Otužovanie

Zamrzla by som hned. Ale je to pre tych co sa fakt otuzuju zmena k lepsiemu ze byvaju menej chori?

možno preto že v lete to príde také normálne každému v horúčave vliezť do studenej vody, že to asi nie je považované za otužovanie :slight_smile:

nooo to si myslim, ze nie, to je skor schladenie. otuzovanie je kupanie sa v minusovych alebo v nizkych teplotach

Zdravím. Pravdou je, že za posledné dva roky pribudlo veľa otužilcov. No nie všetci sú takí, ktorí tomu venujú pozornosť, ktorým ide ozaj o ten benefit. Sú to taký tzv foto otužilci. Povedala by som, že tak ako rýchlo začali, pravdepodobne aj skončia. Jednoznačne treba to začať s rozumom, aj tu platí menej je niekedy viac. Tu to platí dupľom. Psychika je gro a tú netreba podceňovať. Teraz k tým skupinám. Po celom Slovensku sú skupiny ľudí, otužovaniu sa venujú dlho. Majú svoje stránky na Fb a možno aj na iných sieťach, to neviem. Tak napr Pstruhy Slovenského raja, Jašterice zo Štiavnice, Trenčianske tulene, Záhoracky tučňáci atď. Je ich ozaj veľa a stále pribúdajú, ale tak isto sú ľudia, čo viac menej preferuju byť osve, max dvaja, traja ľudia. Avšak jedno je isté, otužilci sú nesmierne milí ľudia, priateľskí, je s nimi obrovska sranda a vždy sú nápomocní. Ja som jedna zo skupiny Záhorácky tučniaci a to, že som sa rozhodla začať otužovať, bolo jedno z najlepších rozhodnutí. Samozrejme začala som spolu s :penguin::penguin: v čase keď im začala sezóna. V oktobri 2018. A pokračujeme :slightly_smiling_face:. Nemám knihu Wim Hofa, používam môj selsky rozum, počúvam svoje telo, ale sledujem ho na Instagrame. Určite má veľa zaujímavých rád. Určite by som odporučila začať sa otužovať vzduchom, čiže menej sa obliekať, samozrejme sprcha studená je tiež fajn a potom by som začala sezonu spolu s nejakou skupinou.

hej presne to robim aj ja, menej vrstiev, sice chvilu nadavam ked mi je zima ale podla mna a teda pre mna je to stale znesitelnejsie ako studena voda :slight_smile:

noo tak to sme na tom teda podobne. studenu vodu ako znesiem, no nie je to nieco, co by som priamo vyhladavala. obliekam sa primerane a radsej si obleciem funkcne oblecenie, ako vrstiev ako cibula

som zvedavá ako to bude o rok, koľko ľadových medveďov ešte vznikne :slight_smile: lebo aj teraz aký nárast otužilých ľudí :slight_smile:

no zrejme takých ľudí bude postupne pribúdať :slight_smile:

u nas sa otuzuje kazdy po svojom, ja napriklad v saune, partner v sprche a zase partnerovi bratranci v jazere :smiley:

v saune ? heh take otuzovanie by sa veru pacilo aj mne

ano to su viacere sposobi niekto sa otuzuje v studenej vode a niekto v saune a nasledne ide do studenej vody sposoby su rozne. vela ludi si ale mysli, ze ked sa povie otuzovanie ze to je len studene jazero alebo sprcha.

každý hlavne nech si nájde to svoje :slight_smile: mňa baví sauna ale už do toho studeného bazéna alebo sprchy nevleziem :smiley:

Len ono sauna má potom lepší efekt, keď sa schladíš :slight_smile:

To je napriklad pravda, no ja zas na saunu moc nie som, ale ako otuzovanie som tiez uz skusalo, len by to chcelo vacsiu volu a a odhodlanie xixi

ked je ine skusat to doma v sprche… - a ine niekde vonku…

Ja neviem či by som na to vôbec mala odvahu :smiley:

to je pravda a tiež je rozdiel či v stojatej vode alebo tečúcej.

Tak v stojatej je to asi lepsie ci?

Lepšie…Áno pretože teplota vody je stálejšia…

To je asi ako kto zvladne a co sa mu viac paci alebo ako to nazvat. Poznam chlapika ktory sa len v sprche otuzuje lebo ze v nejakom jazere si to nevie predstavit.