Ortopedia

Dobry den Janka, reagujem na Vas prispevok z minuleho roku ohladom umeleho klbu. Kde Vam ho operovali? Mate titanovy alebo keramicky? Ja sa chystam na operaciu, ale neviem ktoru nemocnicu si mam vybrat. Vopred dakujem za odpoved, Nela z TT.

Dobrý deň, volám sa Romana a mám 17 rokov. V mojich 15-tich (január 2006) mi zistili M. Scheurmann-a na chrbtici v novembri 2007 Schmorlove uzly na 7, 8 a 9 stavci. V máji 2008 som mala jeden stavec vyskočený a jeden vybočený. Mám ukrutné bolesti a problémy s pohybom. Pravidelne navštevujem ortopéda, ktorý mi však nevie pomôcť. Lieky od bolesti mi už nezaberajú. Jeho vyjadrenie je, že sa s tým nedá nič robiť. Ak by niekto mal podobnú skúsenosť, prípadne poznal nejakého odborníka, kontaktujte ma. Som už bezradná. Ak si uvedomím, že môj stav sa už nikdy nezlepší, práve naopak vraj sa bolesť bude len stupňovať som bezradná. Prosím vás pomôžte mi. Ďakujem.

Dobrý den . Chcela by som sa spýtať má tu niekdo dieta s chorobou pedes eqinovary a vedel by poradiť kde su najlepší lekáry a ako to liečiť dakujem.

To je individualne, operacia a operacia je rozdiel. Je to narocna operacia? A podla toho coho…

Dobry den! Mala som unavovu zlomeninu bedroveho klbu, vlastne este sa liecim, ale uz rehabilitujem a mam take mravencnie v stehne az niekedy take palenie a to mi smeruje do zadu na panvu. Cim je to sposobene a ako sa to lieci? Dakujem.

Ak ste z Kosic alebo blizkeho okolia a chcete este predtym, ako sa date operovat este nieco skusit, alebo potrebujete rehabilitaciu a ulavu od boesti po operacii, alebo vam lekari tvrdia ze musite trpiet cely zvysok zivota, tak sa mi mozete ozvat na mail. Zaoberam sa Bodovou Miofascialnou Technikou inspirovanou celozivotnou pracou Thomasa Bowena ku ktorej som sa sama dostala vdaka mojim problemom s chrbticou. Bolest nieje sucastou zivota, je to len signal, ze nieco nieje v poriadku.

Ahojda, s touto vadou jsem se narodila. Byla jsem na dvou operacích, obě nohy mi operovali v půl roce a levou ještě v 6 letech. Mamka se mnou hodně cvičila a spravilo se to tak, že to není vůbec poznat. Jen mám problém s dlouhým stáním nebo chůzí. Po delší době mě bolí paty, ale to může souviset spíš s tím, že mám oboustranně ploché nohy. Takže vydržte s cvičením, není to nic strašného, co by se nedalo srovnat :wink:

Chcela by som sa spytat, ze co je vhodne na hrbenie? Viem, ze nejake cviky ale okrem toho? S mojim hrbenim to nieje az take zle, ale ked si nedavam pozor, tak hned sa pristihnem, ako som zhrbena a tak by som piotrebovala nieco, co by ma drzalo vystretu. Neviete mi nieco poradit? Dakujem.

Ahojte, môj otec je už týždeň po operácii bedrového kĺbu. Operovali ho vo FNLP v Košiciach. Pomaly začína chodiť. Ak máte skúsenosti, môžete mi napísať, ako dlho trvá rehabilitácia, dokedy bude používať barly a všetko okolo toho… Ďakujem krásne.

