Ortopedia

Dnes mi pricviklo, vyskočil stavec nad panvov, kde a takým mam prísť aby ma dal dokopy

Áno Dr. Totkoviča môžem vrele doporučiť. Je fakt super! :-). Tel. kontakt: 055 / 723 43 13. Dr. Totkovič ordinuje v športcentre vždy v pondelok. Musíte však počítať so vstupným poplatkom pri prvom vyšetrení.

Dobry den, chcel by som sa opytať, či bol niekto v poslednej dobe operovany v nemocnici Saca, konkretne vymena umeleho členkoveho klbu. Chcem vedieť ako sa ma po operaciji (ohybnosť, chodza, bolesti, respektivne nejaky šport). Ja sa trapim už treti rok po trieštivej zlomenine lebo prvy krat ma dodžubali v nemenovanej nemocnici, až minuli rok mi to musel pan primar Totkovič odznova zlomiť a daval to do poriadku. Musim povedať že je to ovela lepšie ako prvy krat ale bolesti su vždy. Aj preto sme dospeli k tomu že asi ten umely klb bude najlepšia alternativa. Prosim napište neviem sa rozhodnuť labo ja to len liečim, oddialujem a zbytočne to ide do penazi a tie nervy. Možte mi napisať aj na G-MAIL-rasto.nagy@gmail.com.Dakujem

Ten je babrák. Rád picha injekcie a zbytočne ťahá čas. Keď chceš chodiť celý rok a zbytočne vyhadzovať peniaze, tak tam môžeš chodiť.

Mal som na mysli v Prešove MUDr. Lubomir Jacko PhD. MBA

Síce som sa dostala do staršej témy, ale verím, že mi budete vedieť poradiť. Potrebovala by som zájsť k ortopédovi, keďže už dlhšiu dobu pociťujem bolesti v kolene. Niekoľkokrát som už bola u môjho terajšieho, ale ani raz som sa nedostala na radu, keďže som už bola pod čiarou alebo akoby som to povedala. Preto som začala premýšľať, že by som zašla k nejakému inému ortopédovi, viete mi pomôcť?

podľa tvojho popisu si dovolím odhadnúť, že chodíš k štátnemu ortopédovi, že? Tiež sme si v rodine týmto prešli. Dokonca aj ja sama. Ráno o piatej som už čakala pred budovou, kde mal ortopéd ambulanciu a už som bola vždy nejaká prinajlepšom ôsma alebo deviata…Preto som sa rozhodla, že nebudem to takto riešiť a začala som pátrať po súkromnej ortopedickej ambulancii, kde by som niečo takéto nemusela podstupovať pred každou návštevou ambulancie

Áno k štátnemu. Nemám nejako skúsenosti so súkromnými lekármi, preto ani pri ortopédovi som to zatiaľ nejako neriešila. No niečím podobným som si aj ja teraz prechádzala, že nie a nie dôjsť na radu aj keď som skôr vstávala. Čo sa týka súkromných lekárov, ortopédov, tak u nich je to ako, čo sa týka termínu? Oni vedia objednať tak, že na presný deň a čas?

lenze myslim…ze ked uz si na tom takto…tak by bolo na case zacat riesit sukromnych a netrapit sa takto u statneho ortopeda…ved to clovek by aj osedivel pri tom celom nasom zdravotnictve…s terminom u sukromnych lekarov je to tak, ze dostanes termin, vtedy sa dostavis a vybavene, nemusis rano zavcasu niekam chodit a neviem co vsetko :wink:

Len pri sukromnych by som povedala, ze je casto problem s peniazmi nie? Mnohi si daju za svoju pracu ako sukromni lekari asi aj dobre zaplatit nie? pytam sa pretoze nemam s tym skusenosti…ale taka intucia zenska a logika mi nahovara…ze pri sukromnych to tak proste je…ci je rozdiel aj medzi sukromnymi lekarmi nejako?

nerozumiem kam akoze tymto mieris…akurat s cim suhlasim je ze je rozdiel medzi sukromnym a sukromnym lekarom. To mas tak ako je aj rozdiel medzi klinikou a klinikou. Ceny su rozne, pristup lekarov tiez, ale ved my sme v podstate slobodni a mozeme si vybrat dobru starostlivost…len ano musime si za nu zaplatit…ale poviem ti, ze ja osobne som nelutovala zatial ani jedno evricko ktore som do lekarov a do zdravia celkovo investovala :wink:

Ty chodis k sukromnym lekarom? Tak by si mi to vedela akoze aj po tej financnej stranke priblizit? …akoze uz niekolkokrat ked som nemala dobru skusenost so statnym lekarom tak som si povedala, ze pojdem uz radsej k sukromnemu, ale vzdy mi tak prebehlo hlavou, ze to nebude lacna zalezitost, tak som radsej zostala u statnych… :frowning:

ano zacala som, ale zatial som nevymenila vsetkych lekarov. Pred rokom som menila ortopeda za sukromneho, ale chystam sa urobit vacsie zmeny vo svojom zivote v tomto smere, no uvidim ako to pojde. Co ti mam na tom priblizit? Zalezi o aku kliniku ide :slight_smile: chodim k ortopedovi do Spinnu, sice trosku cestujem ked tam idem ale nevadi mi to. Stoji mi to za to, ked viem, ze ozaj tam najdem starostlivost aku potrebujem. :wink:

Co bol u teba taky zlom, ze si zmenila ortopeda? Co je take cez, ze clovek si uvedomi, ze je na case zmenit zdravotnu starostlivost? Ja chodim na ortopediu pravidelne. Uz niekolko krat sa mi stalo, ze ma nevzal skrz kapacitu. Lebo ze oni maju na den kolko mozu vybavit a nezaujima ich ked uz je niekto cez ciaru, tomu vraj sa nemaju preco venovat. Zamrzelo ma to, ale nejako som nad zmenou neuvazovala :open_mouth:

co bol zlom? …ten moj zlom nastal vo chvili…ked ma zacali trapit krize…mala som take bolesti, ze som sa zvijala a nebola som schopna cez den normalne fungovat… No a moj ortoped teda vtedajsi sa k tomu postail tak, ze ved to je normalne…vekom proste ta bolest krizov prichadza, ze nech si na to zvyknem, ze uz sa to bude len a len stupnovat…a toto ma nenormalne nahnevalo a uz som viac k nemu nesla :-S

Celkom sa tu rozmohol nejaký boj :slight_smile: Tak keď už ste načrtli tú otázku financií pri súkromných lekároch, tak ako to vlastne je? To som rada, že by som dostala termín a sa tam len dostavila, veľa vecí by mi to uľahčilo. Najmä nie je mi sranda ísť ráno a celý deň sedieť v čakárni s tým kolenom. Ak by mi to malo pomôcť a ak by ma lekár vzal tak nemám problém si akože zaplatiť, pre zdravie urobiť všetko, čo bude v mojich silách :wink:

Kolko tam vychadza take vysetrenie u ortopeda ak teda by si mi mohla napisat? Ja by som zrejme mala zacat stavat svoje zdravie konecne na prvu metu co sa tyka priorit, lebo furt vsetko odkladam, aj zmeny lekarov a nakoniec doposial som sa k nicomu neodhodlala :frowning: Ked si tam isla na vysetrenie, tak ta vzali na cas ako ste sa dohodli alebo si tam este potom musela cakat?

ak mas na mysli kliniku, na ktoru ja chodim na ortopediu, tak co sa tyka chrbtice tak prvotne vysetrenie vychadza na 40 euro, co je celkom v pohode cena si myslim, ked si predstavim aj ten pristup a vsetko :slight_smile: teda aspon ja som nejako s tymi ich cenami zatial nemala problem. Pre zdravie urobim vsetko co bude v mojich silach a najma ked viem ake problemy mi krize robia. Ale ak chces kuk viac ako sa tam ceny pohybuju tak si pozri tu http://www.spinn.sk/sluzby/ortopedicka-ambulancia/cennik-vykonov najdes tu ukonov, ktore robia a aj kolko vychadzaju aspon budes mat taku blizsiu predstavu aj o prvotnom vysetreni aj potom o kontrolach a podobne. Snad ti to pomoze :slight_smile:

Ďakujem, že si mi sem hodila priamo link, že si to viem pozrieť. Aspoň tú nebudú len nejaké dohady a dotazy ako to reálne s tými cenami aj je, ale si to viem aspoň pekne pozrieť ako to chodí. Dosť mi to pomôže v tom urobiť si obraz a neškatuľkovať niečo o čom doposiaľ som nemala žiadne znalosti :slight_smile:

Je to v pohode, myslela som, ze to bude vychadzat viac. Az teraz mi zacalo dochadzat ake dolezite je moje zdravie a ze budem musiet ho zacat stavat na popredne priecky priorit, ak si v buducnosti nechcem buchat hlavku o stenu, ze som nieco zanedbala. Vies mi aj napisat asi ako dlho sa caka na termin?