Opuchnute nohy. Co s tym?

no len v tehotenstve nemozes brat kadeco, to je ta nevyhoda, no:) aby si teda neuskodila dietatku, ale tak zakazdym sa da pomoct nejakou domacou liecbou alebo tak. len je otazne, ci ozaj vsetko aj zabera :smiley:

ved prave, to si akoze vobec nemyslim, ze tieto babske recepty vedia pomoct uplne kazdemu. mne napriklad zabral na puchnutie noh Devenal. ten mi pomohol hned a sluzi vlastne aj ako taka prevencia, aby sa to uz vlastne ani neopakovalo.

ano? a ako dlho si ho musela brat?ci to staci akoze jednorazovo alebo ako?

no on by sa nemal brat dlhsie ako 15 dni. akoze ty si ho mozes dat potom nejako s odstupom casu znova, ale nemalo by to presiahnut zase tie dva tyzdne. neodporuca sa to. niektore produkty to maju takto, ine treba brat zase niekolko mesiacov, takze v tomto je to velke plus.

no ja tak dlho rozhodne cakat nemozem, to mi pride nerealne. 15 dni je v pohode, ked uz som vydrzala doteraz, tak to sa da. ale akoze ja neviem, ci je to dedicne alebo co, ale aj mamina s tymto mavala problemy, co mi spominala.

no ved to je jasne. a ako dlho ti to vlastne pretrvava? stale ti to nejak neustupuje?

Ja už dlhšiu dobu dosť bojujem s nočnými kŕčami. Prečo sa to deje? Má takýto problém aj niekto z vás? Ono to je úplne strašné, niekedy sa na to v noci zobudím a mám pocit, že ten kŕč trvá nekončne dlho. Potom už samozrejme nedokážem zaspať. Hrozne ma to vyčerpáva, lebo sa budím nevyspatá.

tak podla mna to moze byt z celkovej zataze, ktoru musia nohy znasat pocas celeho dna. venujes sa nejakemu sportu aktivne? ak ano, tak by to vela vysvetlovalo.

moze to byt z toho, nemusi. praveze by som povedala, ze velakrat sa to deje prave preto, ze ma clovek toho pohybu nedostatok:) priciny mozu byt ozaj rozne a velakrat ani neprides na to, preco ich vlastne v noci mas. ale tak je to strasne neprijemne zakazdym, to je jasne. len keby prichadzali aspon cez den, vsak?takto narusuju spanok, no je to hroza.

Akože športujem, pohybu mám dostatok, takže možno z toho. Doteraz som sa takto nad tým nezamýšľala, ale asi to môže mať niečo do seba.

Pravdaze moze. Mozno si si nieco mierne natiahla a ani o tom nevies, to sa takisto moze stat. Ale tak tie krce su akoze prakticky neskodne, to sa proste s telom deje, len to nie je najprijemnejsi stav, no. Niektore mozu trvat az niekolko minut, to je akoze extrem, to by ma asi porazilo.

no tak zalezi hlavne na tom, aky mas harmonogram cely den, comu sa venujes, ako velmi sa hybes, ci pijes dostatok vody a tak dalej. velmi vela faktorov ovplyvnuje nielen tvoj spanok, ale samozrejme aj celkove fungovanie tela. co sa tyka tych nocnych krcov, tak takisto si vies nejako pomoct. na vsetko, na kazdy neduh podla mna existuje spravny “liek”.

Tak nohy vedia boliet aj ked clovek sedi cely den, to poznam z vlastnej skusenosti zase :smiley: Cize toto vobec nie je smerodajne.

tak podla mna zakazdym je tam nejaka pricina, nohy nebolia len tak bezdovodne. bud to mas vrodene to puchnutie noh, co je fakt realne, sestru to neobislo, mna nastastie hej, musim si zaklopat. mamina tymto trpi cely zivot alebo teda uz od cias, kedy prvykrat otehotnela, co veru nie je bohvieco. ale uz si na to akoby zvykla, ak sa to teda realne vobec aj da.

ani ti nohy netrpnu ani nic? ani take obcasne krce nemavas? no to mozes byt skutocne rada, ze si sa tomu takto vyhla. akoze ono to mozes mat aj neskor, to vylucene uplne nie je, ale nejdem ti to absolutne privolavat :smiley: :slight_smile:

akoze postrehla som, ze obcas mavam krce v lytkach v noci, ale to nebyva vobec pravidelne. tak, myslim si, ze raz za cas sa s tym stretne uplne kazdy, nie?

Ano, tiez si myslim, ze je to normalne, horsie by to bolo, keby to bolo fakt ze pravidelne, neutichajuce a ze by sa fakt vyskytovali casto. Take nieco ozaj netreba ignorovat. Mozno si takto vela ludi povie, ze pravdpepodobne som mal len vela pohybu cez den, ale je to taky varovny signal istotne. Netreba to ignorovat, neradno sa zahravat s takymi vecami.

Tiez si myslim, ze zakazdym sa nam telo snazi povedat, ak sa nieco deje a ked nerobi nieco spravne. Telo to vyciti, mozog dava signal, ze by sme mali mozno trosicku ubrat, spomalit, pripadne nieco zmenit:) Je len na nas, ci sa rozhodneme ho pocuvnut alebo nie.

snazim sa takisto nezachadzat uplne az do extremov, ale tie nohy maju ocividne svoj svet:) niekedy si myslim, ze som sa az tak velmi nenamahala pocas dna a vecer to cele na mna aj tak akosi dolahne.

Aj si zvyknes niekedy vykladat nohy alebo nieco ine robievas, aby ta tak extremne neboleli? Tak po praci, v ktorej stojis bezne 8h denne a viac, tak je to podla mna take celkom normalne by som povedala. Horsie je, ked taku pracu nemas a tymto problemom trpis tak ci tak.