Ahoj, mam 31, tiez mam diagnostikovane m.Scheuermann/maj 2008/, bolesti nielen medzi lopatkami, ale aj krizov /od februara 2008/, uzival som lieky proti bolesti a na uvolnenie svalstva,pomohli mi vsak len na chvilu, moja ortopedka ma poslala za neurologom, kt. povedal, ze lieky nestacia, najdolezitejsie je cvicit, cvicit a cvicit, inak to neprejde, tak mi doporucil rehabilitacie a cielene cvicenie na spojivovo-vazivovy aparat chrbtice a ze ta bolest potom prejde aj bez liekov, samozrejme to bude trvat dlhsie a v podstate treba cvicit stale, aby sa tomu predchadzalo. Tak chodim uz druhy tyzden na cvicenie ku rehabil. sestre a dufam, ze bolest ustupi. Ak chces vediet nieco blizsie, mozes ma kontaktovat na tejto mail. adrese/msucansky@zoznam.sk/. Drzim palce.Ahoj

“Jano” ten doktor Novotný v ktorom meste to je? Bratislava, Košice atď ? S mekkým i sa správne píše s mäkkým i . Ďakujem

Gabi, ako sa volal doktor, ktorý Vás operoval? Držím palce na ďaľšie operácie.

mam 18 rokov umely bedrovy klb cementového typu.Problem je teraz pri odporučanej reoperacii.Ortoped sa vyjadril tak,že pri slabej kostnej štrukture mam len malu šancu úspešnosti operacie.Vie mi prosím niekto púoradiť vhodného ortopeda alebo vhodnu alternatívu,nakoľko sa len ťažko viem rozhodnuť pre správnu a vhodnu operaciu,alebo zákrok.Prosím,kto má podobný problem ozvite sa,lebo vioem o čom to je byť len tak bez klbu,Za odpoveď dopredu ďakujem Karol a mail kholoman@marticonet.sk

nechcela by si skúsiť navštíviť žilinskú polikliniku detskej ortopédie?berú tam deti do 19 rokov.je tam vynikajúci primár menom Popluhár-vynikajúci odborník za ktorým chodia pacienti z celého Slovenska.skús sa skontaktovať s ním.

No ono je to individualne. Jednu som uz absolvovala, pred styrmi rokmi a bolo to strasneeee. Robili mi to v nemocnici. Po tych skusenostiach som uz teraz zvolila sukromnu kliniku a nemozem sa vynachvalit. Financne sa to da zvladnut a teraz tyzden po operacii sa citim skvelo. Takze drzim palce na dobreho chirurga =))

to delenie,čo si použila,je podla materiálu.dosť podstatné delenie je podla typu uchytenia endoprotézy,kde sa rozlišujú cementované,necementované a hybridné typy klbov.pre pacienta sa vyberá klb podla viacerých kroterii-velkosť sa používa podla anatomických rozmerov a pri type sa prihliada vek.

Ahoj, môj /teraz už 17 ročný/ syn mal morbus perthes. Keď začal chodiť do prvej triedy, začal krívať, nevedeli sme, či vymýšľa alebo má malé čižmy. Mali sme veľmi dobrú detskú doktorku, ktorá povedala, že to bude buď zápal, alebo morbus pertes. Po 3 mesiacoch nám potvrdili morbus perthes. Rok a pol /približne/ bol v Liečebnom ústave v Čilistove. Mali tam vodoliečbu, bioptron (lampa) a ešte cvičenia. MUDr. Horská /myslím si, že je už v dôchodku/ ho liečila a primár Huraj z Kramárov. Každé 3 mesiace ho rontgenovali. Chodil s barlami, ležal, nezaťažoval nohu, potom dostal pomôcku. Potom sme chodili len na kontroly. Chvíľu nerástol, ale to je asi individuálne. Teraz je vysoký a zdravý. /dúfam/. Nabudúci rok bude mať 18, chcela by ísť s ním za primárom Hurajom na vyšetrenie. Ale to je len moja iniciatíva.

ahojte som tu prvý krat a chcela by som sa opýtať či mi niekto vie poslať preklad so skenou magnetorezonacii. Bola so u lekara a povedal že to netreba operovať ale mam nosiť nonstop ortezu aby mi nevyskakovalo koleno a jesť tabletky od bolesti nebolo by jednoduchšie to z operovať?

Ahoj, kolko rokov ma tvoj otec? Moj ma 86, spadol a si rozbi bedrovy klb, uz mesiac lezi len tak, nechcu ho operovat, vraj sa tu uz neda nic robit. Napis, diky. Julia

dobry plosim vas nemate niekto cislo na magneticku rezonaciu ?? potrebujem ho surne … plsiikkkk poslite mi ho na mailik ak sa da …misulka6020@azet.sk … fakt surne ho potrebujem … dakujemm