Panicke poruchy - Paretin

Ahoj vedel by som ti o tom písať, mam s tým 6 ročné skúsenosti, vyskúšal som všetky kombinácie a prišiel na mnoho nových vecí, teraz mi vystačí 20mg balenie aj na tri mesiace. ak chceš napíš mi na cleardaemon@gmail.com

ahoj reagujem na tvoj problem stalo sa mi presne to iste posielali ma po roznych vysetreniach nic nepomahalo az som to zobrala do vlastnych ruk a isla na psychiatricke vysetrenie kde mi zistili poruchu ze trpim uzkostou.beriem lieky a citim sa ovela lepsie.skus to

ahoj,ja beriem paretin už viac ako 2roky,mala som hrozne panicke stavy,12mesiacov som chodila po roznych vyšetreniach,ani neviem kolko krat som bola hospitalizovana,a všetke vyšetrenia boli v poriaku,až som sa po roku odvažila isť ku psychiatričke, a po nasadeni paretinu som upône novy človek,citim sa skvele.Ked chceš,možme o tom pokecať cez email,

AHoj. JA trpim panickou poruchou uz skoro rok. od mojich 17 rokov. Ked ti ten paretin tak pomohol trpela si aj derealizaciou alebo depersonalizaciou?? dakujem moc pekne. budem vlemi rad ak mi napises. diki

AHoj . MAm 18 rokov a trpim panickou poruchou uz skoro rok. Z tvojho prispevku som mal pocit ze si prisla na nieco co ti pomaha… ak by si si nasla cas bol by so rad keby si napisala. dakujem

ahoj zuzana chcela by som si stebou pokecat ,ja uzivam paretin len 2,5 mesiaca,pomozes mi?dakujem

ahoj presne take iste moresy mam aj ja,nosim zo sebou desiatu vsade,a priberam a dost ma to znervoznuje nechcem byt tlsta,pomozmi dakujem

Negatívne emócie ako napr. strach alebo zlosť oslabujú ľudskú auru. Takéto energetické oslabenie má svoje dôsledky, ktoré sa prejavujú spočiatku psychickými, ale neskôr aj somatickými dôsledkami. V týchto prípadoch vám nepomôže lekár a antidepresíva môžu akurát prechodne zmierniť ťažkosti, ale postupom času si organizmus na ne vytvorí návyk a nevie bez nich existovať, či už je to citalopram, paroxetin, sertralin, mirtazapin alebo akékoľvek iné. Všetky majú množstvo nežiaducich účinkov, ktoré sa často prejavia až po rokoch, po niektorých sa priberá, iné ovplyvňujú sexuálne funkcie atď. Skutočná príčina problémov je však niekde inde. Link napovie viac http://www.martinus.sk/?uItem=21487. Dobrý liečiteľ, ktorý “vidí” dokáže pomôcť skôr ako lekár, ktorý sa spolieha len na výsledky, ktoré mu poskytuje technika.

Ja užívam paretin 20 mg denne tretí týždeň a už po dvoch týždňoch užívania som zistila, že nemôžem dosiahnuť orgazmus. Preto som šla i na internet zistiť či može mať tento liek vplyv na to a zistila som, že hej(Preto ti i odpovedám). Dovtedy som nemala žiadny problém s týmto až teraz. Veľmi ma to začalo trápiť, dúfam len že to tak neostane.

ja uz ten liek neuzivam povedala som si dost,no no ukludnujem sa dalej s jedlom a stale priberam,vecer vobec nejem asi tak okolo siedmej si dam 3kocky cokolady a vydrzim do rana,aj ja by som potrebovala pomoct,ta uzkost je neznesitelna,nenavidim ju,bojim sa chodit von ale aj tak idem aj ked sa po desiatych minutach vraciam domov,teba nohy nebolia mna strasne,chcem otehotniet no neda sa,prosim odpis ak tebe to pomaha a co mas nove,paa zatial

Dobrý den, Kristina.

A co Ti brani navstivit psychologa, psychoterapeuta?

zoznam psychologov a psychoterapeutov je na stranke slovenska psychoterapeuticka spolocnost.sk, kde si môzes vybrat podla miesta bydliska, roznych psychoterapeutickych smerov, alebo slovenska komora psychologov…

psychologicka, psychoterapeutka Rita Švihranova
Uzkost sa da liecit, a zmiernit , mozes sa nieco o sebe a svojom fungovani sama so sebou dozvediet.

Dobrý den,

hmmmmm,porozmyslam dakujem za V asu snahu mi pomoct,

Kristina

ano to by sme mohli na liliendk@azet.sk

ahoj Kristina,tak ja beriem polovicku kazdy druhy den.Ale aj tak som stale hladna.Doktor vravel,ze sa pribera z tychto liekov.Zase som rada,ze vobec vleziem do obchodu.Ale niekedy ked mam viac stresu,tak sa mi tie panicke stavy vracaju a neviem ani ist do obchodu a som doma.Inac tiez ma bolievaju nohy,ako pri svalovici,alebo akoby clovek presiel vela kilometrov.Pomaha inac Magnesium,na tie krce v nohach.Drzim Ti palce a napis znova:)

Nazdar, no ja som mal zo zaciatku s tym problem…resp. ani to nebol problem, skor musim povedat, ze som bol spokojny…lebo pri sexe s priatelkou som sa nemohol ,spravit, resp. nie hned ale az po dlhom sexe, a to uz bola priatelka ,spravena, cize aj spokojna…tym cinom som spokojny bol aj ja…ale po nejakych 3 mesiacoch to preslo…myslim ta anorgazmia a uz sa spravim rychlejsie…ale aj tak je super…

ahoj brala som tri roky cipralex na uzkosti a strach nepomahal mi teraz berem uz druhy tyzden paretin polku rano ked mam ist s detmi von alebo niekde dalej peso do obchodov tak mi pride zle toci sa mi hlava a od strachu sa mi rozbusi srdce. chcela by som vediet ci paretin zabera chcela by som fungovat ako pred tym. poradte. dakujem

Zaneta,
doporucujem aj psychoterapiu, v ktorej sa môzete ucit so svojimi strachmi a uzkostami pracovat, zmiernovat ich a hlavne sa spoznat ako fungujete , co ich vyvolava, , v com si budete casom vediet poradit aj sama.
uzkostne poruchy su liecitelne, nielen s liekmi ale aj v spolupraci s psychologmi, psychoterapeutmi.Mozete si vybrat zo zonamu slovenskych psychoterapeutov, /slovenska psychoterapeuticka spolocnost/alebo zo zoznamu slovenskych psychologov na zzz.sk alebo v komore psychologov,podla vlastneho vyberu a podla miesta bydliska.vacsina pracuje sukromne, niektori aj na poistovnu.
psychoterapeutka, psychologicka
Rita Svihranova

Ahoj volam sa Mata,mam dcerku a manzela.Postavili sme domcek kde sme sa nastahovali.Mala som tie hrozne stavy z tej zmeny.Teraz uzivam paretin 20mg dva mesiace.Trochu mi je lepsie,no mam niekedy strach ze to neprejde.Chceme aj miminko,no bojim sa.napis nieco o tvojej liecbe ako ti je teraz.Dakujem Tina

zanetka neviem čím to je, ale ja mám ten istý problém…raz mi prišlo zle- točenie v hlave, tak som išla k lekárovi…povedal,že je to zo vzduchu…to točenie bolo na nevydržanie a tak som sama vyhľadala psychiatra-objednala som sa a 2 roky som brala citalec a neurol…stále som mu hovorila,že sa necítim dobre,ale on vždy hovoril, že to prejde…nakoniec som sa až celá akoby triasla, neskutočné zášklby nôh, bolesti hlavy a točenie hlavy v ešte väčšej intenzite než na začiatku,lieky som vysadila a neviem čo dalej …poradte prosím

Ahojte, mám priateľa, ktorý trpí panickou poruchou…Je to pre mna niečo nové, prosim poraďte mi ako sa mám k nemu správať…za každú radu ďakujem…