Panicke poruchy - Paretin

Ahojte, uz asi 7 rokov beriem liek Paretin. Je to proti panickym uzkostiam. Je to vlastne seroxat, ale vyraba ho ina firma. Chcela by som uz rada prestat brat tieto lieky. Beriem iba polovicku z 20 mg. Budem rada ak niekto napise, kto ma skusenosti pri vysadzovani tohto lieku. Vedlajsie ucinky, atd. Dakujem, Lili

ahoj lili, ja sice neberiem paretin ale beriem citalec co je vlastne antidepresivum a tiez lieci panicke poruchy a pod… v zasade by si ho nemala vysadit naraz, ale postupne znizovat davku, napr. dva tyzdne alebo si davat len polovicku a potom stvrtku, nech je to co najpomalsie, a moze sa stat ze po vysadeni budes mat pocit ze sa ti tie pan.uzkosti vracaju, malo by to prejst do 2 tyzdnov od vysadenia ale rozumne by bolo poradit sa s lekarom, drzim palce

Ahoj.Ja beriem tiez paretin 2 roky.Ak chces mozeme pokecat dalej.

Zuzana

2 Likes

ahoj Zuzi,
rada by som Ti napisala ak chces prosim posli emaioovu adresu.

ahoj.ja beriem paretin dlhodobo,jednu tabletku rano. liecim sa na panicku poruchu. raz som ho vysadila a uz nikdy viac,absták bol hrozny.busenie srdca,potenie,nervozita,atd.

ja uzivam Paretin je to perfektny liek na socialnu fobiu ale ma jeden vedlajsi ucinok anorgazmiu.nikdy som s tym nemala problemy,az ked som ho zacala uzivat.ma niekto podobny neziaduci ucinok?

Ja beriem paretin vyse 7 rokov a mam pocit,ze som stale hladna.Z nicoho nic zacnem mat velky hlad ako keby som cely den nejedla a to som jedly asi pred 2 hodinamy.Hlavne ked ma chyti nejaky stres.Ked sa nenajem tak mam pocit jak keby ma chytala triaska.Takze pri sebe nosim v kabelke vzy nieco na zahryznutie.Taketo sta vy som predtym nepoznamla pokym som nezacala uzivat partetin.

Dnes ráno som začala brať Paretin, zatiaľ 1O mg.Už 4 roky sa neúspešne liečim na depresie, ku ktorým sa časom pridali úzkostné stavy. Každá činnosť vo mne vyvoláva úzkosť. Najviac sa bojím, ako budem znášať tento liek, nakoľko lieky tejto kategórie (SSRI) mi spôsobovali nevoľnosť a preto som ich nemohla užívať. Prosím o informácie na moju mailovu adresu:evabi@centrum.sk, ako ste reagovali na tento liek a za ako dlho približne vám začal pomáhať-akú dávku ste užívali, kým vám začal pomáhať. Vopred všetkým ďakujem. Eva

Ja som paretin užívala pred 5 rokmi.Začínala som 1/4 tbl.Kým mi začal účinkovať trvalo to asi 14 dní,bola som vtedy PN a celé dni som prespala.Potom som užívala 30 mg paretinu.Výborne mi zabral,nemala som žiadne problémy.Liečba trvala vyše 2 rokov,potom som postupne znižovala dávky až som ho úplne vysadila.Teraz po 5 rokoch som mala zasa trocha problémy,tak mi ho lekárka znova predpísala a na moje veľké prekvapenie som ho asi po týždni musela prestať užívať.Začal ma neskutočne z neho bolieť žalúdok,bolo to niečo hrozné.Po porade s lekárkou neužívam nič,v stredu idem na kontrolu,uvidím či mi dá niečo iné.Nerozumiem tomu,pretože som ho velmi dobre znášala a teraz sa to jednoducho nedalo.

Dnes ráno som si vzala Paretin 10 mg 3.x a začalo mi byť veľmi nevoľno. Ja mám žiaľ okrem depresie aj úzkostné stavy a už 4. rok sa neúspešne liečim. Vystriedala som už dosť antidepresív a buď tie zo skupiny SSRI (napr. Fevarin, Seropram, Cipralex a snáď aj ďalšie, či ich generiká) som neznášala, bolo mi z nich nevoľno, a tak som ich prestala užívať alebo ďalšie z iných skupín, ktoré som znášala, mi zase nepomohli. Jediný, ktorý som z tejto skupiny SSRI znášala celých 10 mesiacov, avšak mi vôbec nepomohol, preto som ho teraz vysadila, bol Serlift (čo je generikum Zoloftu). Niektoré, napr. Cipralex som 1. 2 týždne znášala a až potom mi začalo byť veľmi nevoľno.A následne som ich tiež vysadila.

Moja otázka znie: či máte skúsenosti rovnaké, že ste ten Paretin neznášali-bolo vám veľmi nevoľno a keď ste ho napriek tomu vydržali ďalej brať-za ako dlho vám tieto nevoľnosti prestali a za ako dlho a po akej dávke vám začal Paretin alebo aj iné antidepresíva zo skupiny SSRI pomáhať?

Vopred ďakujem za odpoveď.

Eva

Beriem Paretin 2. týždeň. 1. týždeň som brala 10 mg ráno, 2. týždeň (teda od pondelka) beriem 20 mg. No zatiaľ sa nedostavilo žiadne zlepšenie, ba naopak moje úzkostné stavy sa ešte zosilnili. Má niekto podobné skúsenosti. Ja mám okrem úzkostných stavov a depresie. Má niekto podobné skúsenosti? Bola by som vďačná za skúsenosti s užívaním tohoto lieku, hlavne za aký čas sa objavil jeho pozitívny účinok na depresie a úzkostné stavy. Ja žiaľ sa liečim na tieto stavy, žiaľ zatiaľ neúspešne, už skoro 4 roky. No
nevzdávam sa, že raz mi predsalen niečo zaberie a ja sa tejto pliagy zbavím.
Ďakujem za reakcie na tento môj príspevok.

Eva

Beriem Paretin 2. týždeň. 1. týždeň som brala 10 mg ráno, 2. týždeň (teda od pondelka) beriem 20 mg. No zatiaľ sa nedostavilo žiadne zlepšenie, ba naopak moje úzkostné stavy sa ešte zosilnili. Má niekto podobné skúsenosti. Ja mám okrem úzkostných stavov a depresie. Má niekto podobné skúsenosti? Bola by som vďačná za skúsenosti s užívaním tohoto lieku, hlavne za aký čas sa objavil jeho pozitívny účinok na depresie a úzkostné stavy. Ja žiaľ sa liečim na tieto stavy, žiaľ zatiaľ neúspešne, už skoro 4 roky. No
nevzdávam sa, že raz mi predsalen niečo zaberie a ja sa tejto pliagy zbavím.
Ďakujem za reakcie na tento môj príspevok.

Eva

ahoj, sice si mala prispevok uz davno…ale zaujima ma vysadzanie paretinu. ja som sa pokusala dvakrat,ale kedze musim chodit do prace, nedalo sa to vydrzat. mala som neskutocne zavrate, nedalo sa normalne hybat bez toho,ze by sa mi nezatriasol cely svet pred ocami. paretin beriem asi dva roky, celkom si ho pochvalujem (som sociofobik:)),ale uz by som ho aj rada vysadila,ale … ake mate skusenosti s vysadzanim paretinu? …a to som pocula,ze na ne nie je zavislost.a toto je co? ! :frowning:

ahoj,podarilo sa vysadit? ako?

