Opuchnute nohy. Co s tym?

no ved prave a potom sa cuduju, ze co s nimi asi tak moze byt. tie bolave nohy su takym jednoznacnym signalom, ze si treba asi aj sadnut na chvilku, zrelaxovat.

no moja sestra toto ma napriklad ale vacsinou len v lete. proste ta kombinacia dlheho sedenia ci statia s horucim pocasim, je pre telo obrovska zataz. tak u nej sa to prejavuje takto. pocitom tazkych bolavi noh. ked mi to opisovala, tak hovorila, ze akoby mala na nohach zataze, musi to byt hnusny pocit.

no toto som mavala aj ja, ale v lekarni mi odporucili Devenal, tak som skusila a zabral. uz som poskusala kadeco a nepomahalo nic. mala som tazke a bolave nohy takmer kazdy vecer po praci, nepomahalo ani pravidelne vykladanie noh, oddychovala som, ked sa dalo, ale to asi jednoducho nestaci.

Prosím ťa, ako dlho ho treba užívať? Nerada by som niečo užívala niekoľko mesiacov a potom nakoniec aj tak zistím, že to nemalo žiadny účinok, to je premárnený čas aj peniaze.

Dá sa kúpiť normálne v lekárni, nie je viazaný na predpis? Nerada by som tiež vyčkávala a vysedávala kvôli tomu v čakárni. To fakt nemusím:) Myslím, že to nemá rád asi nikto normálny :smiley: Len dôchodcovia možno, tí si to vyslovene užívajú, mám taký pocit :smiley:

nastastie nie je viazany na lekarsky predpis, take lieky a produkty su jednoduho najlepsie :smiley: presne, nie je na to, ked nemusis cakat. no on by sa totiz nemal uzivat dlhsie ako 15 dni, to je maximalny limit. a to je asi aj dobre, lebo nikto nechce brat nieco dlhodobo.

to je pravda a zase niekto si ale mysli, ze si staci dat par tabliet a je z toho vonku :smiley: to tiez asi nie je uplne realne. ale tak myslim si, ze kto chce vidiet nejaku tu zmenu, tak to bude poctivo a trpezlivo brat, proste ze spravi preto vsetko.

Tak to je skutočne krátko, je to účinné? Ja ho rozhodne vyskúšam, lebo už som zúfalá, nepomáha nič z takých tých “babských” receptov.

no ani za mna tie babske recepty neboli v nicom ucinne, mozno niekomu pomozu, niekomu nie, no mne nezabrali. to je asi individualne. alebo mozno to je tak, ze to fungovalo kedysi, neviem, doba pokrocila, co fungovalo vtedy, nefunguje dnes. :smiley:

no teraz je celkovo ina doba, vsetko sa zmenilo, nielen teda v tejto oblasti :smiley: kedysi ani zdravotnictvo predsa nebolo na takej urovni ako je dnes, takze to sa da celkom chapat. ludia si pomahali ako vedeli, vymyslali recepty, ktore mozno nikomu realne nepomohli, ale aspon si to nahovarali a vsugerovali :smiley: a bolo dobre :smiley:

haha, no skus nieco z toho vyskusat teraz, ako ti to pomoze a ci ti to bude stacit :smiley: ved aj moja babka stale zije v takom tom svojom svete, zabudla sa v dobe, takze nechce ani pocut o inych alternativach ako o tych svojich receptoch na vsetko.

mavate to niektora? stava sa vam to len vyslovene po praci alebo dlhsom stati? inak nie?

ja osobne som to mavala vyhradne po robote. ale v lete napriklad som ani nemusela pracovat a uplne bezne to na mna prislo. nohy mi opuchli, ani chodit som nemohla. ale to uz som viackrat pocula, ze to teplo proste na ludi vie aj takto vplyvat.

no mne zatial este v lete vobec, to si neviem ani predstavit, ako sa da tak fungovat pocas teplych letnych dni, to nemozes nic. ani na kupalisko, proste s takymi nohami ledva niekam prejdes, si myslim.

no nechcem povedat, ze to si clovek zvykne, ale ano. jasne, ze to nie je dobre, nemala by si si zvykat na take veci, ale ked uz ti nic nepomaha, tak co ti ine zostava? k lekarovi zajst, nech ti nieco odporuci, ale toto je proste tym problemu, ktory ma tendenciu sa opakovat a vracat.

No tak vela ludi si povie, ze k lekarovi je ta posledna moznost, ale ozaj by to tak nemalo fungovat. Lenze oni takisto velakrat nevedia vyriesit kazdy jeden problem. Toto je zase taka vec, ktora mi pride celkom bezna. Trpi tym podla mna dost ludi, najma teda tehotne zeny, kedze im vseobecne zvyknu nohy v tehotenstve opuchat. Predsalen je to vaha nosit dennodenne to dietatko.

a velakrat zase ano. ked uz je nieco kriticke a nevies si s tym proste dat rady, tak jednoznacne sa obratis na lekara, no nie?

to je jasne, ale tak myslim si, ze vela ludi to berie tak, ze sa najprv snazi prist na to sam, pomoct si sam, poradit sa s ostatnymi, ktori maju rovnaky problem a skusenost. takze to je podla mna taka bezna vec, tiez som taka ista. lekar je velakrat pre mna ta posledna moznost.

No, tak jasne, ze toto plati ozaj len ako kedy. Ak by to bol vaznejsi pripad, tak netreba cakat. Ak si clovek niecim nie je isty, tak samozrejme by to mal konzultovat s doktorom. Radsej takto ako zit v strachu, no nie?

no tak to ano, ak nieco taketo pretrvava dlho, tak rozhodne by to nemal nechat na samoliecbu. vsak ale je zase aj dost diskutabilne, ako dlho moze s takym problemom clovek vydrzat iba tak a nic nerobit:) mne puchli nohy len v lete a aj to minuly rok. ine to zase maju v tehotenstve ako celkom bezny stav, mna by z tohto osobne asi porazilo.