Panicke poruchy - Paretin

No najlepšie bude ak si nájdeš priateľa bez psychických porúch.je ozaj ťažké žiť so psychicky chorým človekom a prispôsobovať sa.Hlavne keď si mladá ešte nevidíš dopady problémov v budúcnosti.Daj na “starú babu” čo už niečo preskákala.

Tina,
panicke poruchy su liecitelne a partner sa moze naucit s nou zit a redukovat svoje panicke reakcie na minimum, najma tym,ze zacne rozumiet svojim strachom a reakciam…popros ho ,aby to hlavne pre seba !! spravil a vyhladal odbornika…psychologa, psychoteraputa, a ak potrebuje lieky psychiatra…ak vladzes len ho podporuj v tom ,aby nieco spravil a nenechal sa vtahovat hlbsie do svojich strachov…ty mu mozes byt oporou, ale nemozes sa miesto neho zmenit…v prvom rade by mal on mat motivaciu nieco menit…
podrobnosti a rady ako mu pomoct ,a ako si on ma pomoct… su skor na individualne poradenstvo,podla priebehu panickeho ataku…a pricin ktore ho vyvolaju …

psychologicka ,rita svihranova,zzz.sk

je to najvatsia hlupost , bez urazky , ja trpim touto poruchou a pomaly sa ucim ovladat svoj strach , mam priatelku , ktore moje zachvaty len pobavia , a ty sa mi to zvlada este viacej , nemusis priatela nechat , snaz sa mu pomoct , rob pred nim veci ktore on nedokaze alebo robia mu problem , skvelo to cloveka motivuje a uvedomuje si aky je hlupy :DD, fakt a pevne verim ze sa raz zobudim a na svoje fiktivne problemy si nikdy nespomeniem :DDDDDDD , vela stastia , daj mu motivaciu ktora mu pomoze mysliet na ine kym casom uplne zabudne :DD

perfektny prispevok

a odporucam vsetkym , nicte svoje telo , zacnite sportovat , nechodte spavat s unavenou hlavou ale telom , cim viac sa fyzicky unavim tym menej na to myslim , je to skvele a presvica ma to o tom , ze robim pre seba nieco zdrave co mi pomaha, a hlavne si musime vsetci trpiaci uvedomit , ZIJEME LEN raz a ked mam zomriet , tak to svojou fobiu neovplyvnim a nechcem sa navzdy OBMEDZOVAT CHCEM ZIT BEZ strachu a verim si strasne , raz sa mi to podari , prajem secko dobre , a nebojte sa ELEktricka v ktorej ste nehavaruje…ani sa nezadusite jedlom … infarkt tiez nedostanete…ani vam nezzastavy srdce … :DDD uz ma to prestava trapit , jedine co ma prenasleduje je to ze s tym nechcem zit :DDD , vsetko je v nasich hlavach :DDDD psychika dokaze v tele vyvolat ake kolvek bolesti , priznaky proste vsetko … skrotme ju, uz ma prenasledovalo vsetko , strach s rakoviny , infarktu a podobnych smrtelnych chorob , a nic sas mi nestalo , ci tim sa az trapne ked si to cele zhrniem . kolko chvil som si tym pokazil a premrhal , uz viac nie, otvoril som si oci , a zistil co mi unika , uvidel chlapca na voziku , a citil sa trapne , ja mam nohy ale nebezim lebo sa bojim ze mi zastavy srdce , videl som bavit sa svojich priatelov a ja som si potajomky meral tep, a viete co som urobil ? zobral 30 A4 a napisal som si tam vsetky trapne chvilky pocas ktorych som sa obmedzoval, a kazde rano ked sa zobudim tak prebehnem tie papiere pohladom , a dobrych 5 minut sa nad sebou smejem , najdite si svoju motivaciu zit :slight_smile:

chcela by som sa opýtať…mam priatela s touto chorobou,nepoznáme sa dlho,ale velmi mi na nom záleží,chcem mu pomoct…no on odmieta…odmieta moju pritomnost,ťažkomi bolo pochopiť,čo sa s ním deje,cítam tieto clanky,o tejto chorobe,aby som ho pochopila,chcem pri nom staáť…on chce byť sám…,upadá hlbšie a hlbšie…a ja sa na to nemožem pozerať.Velmi sa preto trapim…Má začať terapiou…ako mu pomoct…viem,že ho musím nechať …on sam musí chcieť…vime…ale prečo ma odmieta?ved kým sa mu to nezhoršili tie stavy,boli sme takí šťastní a zamilovaní…

