Ortopedia

Ahoj Evi, ver mi záleží to len a len na tebe, či budeš pravidelne cvičiť. Ja viem že, to dosť bolí po operácii, ale to je predsa normálne ale aj napriek bolesti treba čím skôr rozhýbať klb do všetkých strán, inak ťa bude bolieť stále. Samozrejme, že len do takej miery, aby tá bolesť bola vydržatelná. Sama na sebe som zistila, že ked som len pár dní prestala cvičiť, tak ma hned začala bolieť noha a mi tuhol ten klb ale akonáhle som ho zase rozhýbala tak to bolo ok. Som maximálne spokojná s operáciou a operoval ma dr. Varga v šaci, teraz robí v Prešove.

Ahoj, Livia na všetko ti odpoviem ak mi napíšeš email na laura-espozito@azet.sk :o)

Uz bude tomu rok co som po liecbe orthokinom je to neporovnatelne Je to dost penazi ale uz si setrim keby to bolo treba zopakovat zatial je to dobre Treba sa spojit s pacientama co to maju za sebou co ja viem kazdy jeden si to chvali zajdi na kliniku kde to robia tam najdes zaciatocnikov ale i pokrocilych spoj sa s nima a konzultuj a presvedcis sa Tazko veri syty hladnemu

Srdecna vdaka za Vase argumentacie i ja budem rozmyslat nad touto liecbou mate velmi dobre myslienky i poznatky vdaka

Mila jana! neni pravda co tvrdís, pretože poistovni lekár musí dať súhlas, inak lekár nemože operovať, a samozrejme ak nemusí, lekári to veľmi radi nerobia, odoperujú v prípade núdze. Mne primár hľadal všelijaké spôsoby len aby nemusel menit kĺb. Ja mám kĺb 13 rokov a pevne verím že mi vydrží ďaľších 10 rokov, nie je to naivnosť ale velká dôvera k primárovi- ortopédovi

Zaujal ma vas prispevok, o liecbe orthokinom, prosim napište mi, kde sa to da liecit, dakujem.

Ahoj, chcela by som sa vas opytat, ci mi viete poradit dobreho ortopeda v Ke. Uz 7 rokov mam problemy s kolenami a teraz sa to cim dalej, tym viac zhorsuje, moja diagnoza je gonalgia bilat., arthrosis pattelofemoralis bilat. A k tomu sa este pridalo synovitis genus I. sin. Viete mi nejako poradit ako dalej a hlavne k akemu lekarovi? Dakujem.

Nepíšete ku akému lekárovi patríte. Ja by som odporučila MUDR. Bílek alebo Bielek v SNP - terasa, alebo Šaca Mudr Varga, ja chodím za prímarom do Rožňavy, on dakedysi bol v Šaci primárom, v roku 1997 ma operoval na bedrový kĺb, umelý kĺb mi vkladal a dodnes sa nesťažujem. Do rožňavy by som ti vedela dať, ak sa odhodláš ísť za ním, ja som z Moldavy a chodím do RV.

Ahoj, mám 36 rokov, a som 2 roky po operácii / výmene / bedrového kĺbu. Aj ja som mala pred operáciou obavy, asi ako každý koho to čaká, ale vôbec to neľutujem, cítim sa výborne, pracujem, bicyklujem, lyžujem, tancujem, vediem plnohodnotný život. Druhý kĺb mám tiež poškodený, no dúfam, že operácia nebude tak skoro nutná, zatiaľ sa to dá vydržať. Operovali ma v Poprade, dr. Marcinko.

Dobrý deň, mala by som podstúpiť výmenu bedrového kĺbu. Som z okolia NR. Viete mi poradiť dobrého ortopéda? Ďakujem.

