Ortopedia

chapem to na jednej strane, ale vies ako ma to hneva? ved jej chcem dobre, nechcem jej predsa zle, ved som jej dcera by som pre nu urobila vsetko na svete :slight_smile:
aj ja by som tak chcela, preto som si aj tuto diskusiu citala, vyssie som sa docitala o klinike Spinn, ze tam su dobri lekari, aj po odbornej stranke, ale aj po tej ludskej, po tej stranke pristupu, ze by to mohlo byt lepsie :open_mouth:

to mas tak ako mne mamina za mladi vysvetlovala, ze by mi v zivote zle nechcela a furt som to nechapala, nevedela som jak to mysli tak teraz ty to mas podobne, musis jej to asi nejako inak podat, mne tiez aj samej trvalo, kym som si uvedomila, ze zdravie je velmi krehke, ze ked sa nebudem o seba starat, ked nebudem chodit k lekarom, ktori maju skusenosti a odborne znalosti, tak asi dlho fit nebudem :frowning:

Viem si to predstavit, viem, ze ta to hneva, asi vacsinu z nas by to nahnevalo, len co, musime hladat moznosti jak by to slo :slight_smile:

swetluska uplne si to trafila teraz :wink: ale dohodli sme sa napokon aspon tak, ze to skusime, nasla som si sak kliniku, teda web, nasla som si kontakt a volala som tam aby sme dohodli podrobnosti, kedy by sme mohli prist a vlastne aky je problem, tak uz len pockat na ten termin, co sme si dohodli, co je za nedlho a uvidime :slight_smile:

kedze si pisala uz davnejsie tak myslim, ze termin uz mate aj za sebou, ze ortopediu ste uz navstivili nie? mohla by si dat vediet, ze ako ste dopadli, dost ma to zaujima, lebo sak ja som bola v podobnej situacii :slight_smile: ze som zanedbavala svoje zdravie a doplatila som na to, esteze stale su na svete lekari, ktori maju chut a snahu pomahat!

ahojky pravdu mas dobre si si vsimla uz ano uz sme boli, myslela som, ze to bude s mamkou komplikovanejsie, ale napokon to dobre dopadlo, mamina si dala povedat, isla so mnou tam bez akychkolvek problemov a ked videla, ze lekar ma realny zaujem o jej problem, ze jej chce ozaj pomoct tak uplne inak vsetko zacala vnimat :slight_smile: ale presne o tomto to je, ze pokial lekar chce pomoct ma snahu, tak clovek ho aj inak vnima, aj nema tak problem o svojich problemoch porozpravat aspon ja to tak vnimam :slight_smile:

takže jej pomohol? Bude sa dať s jej zdravotnými problémami niečo robiť? :slight_smile:

podla mna so vsetkym sa da nieco robit, len mnohokrat je to nie len o tom, ci mame my snahu, ale ci ma snahu aj ten lekar za ktorym ideme. Viem to aj podla seba najskor ja som musela urobit prvy krok, ze zajst k lekarovi, ale druhy krok musel urobit on, aj urobil, ze mal chut a snahu mi pomoct. Nechcel ma nechat trapit s bolestami :wink:

Tieto veci idu spolu ruka v ruke. Ale velmi casto aj my robime problem, neviem ci si citala davnejsie tu tiez jedna kocka pisala, ze mala problemy a odkladala to. Mala bolesti a zila s nimi, ze proste nesla k lekarovi. Podla mna my si tiez niekedy este robime horsie takymto spravanim :confused:

ano - tiez sa hanbim za to, ze som kedysi bola uplne uletena a problemy odkladala, ze som si neuvedomovala krehkost zdravia a vsimam si, ze velmi vela ludi si tu krehkost neuvedomuje a potom na to doplacaju, preto uz chodim k lekarom pravidelne a hlavne si ich starostlivo vyberam, ze k akemu pojdem, aby zdravie som mala vo forme, aby som sa zbavila vsetkych problemov, ktore ma kedy trapili

bude bude, v Spinne jej pomohli a najma co som bola rada, ze sa k nej spravali prijemne, s uctou, ze jej vsetko vysvetlili, ze kde je problem aj co bude potrebne urobit, aby nemala bolesti aby sa lepsie citila a najma aby sa jej stav nezhorsoval, uz davno som sa nestretla s takym pristupom :slight_smile:

ešteže tak to dopadlo, že tie problémy ju nebudú trápiť, lebo viem ako to je, že keď sú problémy, tak potom človek na nič iné nemyslí iba na to prečo sa to deje práve jemu. Kedy to skončí a či vôbec a neustále len čierne myšlienky, že :confused:

ano nemyslime vtedy na nic ine…len mame tendenciu aj tak kopu problemov odkladat a ani za svet nejdeme k lekarovi…az kym neni ozaj zle…dnes uz si davam na to pozor…nie ze by som teraz so vsetkym letela k lekarom…ale viac sa sledujem a snazim sa nic nezanedbat… :slight_smile:

ja som este s ocinom nebola u lekara, no uz tie jeho problemy tak dlho trvaju, ze uz myslim, ze je najvyssi cas nieco urobit. Aby sa na neho niekto pozrel.
Vobec nechce ist na ziadne vysetrenie, ze to same nejako prejde, jeden den ma bolesti chrbtice, druhy den je relativne dobre a takto sa to strieda :frowning:

tomu sa cudujem, ze este ste neboli, treba co najskor, aby nahodou tie problemy este neprerastli do nejakych vacsich :wink:
same nic neprejde, to proste nejde len tak bez pomoci lekarovi, viem co hovorim :wink:

prave toto, len vysvetli tieto veci chlapovi, ktory si proste postavil hlavu a nie a nie ustupit, chapes.
Ale som to urobila bez jeho vedomia, ze som ho objednala na vysetrenie, tak dufam, ze sa to niekam uz pohne, ked uz pojdeme k lekarovi.

Uz ked ho dostanes k doktorovi, uz bude dobre si myslim, toto je ten dolezity krok ktory je potrebne urobit.
:slight_smile: Mozno staci, ze bude k nemu doktor len inak ludskejsie pristupovat a tento komplex alebo akoby som to nazvala, ktory ma tak sa vytrati :slight_smile:

ale to je podla mna prirodzene, lebo ten pristup lekarov urobi mnoho :slight_smile:
ide aj o odbornost aj o pristup doktorov!

Ako viete ktorý lekár je odborník? Myslím odborník normálne, nie na slovovzatý. Ale taký, že ozaj bude vedieť čo a ako.
Že bude vedieť nájsť problém, kde vzniká a všetko okolo toho. Lebo lekárov je veľa, ale chcela by som nájsť takého čo bude mať dostatok skúseností a znalostí

  • veľa záleží od toho koľko má lekár skúseností, akú má prax, znalosti, myslím, že to hovorí za všetko. A najmä aj prístup ti vie v mnohom napovedať. -