waw!BLAHOZELAM:)je krasne citat to:)tesim sa ze si to zvladol…ze to zvladas.akosi mi to aj dodalo silu…aj ked nemam nic starsne velmi dobre viem co su to panicke stavy…:)myslim uz ze to ma snad cela planeta…ale pokial tu mame mier a este nie je den pred koncom sveta mali by sme zit ako ty…lebo ty zijes uz len v pritomnosti a to je nadherne.este raz…blahozelam:)

jana

ahojte
trpim socialnou fobiou od puberty a posledne 2 roky som mala paretin. dala som sa na neho,ked sa to uz nedalo vydrzat, psychoterapia nepomahala a uz som mala uzksti asi vsade. ten liek mi vyborne zabral, samozrejme nebola som ako stroj,ale po dlhom case som dokazala normalne s ludmi komunikovat, dokonca som sa citila stastna a hovorila som si: konecne mozem normalne vnimat zivot a nezaobera sa “prokotinami”,ktore boli moj mikrosvet. kedze sa snazime otehotniet,rozhodla som sa ho vysadit,bolo to tazke, chtali ma neskutocne zavrate, tocil sa mi svet, nedalo sa mi ani chodit. ale veelmi postulnym znizovatnim davok sa to nakoniec podarilo,.
chvilu som sa tesila,ze konecne nie som na liekoch…ale som opat tam,kde predtym. som uplne vynervovana z ludi a zle sa mi komunikuje, stale si musim hovorit,ze mi asi sibe, nech nevybadzam, o nic nejde.len o poondeny dialog s uplne beznym clovekom.
ale neviem,ci to este dlho zvladnem bez paretinu, len jedine,co ma desi je ta zavislost. vysadzanie bol strasny boj, fyzicky to bolo zlee,
ale kto riesi paretin na socialnu fobiu, tak je fakt dobry, odporucam

Ivka skus seroxat[paretin]a rivotril ja to berier uz 11 rokov,prve roky som brala vysoke davky teraz berem 1tab 20mg seroxat ako udrziavaciu davku a 2krat0,125mg rivotrilu a zijem si ZIJEM ked sa mi zhorsi s vedomim lekara zvysim davku.mala som 16 ked zacali moje trablea za komunizmu naboli nato lieky VYMEN LEKARA I LIEKY.mne skusal viacero liekov vzdy 3mesiace ked nazabrali tak dalsie.Citalec mi nerobil dobre citila som sa s nim horsie ako bez neho

si stara baba no pekne radis Co keby tvoja dcera bola chora a nechal ju manzel ci priatel.TES SA ZE NEVIES O COM TU PISEME

Monika,chcem sa opytat aj ostatnych,ked si zacala brat Paretin alebo nieco podobne,ci vidis ocividne zlepsenie tvojho stavu,ci sa to fakt oplati,za cenu zavislosti.Lebo sa citim presne tak isto,a rozhodujem sa ci si ho mam dat predpisat.

Ja sa citim presne tak isto.Mam pocit ze sice velmi pomaly ale predsa sa moj stav zlepsuje vdaka radam a informaciam o pan.vporuche,vktore som nasla a aj vdaka tomu,vze ked vidim,vze je viac ludi,vktori sa citia presne tak ako ja,vze je to iba porucha alebo choroba. Lenze ked mam nejaky neocakavany stres, tak sa s tym neviem vysporiadat, neviem ho vyriesit, moj stav sa zhorsi, niekedy urobim nejaku hlupost, bojim sa, ze to moze dopadnut zle. Lebo mna tieto pocity ovladaju viac ako rozum.

ahojte, ja som brala niekolko rokov citalec a vysadila som ho zo dna na den, nejak som to zvladla, ale teraz po asi dvoch mesiacoch som tam kde predtym. Nechcem ho vsak zacat znova uzivat pretoze mi ku koncu liecby az tak nepomahal a preto som ho vlastne aj vysadila… ja trpim uzkostnou poruchou, stale sa niecoho bojim, bolieva ma zaludok, nemozem spavat, som casto nervozna a podrazdena… trpim tym uz 7 rokov a doteraz som nenasla nic, co by mi trvalo pomohlo, Citalec mi zo zaciatku pomohol asi prveho polroka ale potom som bola tam kde predtym, sice miernejsie ale aj tak… ak niekto vie poradit, alebo trpi podobne ako ja a vie poradit nejakeho dopreho psychiatra alebo psychologa, bude velmi rada, zelam vsetkym hlavne pokoj a radost zo zivota

