Ortopedia

Ahoj jesienik - povedala by som, že to sú naivné predstavy. Aj v dnešnej dobe, v týchto časoch je problém nájsť dobrého doktora, ale dá sa nájsť, keď človek hľadá. Viem o tom aj ja sama, že to trvá, ale hľadať sa oplatí.
Najmä si musíme uvedomiť, že zdravie máme len jedno a pre to, to robíme! :slight_smile:
A najmä keď ešte ide napríklad o chrbticu, tak to duplom :slight_smile:

da sa najst…len clovek ked uz je starsi napriklad jak moji rodicia, tak uz ich to nebavi hladat si lekarov…nebavi ich chodit kadetade a zistovat si…lebo cloveka to ozaj vycerpa, ked uz ma svoj vek…ja len dufam, ze tak ako teraz k tymto veciam pristupujem, ze tak budem pristupovat stale…aj postupom casu…aj vekom, ze nic sa nejako nezmeni…

Poviem ti to otvorene, ze sa tomu ani necudujem pri tom ako funguje nas stat v tomto smere, keby neboli sukromni lekari, tak osobne by som asi nikam nesla a radsej doma bola aj so svojimi problemami :wink:

  • lenže tým by si uškodila len sebe a to teda myslím, že nie je bohviečo. Ale vlastne ťa aj chápem, čo si tým chcela povedať. No je veľmi fajn, že máme možnosti, že si lekárov môžeme vyberať. Zamerať sa na ich skúsenosti, prax a podobné veci, ktoré sú pri riešení zdravotných problémov veľmi podstatné :slight_smile: -

Tak, tak v Spinne je fajn ortopédia, aspoň tam mám s ambulanciou dobrú skúsenosť, tam sa mi osvedčilo to, že oplatí sa do súkromného lekára investovať, oplatí sa cestovať, zájsť si za kvalitnou starostlivosťou.
Teraz so švagrom sme sa bavili o tomto, lebo synovec ten má s chrbticou nejaké problémy, neustále sa hrbí z toho samozrejme pramenia aj bolesti a sme z toho nešťastní všetci, že si nechce dať povedať. Už som povedala, že sama mu vybavím termín a pôjdem tam s ním :slight_smile:

tak mozno od teba ako od tety to tak nejako inak vezme, ze si aj skor da povedat jak od rodicov :wink:

To moze byt, predsa deti to inak vnimaju a mnohokrat su fakt radsej, ked ide s nimi niekto iny a nie rodic. Pamatam si ked ja som bola mladsia, tiez som ocami prevracala, ked mamka so mnou chodila po doktoroch. Este aj ked som uz bola v puberte, len chcela mat neustale prehlad o tom ako na tom som zdravotne. Ale dnes to chapem :slight_smile:

Ahoj Mukina - lenže deti sa na to úplne inak dívajú.
Preto treba na to ísť inak, pohovoriť si otvorene :slight_smile:

Čaute, tak mali ste pravdu, keď som ja za ním išla, tak sa s ním dalo aj normálne baviť o tom probléme. Tak som napokon zdvihla telefón a som ho do Spinnu na ortopédiu hneď aj objednala, sľúbil mi, že nebude protestovať, že pôjde, som mu hovorila aké problémy môže mať z toho do budúcna a že príjemné to nebude ak to teraz zanedbá, tak mám pocit, že to bolo na niečo dobré. Tak švagor povedal, že s ním zájde, tak uvidím, čo a ako keď budú mať po. Že čo im lekár povedal, odporučil. Podľa mňa na tej klinike sú špička, čo sa týka odbornosti :wink:

Niekedy je asi lepšie to takto vysvetliť, lebo problémy, keď začnú v mladosti, v puberte, tak keď s tým nebude nič robiť je jasné, že sa to bude len zhoršovať. Len puberta to je také obdobie, že málokto si nechá do života, do zdravia hovoriť :confused:

s detmi, s pubertiakmi to je zrejme podobne ako so starsimi ludmi :slight_smile:
ze problem dostat ich k doktorovi, dat sa vysetrit a kopu veci okolo toho :wink: pritom niekedy je ozaj horsie sa lekarom vyhybat, najma ak su dake zdravotne problemy :confused: