Ortopedia

Nápodobne, tiež som čakala, že to bude niečo iné, že to bude viac, ale v pohodke sa mi to takto zdá. Je to presne o tom, že človek keď nevie tak sa domýšľa a mnohokrát zle ako aj my v tomto prípade. Ešteže nám to dala na správnu mieru, že máme v tom prehľad :slight_smile:

dievcata nemate absolutne zaco…ked mozem a viem pomoct, preco by som to neurobila?..co sa tyka doby cakania, zalezi to vsetko od toho ako to tam momentalne vyzera…vacsinou na termin necakam dlhsie ako par dni…ale nemyslim si, ze by sa ti mohlo stat nieco take, ze by si cakala niekolko tyzdnov alebo co…take nieco nehrozi si myslim…chodim tam uz nejaky ten cas a problem som takyto nemala doposial :slight_smile:

Takze teba v podstate do zmeny akoby doviedli bolesti, hej? No ja mam akoze niekedy bolesti, ale nebolo to este zatial take strasne, ze by som sa tak odhodlala, ale ako citam, tak asi by som zmenu mala riesit, lebo ked pridu fakt velke bolesti tak sa obavam ci nebude potom az uz neskoro riesit tieto veci :open_mouth:

v konecnom dosledku ano…nie som pysna na to, ze az potom som sa odhodlala, ale ako sa hovori, vsetko zle je na nieco dobre…a uz som objavila naco toto vsetko bolo dobre…niekedy okolnosti nas donutia robit veci, na ktore by sme sa mozno nikdy predtym nejako neodhodlali…to nechces aby bolesti prisli, to ti hovorim uz teraz, kym skor sa na to das, tym lepsie pre teba vyhnes sa mnohym problemom :slight_smile:

Ahojky.Potrebovala by som tiez pomoct s podobnym problemom.Avsak ide o mojho manzela.Seklo ho v krizoch a ani za svet pocut, ze k lekarovi.Pretoze sa tam strasne dlho caka a neviem ci by to on s tymi jeho krizami teraz zvladol.Preto som rozmyslala ci by nebolo vhodnejsie sa obratit na nejaku inu ambulanciu.Len by som potrebovala vediet, ze ci s tym nie je nejaky problem, ci dostanem termin pre neho v dohladnej dobe a bez cakania v cakarni, ked ma taketo problemy.

Potrebovala by som baby co najskor pomoct.Ak mi viete helfnut.Uz pozeram vsetky mozne ambulancie avsak zatial vsetko co som si zistovala tak su dlhe cakacky.A ozaj mi nerobi dobre ked sa musim na neho pozerat ako trpi :frowning:

renulaa prepac, ze az teraz, ale nezaregistrovala som :slight_smile: v akom je momentalne stave? …mam na mysli ci si vie obut ponozky…vstat z postele alebo aj to mu robi problem…neriesila by som to cez statnych lekarov…neviem sice akych si si doposial zistovala, ale u statnych budes s nim cakat dlho a som si sama vedoma toho, ze so seknutymi krizami sediet v cakarni…nie je zrovna vyhra jackpotu… bolo by fajn popozerat sukromne kliniky, ambulancie…

V tomto smere som uz fest pokrocila. Uz mam termin navstevy ortopeda v Spinne, to si dovol ako som zahodila obavy a zacala to riesit. Sama som zo seba prekvapena. Ale bola som rada, ze nemali nejako problem, ze som u nich este nebola a ze nejake tie problemy mam. Lebo mnohi lekari by zutekali keby som za nimi prisla s tym, ze mam uz dake problemy. Dufam, ze na tejto klinike to bude tak ako si ty pisala. Pretoze uz nemam chut sa s niekym dotahovat, natahovat a neviem co vsetko mozne. :slight_smile:

Tak nic sa nedeje.U mna nie.U neho aj celkom hej.Riesili sme uz aj pohotovost, ale tam tiez nam odporucili navstevu ortopeda.Ze to je velmi dolezitym krokom ako sa z takehoto problemu dostat a ako sa vyvarovat opatovnemu navratu k tomu.Ponozky obut uz si dokaze avsak bolesti ma neustale.Prve dni som mu ich ja obuvala.Teraz je uz o nieco lepsie, ale furt to nie je ono.Na sukromnych klinikach nie su dlhe cakacky?

mukina, to sa tesim, ze si pokrocila…lenze o com to je ked lekar zdupka…lekar by mal pri pacientovi stat a snazit sa pomoct co najviac…renulaa toto su neprijemne problemy…pokial bolesti pretrvavaju, tak je potrebne to riesit co najskor…nie su dlhe cakacky, aspon teda na klinike, kde som bola ja…objednaju ta, ked budu moct a ty sa dostavis s nim a bude to v pohode…hlavne to treba riesit co najskor…

