Ortopedia

Dobrý deň. To by som bola rada. Ešte som o kĺbe nepočula, že vydrží 25 rokov, maximum 20 rokov. Vydrží Vám ak ležíte a nikam nechodíte. Netrápte sa kvôli tomu, na psychiku to nie dobré. Ak príde bude to tu. Ja mám 33 rokov a už 14 rokov umelý kĺb. A beriem to tak ako som Vám odporúčala. Rozhodla som sa druhú zimu učiť lyžovať, a v živote som nestála na lyžiach. >Ak sa má niečo stať stane sa aj keď dávate na seba najväčší pozor!

Ja mam 7 rok titanovy klb, a minuly rok som porodila cisarkym rezom a mam zdrave dievcatko, ziadne problemy s klbom. :o)

Dr. Hunák - primár na ortópedii v Topoľčanoch je uznávaný odborník na bedrový kĺb. Ale čakacia doba 2-3 roky.

Ahojte, ja by som sa chcel spytat, ci sa niekto stretol s vypucenym hrudnikom, vypucena kost, ak ano, prosim reagujte, dakujem.

Isteže je mnoho faktorov, ktoré menia trvanlivosť. Ale, čo sa týka mňa, dávali mi umelý klb v 1990 a vydržal mi rovných 20 rokov. Pred minulím rokom som bol na tzv. reoperácii, čiže vybratí starého a vloženie nového kľbu. Tak je pravdepodobnosť, že to vydrží už do konca. Prvý kľb mi dávali v 39 rokoch a teraz ho mám na tom istom mieste už nový druhý rok. Bol som operovaný v Martine.

Prajem prijemny den. Vymena bedroveho klbu uz nie je problem. Tu v Martine to robia, ako na beziacom pase. Ja som mal 39 rokov, ked som suhlasil z operaciou a nahradou bedroveho klbu. Myslim, ze som mu daval dost zabrat. Chodil som po horach a plaval som. Pri udrziavani si linie je zataz na bedrovy klb mensi. Vydrzal mi 20 rokov a to bol obycajny (poldy kladno) Teraz pred rokom a pol mi robili reoperaciu a dali mi novy. Takze to mi vydrzi uz do konca. Na druhy den som sa uz holil a bol sam na WC. Tiez som to oddialoval, ale bolesti mi nedali spat a aj psych. mi to davalo zabrat. Verim, ze Vam to spravia dobre s pozdravom karol z Martina

Dobrý deň! Vie mi niekto poradiť dobrého ortopéda z okolia Nitra, Bratislava Trpím III: stupňa. bedrového klbu. Mám veľké bolesti pri sedení aj pri schôdzi a či treba aj niečo platiť za operáciu. Prosím poradte.

Dobrý deň. Prosím Vás, poraďte mi, na koho sa mám v martinskej ortopédii obrátiť, respektíve, kto Vás operoval. Ďakujem.
Gurská

Mna operovali v Bratislave v ruzinovskej nemocnici a som maximalne spokojny. Operoval ma doc. Rehak, je to svetovo uznavana kapacita, robi hlavne chrbtice, takze bedrovy klb je prenho malickost. Je naozaj vynikajuci odbornik a staci si jeho meno kliknut na internete a dozviete sa, ze je to lekar so zlatymi rukami a to mozem potvrdit z vlastnej skusenosti za 3 mesiace som bol fit.

Reagujem na Váš list. Nesúhlasím s tým, aby pacient trpel pre bolesti kĺbu. Kto to nezažil, nevie čo to je. Ukrutná bolesť. Operácia je zvládnuteľná, ale hlavne po operácii sa Vám život úplne zmení. Bolesti prestanú a tešíte sa na plnohodnotý život a vychutnávate si bezbolestnosť. Mňa operaovali v Ružinove, MUDr. Schneider, zlaté ručičky. Operácia mu dala zabrať, bola to reoperácia po 17 rokoch - neobmedzených, plnohodnotných a tak som sa na druhú tešila, že sa mi zase skvalitní život. Som vysoko spokojná, 2 mesiace po operácii, čakájú ma kúpele a život je zase krásny. Hlavu hore a netrpieť, nestojí to za to, liekmi si zničíte iné orgány a potom je to horšie. Držím palce.

