tomu takéto problémy. Aspoň si myslím, že je to z toho, pretože v práci stojím niekoľko hodín. Ako to zmierniť? Ono sa to miestami fakt nedá vydržať.

Tak to jednoznacne moze byt z toho, ak proste nie si zvyknuta na dlhodobe statie, tak je to jasne. Ono sa akoze ani neodporuca vkuse stat napriklad 12h, ale ked musis tak musis, niekedy si jednoducho clovek nevyberie a musi zobrat to, co je.

Tak vela ludi si proste nevyberie robotu, ked musi stat, tak musi, v takom pripade sa da ale aj ocakavat, ze sa nieco take prihodi.

Nevybrala som si ju, bolo to proste jediné voľné miesto, aké som našla, som rada, že mám prácu v tejto dobe, dlho som si hľadala. Ono to je počas pracovnej doby celkom v pohode, necítim nejaké bolesti alebo čo, ale keď prídem domov, tak to tak všetko na mňa akoby doľahne, začnem to cítiť a puchnú mi nohy. Je to bolestivé, niekedy ani chodiť poriadne nemôžem.

Tak je jasné, že proste robíš to, čo treba, aby si uživila seba aj rodinu, netreba byť prieberčivý, lebo človek nemusí nájsť ozaj potom nič. Aj si skúšala niečo? Zábaly alebo také voľačo??

tak pokial netrpis nadvahou, tak moze byt viacero moznosti preco sa toto deje, mozes mat ozaj nieco s cievami/zilami, v takom pripade by som jednoznacne vyhladala lekarsku pomoc. ak sa ti to stava casto, tak to asi nebude len tak.

Nie, nadváhou ozaj netrpím, mám 59kg, čo je podľa mňa úplne v norme. Jasné, skúšala som si zábal, studený aj teplý, ono to síce pomohlo, ale tak jednorazovo proste. Neobjavuje sa mi to stále, nevidím v tom nejakú pravidelnosť, ale občas sa mi to stane a som z toho už celkom zúfalá, zľakla som sa.

Tak to teda nadváha nie je ani zďaleka:) A po tom zábale ti to odpuchlo hneď a už si nemala bolesti ani nič? Niekde som čítala, že aj fajčenie či nosenie príliš tesnej bielizne môže mať za následok opuchnuté, ťažké nohy.

Ja tiež mám zo začiatku problém keď po dlhšej dobe iba stojím. Nohy ma na konci dňa hrozne bolia. Myslím že to je len nezvyk. Vždy večer si ich oprem o stenu a troška si ich pomasírujem. Pomáha to. Ale ak by to neprestávalo určite by som išla k Dr.

mavas to takto uplne ze zakazdym? masaz pomaha asi len tak nachvilku si myslim, nie?

Ani mne sa teda masáž v tomto neosvedčila. Nohy si myslím, bolievajú občas každého, no a neviem ako vy ostatní, ale vyložené nohy tiež mať stále nemôžem :smiley: Proste si nemôžem dovoliť nerobiť nič a dať nohy na stôl.

Veď práve, ja takisto nie, keďže mám deti, čiže pre mňa je toto absolútne nereálne. Akože snažím sa oddychovať čo najviac, ale tak povedzme si narovinu - nie zakaždým sa to aj dá. Treba porobiť toto, tamto, deti stále niečo potrebujú, variť treba, do toho navyše pracujem na plný úväzok, čiže nie je to jednoduché.

ale proste ty si musis najst chvilku pre seba. oddychnut a celkom vypnut, bez toho to nejde a tohto problemu sa tak jednoducho nezbavis.

no clovek jednoznacne potrebuje aj vypnut. niektori ludia to nevedia, a to je proste zasadna chyba. ziadny organizmus nevie fungovat nonstop na 100%, oddych je dolezity. ak sa toto podceni, tak vznikaju fakt velakrat aj zbytocne taketo problemy.

Jasná vec, však to je všeobecne známe. Len niektorí ľudia idú niekedy až do úplnych extrémov, vyčerpanie berú na ľahkú váhu, to potom sú boľavé nohy len malý problémik oproti tomu, čo všetko iné sa môže v organizme pokaziť dôsledkom takéhoto životného štýlu.