Ahojte ako som si tak nastudovala na nete vseliake mozne prispevky tak viem ze na 95percent mam panicku poruchu.Prosím Vás ešte o názor.Takže mávam návaly strachu uzkosti no jednoducho stavy ked si myslim ze zosaliem od strachu ,len cakam kedy sa mi co stane,stale sa pozorujem,studujem vsetky mozne ochorenia.Mam strach zo smrti niekedy sa bojim ist spat ,lebo sa bojim ze sa rano nezobudim.Chvilami mam strach ist autom autobusom alebo medzi ludi.obcas mam strach ze zrovna pred ludmi odpadnem nebodaj umriem.parkrat som pre bolesti na hrudi letela na interne presvedcena ze mam infarkt,vysetrenia nic neukazali,ale ten strach co som pri tom zazila…neda sa opisat.Tak prosim Vas o Váš názor

Chcem pokecať. Prosím pomôžeš mi. Ak ťa to neotravuje.

Ahoj. Ja som tiez nevedela co so sebou. Stale mi bolo zle a nakoniec ma moja mamka vzala k psychiatrovi a dostala som paretin a moj stav je o 100% lepsi. Netreba sa hanbit ist k psychiatrovi lebo to trapenie je hrozne. Aj on je taky clovek, ako i my.

Ahojte, ja sa liečim na úzkostnodepresívnu poruchu už 4 roky. Začalo sa to asi rok po narodení môjho syna. Jednoducho som sa ránozobudla a bolo mi zle na odpadnutie. Tak sa to zhoršovalo a zhoršovalo, až som šla k psychitaričke. Depky postupne sa minimalizovali, ale panika zostala. Užívala som Venlafax a teraz Alventu. Je dobrá. Teraz ju už mesiac nemám a začínam cítiť, že sa mi to vracia. A to ešte musím na nočné do práce a už pri tom pomyslení som nemohla zaspať a trápili ma všetky tie príznaky. Viem, že je to z toho, ale chcela by som poznak nejaké techniky na zvládanie a prekonanie týchto situácií. Som v jednom kruhu. Beriem tabletky asi trištvrte roka, potom zase skúšam koľko to vydržím a snažím sa s tým bojovať po svojom, ale zatiaľ sa mi to nedarí a vždy sa vrátim k mojej Alvente - 1x denne ráno.

Sisa, techniky na zvladanie vam poradia psychologovia a psychoterapeuti.
R. S.

Janka, je to akoby som to pisala ja pred liecbou. Doporucila by som Vam cim skor, teda ak ste uz neboli, ist za psychiatrom. A verte, pomoze Vam liecba, ale musite vydrzat.

Ahojte, mam PP asi 14 rokov, užívala somm rôzbňne antidpresíva, najviac mi pomohol Zoloft. Asi tri roky ho neberiem, teraz budem musieť začať odznova, lebo to už nezvládam. Chodím po rôznych vyšetreniach, som zdravá ako embrio a je to len v hlave. Hlúpe vtieravé myšlienky, som rada, že nie som sama s PP, rada by som chodila na nejaké skupinové cvičenia, som z Popradu, nevie mi niekto poradiť, kto to robí. Včera som myslela, že odpadnem, triasla som sa, mám 45 rokov a musela som si zavolať k sebe mamu na noc, lebo som sa tak stzrašnne bála. Som vysokoškolsky vzdelaná, študovala som psychológiu a sama si neviem s tým rady. šetky príznaky PP sú strašné, ale dajú sa zvládnuť iba s podporou rodiny, nekontrolovať sa a ja to niekedy neviem, dá sa s tým žiť aj bez liekov, ale lepšie je s nimi, trochu ťa oblbnú a si OK. Držím všetkým palce, nech sa máme dobre, nech sa vieme zaradiť do normálneho života, usmievať sa… Rada by som vedela, či má niekto skúsenosti s PP a liečbou Zoloftom.