Otoplastika - plastika odstátych ušníc

Ako sa vola doktor s ke ?

Ahoj Ivka, mohla by si mi dat na seba email? Chcela by som sa s tebou poradit dakujem ti

Dobrý deň, chcela by som ísť tiež na tú operáciu ku Dr. Košťálovej a chcem sa spýtať koľko tá operácia stála. Či sa mi oplatí chodiť až zo Žiliny kvôli tomu. :slight_smile:

Zdravím, pred mesiacom som bola na operacií uší. Obvaz som mala na hlave týždeň, ďalší týždeň som nosila čelenku a teraz mám čelenku iba na spanie. Zo začiatku som mala uši uplne prilepené k hlave, keď som sa pozrela s predu do zrkadla neboli ani vidiet, vobec sa mi to nepáčilo, bola som nešťastná ale to bolo asi aj s toho, že som stale nosila čelenku. Ušká sa mi po čase odskočili a teraz ich mám pekné, zatial som spokojná velmi a dúfam, že takto ostanú a nebudú sa uz odchlipovat.

Dobrý deň, môžem sa opýtať u koho ste boli na operáciu ?

Caute, som po otoplastike 7 dní :slight_smile: , dnes som bola na prevaz -umyla som si vlasy konecne !.. no a co som pozerala bola som spokojna, samozrejme uska boli opuchnute tak trosku a sem tam modrinka ale to je normalne… o týždeň budem mať obvaz dole a už len čelenka na noc a pri športe… nemusíte sa nicoho bat, ti co sa chystate… len si prejdite pr klinik a uvidite kde sa ako spravaju k vam a celkovo, ja som dlho vahala lebo som sa bala - a uz ani enviem coho… co sa tyka bolesti, tak samozrejme prvy den po 8 hod. po operacii to zacalo, brala som len novalgin a potom druhy a treti den bolest-taka zvlastna / ako ked sa porezete, trosku to stipe, potom taka tlmena bolest / a potom treti a stvrty den este take narazove bolesti, no dalo sa to prezit :slight_smile: urcite to stoji za to…

Ahojte, rada by som vedela, kde ste si dali operovat uska? a ci mate nejake skusenosti s euroclinic v trnave?

Ja sm bola v tt na tej klinike na operacii pred dvomi tyzdnami ak chcete napiste mi mail :slight_smile:

Ahojte, ja som po operácii 2 týždne, obväz som mala týždeň, teraz nosím celenku dalsie 4 tyzdne den aj noc, a potom uz len cez noc, trosku ms bolia chrupavky lebo som mala pevnu celenku a hrozne ma tlacila tak som ju vymenila, ja som velmi spokojna, to ze sa niekomu vrátia usi do pôvodného stavu to ma za následok asi zle vyrezanie chrupavky, lebo niektory doktory len ucho narezu a zasiju a vtedy sa ucho po čase vrati späť, ale ked vyreze chrupavky tak uz sa nemoze vrátiť, stychi mi nebudu vyberat tie sa mi vstrebu takze to je super, vobec neľutujem.

Dobrý deň, chcelaby som sa spýtať ako Vám dopadla operácia v PB na ORL? zvažujem kam ísť na operáciu. Ďakujem

Ahoj Zuzuka, prosim ta kde si si dala spravit operaciu? v ktorej klinike? dakujem

Ja som po operacii cca rok. V tomto obdobi je dobre sa dat zoperovat, nakolko je obviazana cela hlava. Ale v pohode sa da vydrzat, ked je uz celenka na noc zase je lepsie. Uska mi krasne drzia a ja koecne mozem nosit vlasy za usami, co som snivala o tom a sen som si splnila. Netreba vahat, len treba vybrat dobreho odbornika a u mna to bola Dr. Kostalova z Petrzalky, Chirkoz. Naozaj ma zlate rucicky. Vyhodou u mna bolo, ze byvam kusok od Chirkozu, tak som si zbehla tak povediac v papuckam na operacny stol:-)

Ahoj Ivon. Nasla som tvoj dotaz i ked sice neskoro, neviem ci si uz bola na operacii. Ja som platila za obe uska 600 Eur u Dr. Kostalovej. Bola tam jedna pacientka, co isla napr. iba s jednym uskom, takze samozrejme ju to stalo o polovicku menej. Zelam ti pekny den.

Zdravím, som po operácii deň. Všetko prebiehalo v poriadku. Jediné čo bolo nepríjemné bolo to finálne zašívanie, trochu to bolelo. Lekár vravel že ide o hlboké stehy, mne konkrétne menil tvar uší. Hlavu budem mať obviazanú dva týždne, ale neľutujem. Tí čo sa chystáte, len kľudne sa na to dajte! Bez obáv:)
V prípade otázok, rád odpoviem.

Ahojte. Otoplastiku som absolvoval 25. novembra 2014. Prišiel som na kliniku. Lahol si na lôžko. Dr mi ušiská umyl alkoholom, napichal mezokainom :slight_smile: Boli to len také jemné pichnutia malou ihlou. S jedným uchom sa mi hral cca hodinku štvrť, druhé mal hotové do pol hodinky. Prvé tri dni to omínalo, lúpal som ibalginy jak lentilky. Po týždni mi urobil prvý preväz. Potom po ďalšom týždni mi dal kuklu dole. Prvé dni si človek musí zvyknúť spať hore znak, lebo to trocha bolí, keď si chcete lahnúť na bok na ušká, ale neskôr sa to už dá. Mne osobne na noc čelenka nevyhovovala, pretože ma veľmi tlačila, tak som si jedným elastickým obväzom obviazal hlavu popod bradu a takto spím už tretí mesiac. Dr. mi síce hovoril, že “čelenku” mám nosiť iba 2 mesiace, ale ja tie chrupavky ešte cítim na dotyk a nechcem aby sa mi náhodou “zalomili” počas spánku, tak ešte pár týždňov ten obväz ponosím. Inak som spokojný (aj keď nie úplne na 100%, pretože plastická chirurgia má tiež svoje obmedzenia, ale neľutujem). Stojí to za to, a nie je to vôbec taký extrémny zákrok, ako keď si niekto dá obrusovať napr. nos ale vypchávať prsia :slight_smile: Keby niečo, pokojne sa pýtajte cez mail. Operoval ma Dr. Fábry v Posonium Clinic, perfektný prístup, super človek.

Ahojt, ja som bola na plastike na sukromnej klinike IEM u Mudr Jezovitovej v pezinku. ma niekto skuseností?. som siesty den od operacie, usi stale pobolievaju, hlavne ked si lahnem. obväz si mam dat dole zajtra sama, kedze sa nachadzam v zahranici. Dost sa bojim vysledku a opuchu. Trochu som si nakukala pod obväz z boku a na jednom uchu mam vatu velmi krvavu, krv zaschla a prilepila sa mi k hlave.

Ahoj Zuzka. Prosím ťa o radu. Mám 6ročnú dcéru a strašne jej odstávajú ušká. S manželom zvažujeme operáciu. Veľmi sa toho bojím, lebo dcérka je dosť vymaznaná a precitlivená, ale hlavne by som chcela poradiť, že kde ťa operovali, lebo my sa nemôžeme rozhodnúť medzi BA a Nitrou. Ďakujem.

Victoria Regia – moderná klinika plastickej chirurgie vás pozýva do nových priestorov Tematínska 5 Bratislava. Naši erudovaní chirurgovia sú vám denne k dispozícií a pomôžu vám vyriešiť akýkoľvek problém. Vykonávame zväčšenie pŕs pomocou implantátov, všetky estetické tvárové operácie, Slim Lipo – odstránenie tuku a spevnenie pokožky. Garantujeme najlepšiu cenu a najvyššiu kvalitu. Teší sa na vás tím Victoria Regia. www.victoria-regia.sk

Dobry deň- túto operáciu sa chystám podstúpiť 11. 11 a bojím sa toho su tam nejaké vážnejšie pooperačné rizika ?

Ja som absolvovala otoplastiku uz druhy krat som po operacii 5 den a bolesti strasidelne..pomaly ustupuju ale len po milimetroch.......neviem kolko to bude este boliet nespim, nejem, uz som tusim zavisla aj od liekov proti bolesti......obdobne to bolo aj ked som isla prvy krat....usi sa mi nemohol nikto chytit aspon rok.......mozno som len velmi precitlivena na bolest......do tretice urcite nedavam ak sa mi vratia spat......so zakrokom som inak velmi spokojna, prvy krat mi hned usi odstavali teda jedno a druhe sa mi vratilo spat.....prvy krat ma operoval Dr.Mladek - znamy p.Dr. z NR - nikdy viac......fušerstvo prvého stupna......teraz som bola v Leviciach - maximalna spokojnost, odporucam ......