Dobrý deň. Chcela by som si nechať poradiť, ktorý ortopéd v Prešove je najlepší? Od jedného som už odišla, keďže sa môj stav nezlepšoval. Skolióza, ploché nohy, to má určite veľa ľudí a ani ja nie som výnimka, avšak mám problém aj s kostičkami na nohách a s rozpadov chrupaviek pod kolenami, ktoré sa ako tak zosifikovali na kosti, ale ostala mi tam deformácia. Od toho sa odvíjajú aj bolesti kĺbov, chrbtice. Poradte mi. Ďakujem. Paula.

Milá Gabriela! Ja mám ísť tiež na výmenu pravého bedrového kľbu. V Topoľčanoch mi ponúkli cementovaný kĺb. Aký máš Ty, keď to tak dobre slúži? Čítala som na internete, že v Bratislave dávajú len necementované, vraj sú najdrahšie. Neviem prečo Topoľčany ponúkajú cementované, keď sú už vraj na ústupe. A kde Ti to robili? Prosím odpovedaj, veľmi budem čakať.

Ja neviem, čo mám na to povedať, každý máme svoj názor, čo sa týka kĺbu, záleží, koľko máte rokov. Mne dávali ako 19 ročnej necementovaný s dvoma šrubami. Moj kĺb v roku 1997 stál 103 000 Sk, výber kĺbov záleží od veku pacientky a charakter lekára, operovali ma v Šaci - Košice a chodím do Rožňavy, pretože môj operátor odišiel do Rožňavy. Je to fakt super ale veľmi výnimočný doktorko, neviem povedať naňho krivé slovo, nepíšete koľko máte cm nohu kratšiu, roky v Topoľčanoch inde sa nedá, len Blava nie je veľmi drahá.

Podľa môjho názoru Dr. Varga, dakedysi bol na ortopédii v Šaci

Ja som 6. rok od operácie bedrového klbu a tento rok v marci som porodila cisárskym rezom dcérku a kĺb ma vôbec nebolí.

Dobrý deň Mirka, ja mám tiež problémy s BK, asi sa operácií nevyhnem, lebo už ledva chodím, ale už rok mám ten istý problém, ako vy. Pálenie v stehne, alebo také mravčenie, hlavne v noci, niekedy nemôžem ani spať. Ale tiež neviem, čo to je a čo s tým.

Môžete mi niekto poradiť, aké máte skúsenosti s ortopédiou v Topoľčanoch? Čo sa týka čakacej doby, lekárov a pod. Manžel ide na výmenu bedrového kľbu, sme zatiaľ u lekára BA, ale sú dosť drzí a arogantní. Poradili nám skúsiť to v Topoľčanoch. Som vďačná za každú radu.

Dobrý deň, prepáčte mi, že som si dovolil Vás osloviť, ale tiež mi teraz zistili koxatrózu III-IV. st, som z toho nanič, neviem, čo si počať, takže sa snažím získať nejaké info od ľudí, ktorí už majú v tejto oblasti nejaké skúsenosti. Lekári mi už doporučovali výmenu kĺba (bedrového), ale nejako sa toho bojím. Mal som známeho, ktorý si nechel operovať bedrový kĺb, ale dnes už nie je medzi nami. Ak Vás môžem poprosiť, aké sú Vaše skúsenosti v tejto oblasti a ako by ste mi doporučili postupovať? Ďakujem za odpoveď.

Dobrý večer. Mám 28 r. a od 20 tich mám umelý bedrový kĺb ako následok po trieštivej fraktúre panvy. Chcem sa spýtať, či má niekto skúsenosti s tehotenstvom. Či je možné mať bábo alebo je to riziko. Ďakujem

Dobrý deň. Bola som operovaná na bedrový kľb v roku 1998, mám 52 rokov, zdravotne sa cítim dobre. Chcem sa opýtať, koľko mi asi vydrží titánový kľb, viem, že to záleží aj od pevnosti kostí. Doteraz som si myslela, že najviac 15 rokov, ale nedávno som sa dočítala, že môže aj 25. Ďakujem za odpoveď.