ahojte
prosím vás, potrebovala by som poradiť. asi pred dvoma týždňami som dostala kolaps a na pohotovosti mi dali magnézium. Asi za týždeň som dostala záchvat, pričom mi strašne búšilo srdce,tŕpli mi končatiny, krk, nevedela som sanadýchnuť, bolo mi mdlo a mala som celkový pocit slabosti. Lekári mi nezistili nič, moja neurologička ma poslala na EEG, ktoré bolo negatívne a mám ísť na CT mozgu. Všetky vyšetrenia mám o.k., ale neviem sa zbaviť pocitov tŕpnutia krku, je to velmi nepríjemné…bojím sa vykonávať činnosti ako predtým, aby sa mi to náhodou nestalo. viete mi niekto poradiť, čo to môže byť…čítala som niečo o panickej poruche…ale lekári…ma zatial o ničom neinformovali.
prosím o skorú odpoveď, lebo som zúfalá.

ahooj…noo len tolko k tvojmu problemu ze presne toto som prezil aj ja az na to ze na pohotovost som stihol prist “11:55” cize tesne pred kolapsom…tiez mi trpli koncatiny teda mne najskor cela lava strana az potom vsetko…tiez mi robili rozne testy a vsetko negativne…az mna potom napadlo sameho ze tapo bude asi inde zakopany a zacal som si spajat dany problem s mojim psychickym stavom…napokon sa potvrdila F41 PP…tak nevahaj a chod sa porozpravat ku psychiatrovi…dnes to uz nie je ziadne tabu lebo aj ked panicka porucha je strasne neprijemna vec prakticky nesklbitelna s beznym fungovanim v zivote…tak je liecitelna…hmmmmmm

Dobrý deň, toto isté som prežila aj ja trvalo mi to 2 roky. Trpla mi lavá strana tváre a aj ruka. Bolo to hrozné, keď si na to spomeniem. Ale treba začať niečo so sebou robiť je to určite len dôsledok nejakého psychického napatia, ktoré sa prejaví nasledujúcim spôsobom. Doktorka mi spravila všetky možné vyšetrenia a všetko bolo o.k. Predpísala mi Frontin 0,5 3x denne. Potom som dávku znižovala a vysadila lieky. Beriem paretin už vyše 3 rokov. Všetko je o.k. Hlav ne sa nepozorovať.

ahoj aj ja beriem seroxat uz asi 3 roky snazila som sa ho vysadit ked som otehotnela ale po 3 mesiacoch som bola zasa tam kde predtym a da sa povedat ze aj som mala silnejsie ataky. takze od vtedy to ani neskusam vysadzovat a snazim sa stotoznit s myslienkou ze to budem uzivat az do konca zivota. nie je to bohvie co ale tie zachvaty ked si myslite ze idete umriet vsetko sa vam toci a neviete co skor uz nechcem zazivat. teraz mam tiez polovicku tbl taku udrziavacku ako to nazvala moja psychiatricka. ale aj tak sa to z casu nacas objavi hlavne ked som v dakom strese. drzim palce nech sa ti to podari a zvladnes to bez potiazi. ahoj

Ja beriem paretin na postraumarticku stresovu poruchu, anorgazmia je…ale zazivsm uzkostne stavy…neviem…

Prajem pekny den". Chcela by som sa poradit bola som hospitalizovana a boli mi nasadene lieky paretin 20 mg a mirzaten 15mg. Pocase som vysadila mmirzaten lebo ucinky dvoch liekov boli neunosne. po case uzivania paretinu mi zvysili na 30 mg lebo som vysadila mirzaten,zacala som asi dva tyzdne mat panicke poruchy, aj drobne hlcinacie tak som zacala znova uzivat mirzaten lebo sa v noci bojim spta neviem preco…mam nove hobby aj sa zamestnavam takze v zivotnom style nevidim chybu…moj znamy mi povedal ze som amfibiotna…je odbornik na to sa vraj uzivaju neuroleptika, vie mi niekto oradit? za odpoved vopred dakujem