Zdravím, viete mi odporučiť ortopéda, ktorý mi poradí aj v oblasti uvoľnených kľbov? Jednoducho si bez problémov, aj bez rozcvičky dám nohu za hlavu, čo vraj bežne človek okrem baletky nedokáže. Bežne mi pukajú kĺby, nielen na prstoch, ale počujem aj bedrové kĺby. Tuším sa to volá hypermobilita. Samozrejme, že pôjdem na vyšetrenie pre potvrdenie či vyvrátenie diagnózy, niečo máme aj v rodine (oslabenie kĺbov po tehotenstve, atd.), tak hľadám odborníka, ktorý je ešte aktívny aj v operovaní, čo je pre mňa záruka, že nevyšiel z cviku, ale zároveň je otvorený aj iným možnostiam, nie iba napr. tomu, že pri takejto rodinnej anamnéze by som pri gravidite mala ísť na potrat ako mi už niekoľko dr. povedalo.

Zdravím, môžem sa spýtať ako prebiehalo tehotenstvo čo sa týka ortopédie? Odhováral lekár, aj ste chodili po vlastných, či automaticky rizikové a doma na PN ležať a poctivo sa šetriť? Ďakujem.

Zdravim, ja mam 60 rokov a mam operovanne obidva bedrove klby, prvy v r. 2006 a druhy 17.8.2011. Operoval oboje klby Dr. Masaryk v Trencine a zatial som maximalne spokojny s ich pracou, no vela zalezi na pacientovi, ako to po operacii znasa a to byva hlavny dovod problemov po operacii. Takze doporucujem TN.

Mama má problémy s bedrovým kĺbom, je potrebná výmena, počul som o Dr. Kľocovi z Prešova, vie mi niekto poradiť. Stevo, Humenné.

Tak s operovaným kľbom som problém nemala, ale zablokoval sa mi ten zdravý kľb asi v 6. mesiaci, inak som mala indikovaný cisársky pôrod.

Inak nikto ma neodhováral, viac žien rodilo aj klasicky s umelým kľbom. Chodila som po vlastných až do pôrodu.

Ach, to som rada, len nechápem to chodenie po vlastných až do pôrodu, od pôrodu je s tým problém? Mne práve preto neodporúčajú tehotenstvo, aby som v lepšom prípade neskončila na vozíku, prípadne mi odíde aj zdravý kĺb a ja sa nebudem vedieť postaviť, nieto posadiť a z vstať z postele. To zablokovanie súviselo s váhou rastúceho bruška alebo iba zhoda náhod? Na základe čoho sa rozhoduje rodenie či prirodzene alebo sekciou?

Nie nie, aj po porode som chodila po svojich bez problemov. To zablokovanie asi suviselo s vahou aj po porode som nejako nevedela schudnut, takze ten zdravy klb ma este boli, musim chodit do posilovne, aby som schudla ja neviem drzat diety, viem schudnu len sportom a teraz, ked mam male dieta, tak nemozem, takze musim pockat na posilovnu. A co sa tyka rodenia sekciou alebo prirozenou cestou, tak to zalezi na kazdom cloveku zvlast alebo to urci ortoped, ci ste alebo nieste schopna porodit prirodzene. Ak mate dalsie otazky, rada odpoviem, tu je moje tel. cislo 0905 465 068, Janka.

Ahoj Dodo, prosim ta - mohol by si mi napisat nieco blizsie o operacii bedroveho klbu, ake vysetrenia treba predtym absolvovat a co ma caka po operacii. Volam sa Blanka, mam 33 rokov a caka ma operacia bedroveho klbu. Taktiez chodim docentovi Rehakovi. Prosim o blizsie informacie.

Ahoj Blanka. Ja idem na operáciu 20.10.2011. Mám za sebou už predoperačné vyšetrenie. Výter z nosa, hrdla, moč a 6 ampuliek krvi. Potom rontgen hrudnika a anesteziologicke vyšetrenie. Ale čo ma čaká, to nevie, napíšem po operácii, ale strašne sa bojím.