Keby len neprijemne.Strasne mi ho bolo luto, ked som ho videla.Po tom vsetkom som uz nemohla viac cakat a nechat ho len tak, nech sa trapi.Precitala som si celu diskusiu a nasla som si kontakt na ortopedicku ambulanciu v Ruzomberku na sukromnej klinike, o ktorej sa tu pisalo.Dostali sme termin a uz mame aj navstevu ambulancie za sebou.Mala so obavy ako to bude, kedze je to sukromna klinika.Ale ked som videla, ze mu pomohli a ze sme nemuseli aspon hodiny cakat v cakarni, tak pre mna to bola radost.Uz aspon budem vediet, na koho sa v takychto veciach budem moct obratit.

  • o ktorej sa tu písalo? Máš na mysli kliniku Spinn? Je to ozaj tak na tých súkromných klinikách, že človek nemusí čakať? Dlho som si myslela, že to nie je pravda a že je to len nejaké zavádzanie, ale keď čítam toto čo píšete, tak začínam uvažovať, či to fakt nie je pravda. To čakanie mňa osobne zabíja, oberá o energiu. Keď musím zavčasu vstávať kvôli návšteve lekára a niekedy ma ani nevezme a oznámi mi to až na obed, tak idem do kolien už. -

no a mal niekto nejakú naozaj zlú skúsenosť s niekým ?

@Krenko ja teraz nastastie v tomto smere sa nemam na co stazovat, co sa tyka ortopedie…taktiez zalezi co mas na mysli zlou skusenostou…osobne som na nervy uz z takych veci, ze sa lekari tvaria, ze ich otravujes…ze by boli najradsej keby si vobec ani neprisiel…a pritom si neuvedomuju, ze my tiez nechodime k lekarom len tak lebo chceme…

  • podľa toho, čo teraz si písala naposledy mám pocit, že ty chodíš k súkromnému lekárovi alebo sa mýlim? Potrebovala by som pomôcť, čo sa týka doby čakania. Ozaj je to tak, že prídem kedy mi dajú termín a nemusím tri hodiny predtým na ambulanciu ísť? -

Sice si to nepisala mne, ale kedze aj ja som prvykrat pred par mesiacmi absolvovala navstevu sukromneho ortopeda, tak by som ti myslim, ze taktiez vedela pomoct. Ide o to, ze je to sto a jedno. Statny a sukromny lekar. Ked ides k statnemu vacsinou musis ist zavcasu a vystat si radu. Avsak pri sukromnom sa dohodnete kedy, termin, cas a ty sa len dostavis, oni to maju pekne naplanovane, takze nemusis chodit nejako skoro len preto aby si sa dostala na radu alebo nieco podobne, staci ked prides tesne predtym jak mas termin :wink:

  • ďakujem, som rada, že si mi napísala. No veď práve to je to z čoho som maximálne znechutená a čo mi nevyhovuje, že keď potrebujem nejaké vyšetrenie alebo niečo, tak musím si privstať a zase to je vždy na dlho a niekedy nemám ani len istotu, že ma vezme, čo ma hnevá ešte viac, preto som začala takto premýšľať, že by som sa takýmto smerom vydala. Ty si bola kde? U akého lekára? -

Nemas za co. Toto su veci, za ktore sa nedakuje. Ja ti verim, nie je jednoduche tak fungovat. Nie je to sranda. Bola som na klinike SPINN v Ruzomberku, tam taketo, ze by si si musela privstat nehrozi. Ale viem o com hovoris, tiez som si to zazila, tiez som nervozna bola z toho a presne niet vacsieho jedu ako ked prides k lekarovi teraz si odrata kolko kariet vezme a ostatne vrati a po vacsine je clovek medzi tymi vratenymi. A dakujem take situacie uz zazivat nepotrebujem :slight_smile:

veru najma co sa pomoci skrz zdravia tyka, tak za tie mozme byt vdacni, ale nedakuje sa za ne, podstatne je ci ta rada pomoze, to je podstatne :slight_smile: mne napriklad tip na tuto kliniku od kamaratky priniesol strasne vela a najma mi vela casu usetril a keby len casu povedala by som, ze aj nerviciek :slight_smile:

Nie len tebe, aj mne to mnoho dalo. Niekedy stačí fakt málo a niekomu to môže veľmi pomôcť, zmeniť život. Ty si na tejto klinike bola tiež na ortopédii alebo na nejakej inej ambulancii?
Super je aj to, že všetko sa dá nájsť po jednou strechou, že aj keď potrebuješ navštíviť viac lekárov, tak to máš pokope a nemusíš sa naháňať kade tade po celom meste :wink: