Otoplastika - plastika odstátych ušníc

Dobry den Janka, chcela by som Vas poprosit o info, ako ste dopadli po zakroku. Obvaz ste si dali dolu sama? Boli ste potom este na kontrole u dr? Mam ten isty problem, musim odcestovat a s dr som to nestihla konzultovat. Budem Vam vdacna za odpoved. Dakujem..

Ahojte všetci :) mám 15 rokov a strašne mi odstávajú uši nemôžem si spraviť cop a vlasy ma v škole strašne znervóznujú lebo mi padajú do tváre furt si musím naprávať vlasy. Samozrejme že rodičia mi tvrdia že to neni také zlé. No po 2 rokoch som ich konečne prehovorila na operáciu tak som s toho strašne šťastná. Ale ako tak čítam komentáre začínam sa báť. Hlavne sa bojím tej inekcie na umrtvenie. Bolí to? A tiež sa bojím že operácia sa nepodarí a moje uši budú ako na začiatku. Aká je šanca že sa to naozaj stane? Ďakujem za odpoveď a prajem veľa šťastia všetkým ktorý idú na operáciu tiež :))

Ahojte mám 15 rokov bol som na kurekcií uší 10 septembri v Bánskej Bystrici u Ivana Žiklu je to jeden z najlepších plastických chirurgov na Slovensku ak nie najlepší sice to stálo 600 euro ale som nadmierne spokojný skvelý personál a skvelá starostlivosť na ušiach sa ani nedá vidieť že by boli operované jazvy sú také maličké že ľudia mi neveria že som bol na zákroku určite odporúčam aj ja som si stále čítal tieto diskusie a tak a bál som sa ale som rád že som do toho išiel nebojte sa život je omnoho lepší cítim sa lepšie v spoločnosti a už si nezakrývam moje uši na fotkách a nehanbím sa fotiť som teraz po pol roku od operácie a uši ostali tak ako po operácii vôbec sa neposunuli na späť ani nič podobného hrám hádzanú a to je dosť kontaktný šport a moje uši to pohode vládzu len to treba vydržať 1 týždeň v bolestiach ale za ten výsledok to stojí :)

GABIKA-ahojte má už niekto skusenosti ako sa robí operácia na odstávajuce uši v šaci?ste boli spokojny?

Ahoj kolko si platila za tu plastiku usi nie som na tom financne najlepsie.

Po otoplastike dali mi dole bandáž. Vyzerá to veľmi dobre aj keď budem ešte nosiť čelenku. stálo ma to do 300 eur obe uši. Bolesť počas zákroku žiadna, potom máličko štípkanie, nič, čo by sa nedalo vydržať. Horšie bolo svrbenie uší, ktoré nastalo po štípkaní, lebo bandáž neumožnila škriabanie. Som veľmi spokojná aj s prístupom sestry a pána doktora. Inak keď tú čelenku dám dole necítim žiadnu zmenu, stále sa musím kontrolovať, či môžem mať vypnuté vlasy :). Tá čelenka trochu sťahuje, ale čo už. mala som to urobiť už dávno: Pekný deň Vám prajem

Ahoj :)
27.4 som bola na zákroku v Plzni.
Zákrok som vôbec necítila. Ibasom vnimala a počula co mi asi robia, nič prijemne, no snazilaso msa sustredit na hocico ine.( Ked mi to umrtvovali citila som na jednom uchu len jemny vpich ale na druhom také stipanie. Ale nič strašne.) Operacia trvala asi do hodiny
Občas mi to trochu pripadalo, akoby sa nevedelo čo sa presne ma robit, ked mi to ucho robili, až som sa bala že nejaku doktorku tam na tych mojich usiach zaúca a ukazuje co a ako..

Obvaz je najhorsia vec na svete. Hlavu som mala vypučenú z toho obvazu, no vyzerala som hrozne a komicky. Nevedela som ani pohnut hlavou, prehltat, rozpravat... rozpravala som iba nutne a dost divne. Prvé dni som jedla iba kasovite veci, zalievane polievky a podobne.Nechcela som hýbat s ničim, aby som to nerušala, lebo som citila ze ked hýbem sankou hýbem aj usami...
Po takéj hodine som občas citila že mi akoby z jedneho ucha nieco tecie, vedela som ze to je krv, ale som si pomyslela ze to je asi ok.. isla som si lahnut po par hod som sa zobudila, isla som do kupelky, pohlad do zrkadla ma vystrasil, obvaz krvavý..volala som doktorke, ta ma upokojovala ze to nic, to je v poriadku, mam prist zajtra na prevaz.. Nedavala mi už obvaz iba mi dala rovno celenku a gazu.... Povedala ked to bude tiect mam si tam ako pred tým dat vlozku.. no lepila som si tam nové vlozky a tampony kazdych par hodin. Bola som s toho max nestastna a zhrozena. A vynervovana ani nehovorím.
Na treti den som prisla zas.. videla ze to stale krvaaaca, tak sme sli na operacku, otvorila to, nasla kde to krvaca zastavila, zasila..

odchadzala som s malou dusickou a s dufanim, ze to konecne bude dobre..
Opat mi dala prevaz tentokrat este silnejsi ako pred tým.Cela hlava ma z toho bolela, a hore v strede cela najviac.. Vedela som ze tak nevydrzim tak som jej pisala, odpisala, že tak si to mam dat dole sama, ze uz viem ako sa to robi a dat si celenku. Tak som mojho poslala, nech mi ju kupi.. na druhy den som sa toho pekla zbavila a prisla nesmierna ulavaaa.
Inak v strede toho cela mi ostala taka dierka v hlave koli tomu silnemu obvazu, no hnus,,, ale hoji sa mi to pomali..

O par dni som risla na prevaz, dali mi tu specialnu celenku, ktoru muselli vyprat lebo bola od krvi a mohla som ist. o 2 týždne som isla vybrat stehy a tu modelacnu hlupost alebo co to bolo presne.. V zadu mi este tie vstrebatelne nejake ostali, povdala ze ma nebude trapit a vyberat to ze sa to samo rozpusti.

Pri pohlade do zrkadla boli moje usi krasne. Sice napuchnute otečene, cervene.. ale fajn.
Doma som si dala dole celenku, a snazila sa zvyknut si na ten pocit, že mam usi "na volno"
Už vtedy do hodiny sa mi usi pomaly odliepali a neboli prilepene pri hlave ako sa mi pacili.. lave bolo lepsie a prave odstavalo viac... tak som si dala celenku naspat lebo som sa bala..

Na noc som si nechavala obyc.celenku nie tu specialnu, lebo z nej ma jendo ucho nehorazne bolelo, a tabletky som uz do seba pchat nechcela, tak som to nechala tak.
Obcas som si usi nechavala na volno, ked som si sla umyt vlasy, mocit usi, trosku, kremovat ich... no usi sa hned odliepali a po par hod uz boli odstavajuce. Menej ako pred tým, ale boli. Co ma dost sklamalo a som s toho smmutna.. Stále sa mi hoja, robia sa mi chrasticky a cakam kedy budu uplne zahojene. Rozhodla som sa ze budem nocit celenku este dalsie 2týždne na usiach stale, s dufanim, ze sa stane zazrak a usi prilnu k hlavicke tak ako chcem.

Fakt som sklamana, ze prave ja som musela mat take komplikacie, prve peklo s krvacajucim uchom a trz ze sa mi odliepaju.
Som nastvana trosku aj na doktoku ze moje usi tak odsrala a neprisila ich poriadne aby boli pekne pri hlave...Premyslam, ci som si nemala priplatit inde viac a mozno by bol vysledok presne na moje ocakavania. Ani na tu kontrolu po dvch tyzdnoch nemam chut ist, nechcem aby videla svoj vysledok prace, aby ma odbila slovami "No to sa stava.." alebo aby ma cicikala slovami ako ked mi krvacalo ucho, že je vsetkoo v poriadku..

Druhy krat by som uz nesla.. ak moje usi budu dalej odstavat, tak kaslem na to, budem sice sklamana a smutna.. ale už nevyhodim zbytocne peniaze.
Je to skoda, clovek sa tesil na svoje "nove ja" na lepsie sebavedomie, na to ze bude krajsi vdaka novym usiam, ze si konecne da vlasy do copu atd.. Pretože uska boli fakt krasne prvú chvilu a vyzerala som tak inak, tak krajsie... A všetko pomynulo... :/

Dobrý deň prajem a kde v akej klinike ste si dali vykonať zákrok? Ďakujem

Zdravím tak ja mám tiež po otoplastike v BA. Až sa bojím z toho čo čítam,ako to bude ked mi dajú dole obvez “zajtra”.Či to bude aspon zhruba vyzerať tak ako by som chcel.Operácia z mojho pohladu celkom nepríjemná vec aj ked to nejako moc nebolelo ale počúvať to škrapkanie a šitie cca 1hod bez nejakej konverzácie no nič moc,apon že hralo rádio…slight_smile: Inak obvez som mal tiež pritiahnutý fest.Jedol som len tak tak a pri každom otvorení úst sa mi to celé hýbalo a uši boleli.Takže na 2hý den po operácii sme to doma povolily a už pohoda.S vysledkom sa podelím.Snád nebude treba operovať znova.

Tak dokončím svoje hodnotenie s odstupom…Sľubovaný výsledok sa nekonal,rozdiel je minimálny ak vôbec nejaký je.Stálo ma to 570e ale peniaze neľutujem kedže som to chcel.Jediné plus je asi skúsenosť ktorú som získal :frowning: ,ked to zhrniem ako celok…+ jedna dosť arogantná slečna na recepcii(ostatné boli celkom v pohode) už by som na tú kliniku asi nešiel.Jediné + je asi to že tam pod nimi je KFC… tak človek aspoň neostane hladný ak nieje z BA.