Otoplastika - plastika odstátych ušníc

Potrebovala by som odporucit dobreho plastickeho chirurga na otoplastiku - operaciu odstátych ušníc. Keby niekto mal skusenosti, prosim ho o radu. Taktiez by ma zaujimali informacie o interklinik v Bratislave - Raci. Dakujem.

Potrebujem radu od cloveka, ktory si dal urobit otoplastiku. Aky doktor je dobry a kde? Prosim poradte. Dakujem.

Ja som mala podozrenie, ze tento zakrok bude potrebovat moja dcera {dedicne dispozicie}, dostala som radu od pediatra, aby v potrebnom pripade tento zakrok podstupila dcera este pred nastupom na ZS, t.j v 6 roku, kedy aj vyvoj usnic je ukonceny, nastastie sa casom ukazalo, ze zakrom nepotrebuje, ale aj v tomto pripade by ho zdravotna poistovna hradila.

Najlepsi je pan MUDr. Peter Mazur zo Ziliny - sukromna ambulancia, otorynolaryngolog.

Prosím vás, neviete čo taká operácia stojí? A či potom nie sú u niekoho nejaké komplikácie alebo niečo a či sa dá podstúpiť takúto operáciu aj v neskoršiom veku? (20 rokov a viac) Ďakujem.

Stoji okolo 10 000 Sk. A koplikacie mozu byt take, ze s tim nebudes spokojna alebo uska sa ti mozu naspät vratit do povodneho stavu. Aj mna operovali pred troma mesiacmi a zatial v pohode.

Mna operovala MUDr. Kernerova v BB v Novamede pred troma mesiacmi a som celkom spokojny s jej pracou, ked s prvotku som si nevedel na to zvyknut, myslel som si, ze mi to zle urobila, ale cas ukazal, ze to moze byt.

Ja mám obväzy na hlave v tejto chvíli, ak by niekoho niečo zaujímalo stačí sa mi ozvať

ahoj.mám niekolko otázok. kolko ťa stála operácia, ako dlho budeš mať tie obvazy a či bolel samotný zákrok. dakujem

ahoj prosim ta kolko ta stala ta operacia? a co ti s tym presne spravili? a tvar ostane taky isty? dakujem.

ozaj a este nieco kedy to hradi zdravotna poistovna?

Ahoj, mna operovali vcera. zakrok stal 7000. priblizne to prebieha tak, ze ucho sa pritiahne k hlave a chrupavka sa trochu ohne a prisije. ci ci tvar ostane taky isty neviem,to asi ukaze cas, ale o to by som strach nemal.a poistovna mne nehradila nic. keby mal niekto otazky tak kludne piste

Prosim poradte mi niekto.Som po operacii odstavajucich usnic, mam obvazy(turban) na hlave tyzden,lenze doma to uz nemozem vydrzat a bojim sa ked dam dole obvazy a ostanu mi len hole stehy ze dostanem niejaku infekciu…chcem sa vlastne opytat ci mozem dostat niejaky zapal po odstraneni obvazov mam totiz dlhsie vlasy…

Moj syn ma dva roky. Odstavaju mu uska, lebo si ich ako babatko stale vykrucal a stlacal a lezal na nich. Mate s tym niekto skusenosti? Je mozne ze sa mu chrupavky este mozu upravit a nebudu odstavat? ak ano, do kolko rokov? alebo ako tomu pomoct neoperativne, aby sa vytvarovali spat k hlavicke? Dakujem pekne.

ahojmozes mi pliiz napisat? kolko mas rokov de si si to dala urobit a akodlho si mala obvazy? a aky bol vysledok? dakujeem. majsa:)

nemusite sa bat je este malicky uska sa mu mozu napravit,a nemato z toho ze si ich vykrucal to je proste aj dedicne ale ani to nemusi byt dedicne

mne operovali usi pred 5 mesiacmi a mam dlhe vlasi ked mi dali dole turban tak som ich mala stale vypnute hore ci som isla spat alebo kupat stale som si ich vypynala a nic sa mi nestalo

Ahoj,
našla som tvoj príspevok. Ja som tiež po plastike 7 dní. Mne dali obväz dole za štyri dni, na siedmi deň mi vybrali stehy a nosím čelenku celý deň aj v noci. Chcela by som len vedieť, či si mal bolesti, ako dlho trvali. Ja mám teda bolesti dosť veľké, aj modriny mám poriadne - smerom do líca aj na krku. Ešte stále sa nemôžem ucha poriadne dotknúť ani na ňom ležať. Všade píšu, že bolesť trvá tak tri dni - ale mne sa to teda nezdá. Ako to bolo u Teba? Lekár mi dal aj masť na potieranie jazvy a mám čo robiť, aby som si to mohla natrieť. Mám pocit, že tá čelenka ma strašne na tie uši tlačí, chrupavku mám spredu na najviac vystúpenom mieste ucha úplne červenú.
Budem rada, ak sa ozveš.

Nazdar, ja mam skusenosti s tymto zakrokom take, ze po nejako case - cca 3 tyzdnoch mi usi znova zacali odstavat, tak som sa objednal na dalsiu operaciu u toho isteho doktora a znova sa to opakoval asi po tyzdni!!! Nieco neskutocne, navyse nenastalo ziadne mechanicke poskodenie, proste nic, samo od seba sa to zacalo vracat do povodnej polohy, jasne, ze to nie je to iste, lebo pri operacii mi odstranili urcite mnozstvo koze, ale usi stale odstavaju… takze pojdem asi 3. krat…

kde a u koho si bol na operacii?