Pigmentove flaky

Dobry den, uz 3 roky mam na tvari pigmentove flaky. Prosim Vas, poradte mi, ako by som sa ich mahla zbavit, pripadne zmiernit. Dakujem, Ruzena F.

Skúste si na to v lekárni pýtať nejaký krém, myslím, že Vichy alebo La-Roche má na to nejaký špeciálny krém.

Zuzana, dakujem. Skusala som vselijake ine kremy a aj prirodne recepty (napr. odvar z petrzlenu), ale zatial nic nepomohlo. Lekar povedal, ze sa to da odstranit iba laserom, co je dost drahy zakrok. Mate s Vichy alebo La-Roche nejake skusenosti?

vichy pomôže, ale má dosť agresívne prípravky, la roche je tiež dobré. A po čom sa Vám tie flaky objavili? Možno netreba liečiť kožu…

Aj ja ich mam, urobili sa mi po dlhsom pobyte na slnku - jedna letna dovolenka. Ale zatial mi nevadia, lebo su malo viditelne. Moze sa to zhorsit?

Objavuju sa mi pri prvom jarnom slnku. Co treba liecit, ked nie kozu?
Dakujem Ruzena.

takže pred príchodom jari by som odporúčala takú očistnú kúru na črievka po zime ako píše podomnou Helenka. Skúste, uvidíte, naozaj, hlavne veľa veľa piť čistú vodu. Pekný deň prajem :slight_smile:

Mam 12 rokov a na tvari a krku mam od narodenia pigmentove flaky su velke a kazdy rok sa mi zvecsuju,vsetci v skole sa mi preto vysmievaju a velmi by som sa ich chcela zbavit.pouzivala som na to aj nejake pripravky ale nic nepomaha.v lete su velmi vyditelne a v zime trocha menej.poradite mi prosim ako sa ich mam zbavit?

tie flaky mate tmave ci biele? bo ja mam biele a na to zevraj nie je nic…:frowning:

Ahojte! Ja mám problém s fľakmi od minulého leta. Keď sa mi začali objavovať, boli hnedé a teraz sú biele. Musím priznať, že sama doktorka mi povedala, že nevie čo to je!!! Brala som už nato lieky aj mastičky, ale zatiaľ mi pomohli a to iba minimálne lieky. Máte niekto s týmto skúsenosť?

Ja som porodila v apríli a potom sa mi vytvorili taká výrazné pigmentové fľaky okolo očí, že vyzerám ako keby som sa opaľovala s okuliarmi. Cez zimu sa mi to zmierni ale už sú tu zas. Zas si dám ostrihať ofinu, celý rok používam na tvár krém z Biodermy s OF 50 a nosím okuliare (v rámci možností). Krémy som skúšala Unitone 4. Stál asi 500 korún ale “skutek utek”. Dúfam len, že to nebude z roka na rok horšie.

Ako je to skutocne s pigmentovymi flakmi? Ja sa slnku vyhybam a donedavna som nosila ofinu. Ked som vonku snazim sa pouzivat ochranny krem 25. Pred tromu rokmi sa mi na cele vyhodilo zopar flakov, v oblasti nad nosom a po case sa rozsirili. Nepouzivala som antikoncepciu a som zdrava. S pletou som nikdy nemala problem a kozmeticke pripravky uzivam zriedka.
Nasla som, ze to moze byt sposobene zapalom vajecnikov.
Teraz mam obavy lebo som citala, ze antikoncepcia moze flaky zhorsit a takisto sa mam pracovne stahovat do slnecnej krajiny, kde utiect pred slnkom nebude take jednoduche.

Mám pigmentové fľaky od svojich 20 rokov. Mala som akné a často som si pleť potierala “vtedy voňavkou”… Vždy s prvým jarným slnkom mi naskákali a ja som sa cítila hrozne. Začala som sa o tento problém zaujímať. Vyskúšala som rôzne mastičky od kožiarky, no počula som, že obsahujú škodlivé prísady, ktoré môžu vyvolať rakovinu. Tak som sa rozhodla bojovať ďalej a pokúpila som si postupne rôzne krémy na pigmentové škvrny. No nič nepomáhalo tak, aby som bola spokojná. Postupne som si začala na tento svoj hendikep zvykať, chránila som sa 100 faktorom, používala som Unitone. Asi pred 4 rokmi som si dala v Ústave lekárskej koumetiky urobiť zlupovaciu kúru, asi 10 sedení. Potom som používala naďalej Unitone a cez zimné obdobie “Glykol” alebo tak nejak. “12% kyselina”. Samozrejme si pleť nečistím parfémom. Ten sa nesmie používať na tvár, nakoľko spolu so slnkom podporuje vznik týchto fľakov. Teraz mám 47 rokov a zmenu k lepšiemu som začala pozorovať po kozmetickom zásahu pred tými 4 rokmi. Na tvári nemám skoro žiadny fľak, no mám fľaky na krku, čo som nemala zase predtým. No na krku to vidieť len málo. Takže nádej zomiera posledná. Verím, že aj Vy sa dočkáte. Mne to trvalo niekoľko 10 tok rokov. No skúste zásah v lekárskej kozmetike. Možno budete úspešnejšia.

Dobry den ja by som sa chcela opitat ci tie pigmentove flaky sa daju nejako odstranit, a za ako dlho?

chcem sa spytat aky opalovaci krem mam pouzivat ked sa mi vyhodili minuly rok biele flaky na chrbte.Stale neviem co to je.

rada by som sa aj ja pripojila do vasej diskusie, uz asi skoro rok mam pod nosom dve tmave fleky a priznam sa ze vypada to hrozne, kozny lekar mi doporucil Unitone, no poviem vam su to len zbytocne vyhodene peniaze, teraz v lete sa mi to zhorsovalo a vsetko to vyustilo az do mojich depresii kedy som nechcela kvoli flakom vyjst z domu. Pouzivala som rozne drahe bieliace pripravky a absolutne nic ziadna zmena, az niekde som sa docitala ze citronova stava pomaha to trochu zosvetlit. Vatovu tycinku som namocila do citronovej stavy a kazdy vecer natierala flaky, Cez noc to trochu zosvetlilo, rano som ich uz len pretrela korekcnou tycinkou tou najsvetlejsou od miss sporty a neni to vidiet.Vidim to tak ze to uz nikdy nezmizne uplne ale chranim sa pred slnečnym ziarenim DAYLONG 50 a vidim ze sa to aspon nezvacsuje co si myslim ze je aspon aky taky pokrok

Manželke sa vyhodili na nad perami, na lícach a brade pigmentové “mapy” počas tehotenstva. Kožný lekár jej tvrdil, že to má niečo s pečeňou. Niečo na to brala
Po 17 rokoch fľaky stále sú, ale nie až tak tmavé.Slnko ich opticky zvýrazňuje.

biele flaky su casto prejavom mykozy- plesne. ale treba to aj vidiet, takze radsej zajdi za koziarom

Dobrý večer,

chcem sa spýtať, pretože ma zaujal Váš problém, či ste boli u kožného lekára alebo či viete z čoho to vzniká. Mne sa také fľaky objavili pred týždňom tiež na chrbte a ostala som nepokojná, že čo to môže byť. Je pravda, že v lete sa rada slním takže neviem či by to malo súvislosť s tým, čo myslíte? Mala by som vyhľadať odbornú pomoc?
Vy ešte stále máte ten problém?

Mikrodermabraziu radšej neskúšajte. Ja som vyskúšala a zostali mi poškodené vrstvy pod kožou. Flaky som mala pod očami. Po MDB mi zostali ryhy a vybielená peňaženka.