Pilates - dostaňte sa za 10 minút do formy!

Pilates je veľmi obľúbená metóda cvičenia, lebo formuje celé telo, zlepšuje jeho postoj a napráva chybné návyky v jeho držaní, ktoré sme časom získali. Práve vychádza praktická príručka, ktorá poradí, ako byť vždy fit. Stačí cvičiť denne 10 minút



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/11925-pilates-dostante-sa-za-10-minut-do-formy

boli ma chrbat, takže som si kupila zdravotnu stoličku, chodím na jogu, takže verim,že to čoskoro prejde

Ejha, tak to by som mala vyskusat!

pilates je super v tom brusnom dychani…len zvyknut si na to…naucit sa to, nie je jednoduche…

nie je ale dokaze to stred tela spevnit a to je to podstatne si myslim :wink:

Pilates je hrozna makacka, ono sa to zda, ze len take natahovacky ale vydrzat tak dlho v jednej polohe vobec nie je jednoduche

to je podobne ako joga, minule som kamosku volala a povedala mi, ze to neni nic pre nu, ze ona sa potrebuje niekde dobre znicit a nie sa natahovat :smiley:

ja som bola raz na joge ale to bolo take divne ja som si tiez myslela, ze to je len take natahovanie a dychanie a tak som sa tam donicila, ze som nevedela ist po schodoch

Mýliť sa je ľudské, ale super je ísť si to skúsiť :slight_smile:

Je, ale je velmi podstatne podla mna nenechat sa odradit, lebo niektori sa daju a je to skoda!

fakt?? to by som ani nepovedala, lebo mne to pride tiez len take natahovanie a nepovedala by som, ze clovek z toho moze mat svalovicu.

Aj ja som jeden cas chodila na pilates a poviem vam, ze som sa riadne dobre citila.

je to iny pohyb, takze trva kym si telo zvykne, ale ked si zvykne stoji to za to :slight_smile:

tiez chcem zacat, treba sa na to aj nejako specialne pripravit?? :smiley:

ja mam stoličku MERCURY - kancelářská židle SPINE černá s PDH a som z nej nadšena. Chrabt ma neboli, a mam možnost na nej posilovat aj zadok. A hlavne ma neboli chrbat-konečne

Kolko ta stala prosim ta? Je to prilis draha stolicka alebo v pohode?

to by aj mna zaujimalo, kolko taka speci stolicka stoji. no myslim, ze aj dost vela

iba 10 minut? to sa mi nejako nechce verit, ze za taky kratky cas by to bolo mozne

Toto cvičenie je parádne. Chodila som na hodiny pilatesu pred touto epidémiou a veľmi dobre som sa cítila. Teraz aspoň doma trochu cvičím.

pri tom je najpodstatnejsie spravne dychanie, to dokaze divy :slight_smile: