Pircing

Chcela by som si dat pircing do nosa. Su nejake zdravotne dovody, preco by som si ho nemala davat?

Ahoj, marta, pircing nie je taká beznásledková vec, ako tvrdia mnohí. V nose Ti bude vadiť pri jeho čistení, môže sa miesto vpichu infikovať od sekrétu, atď. Je to zbytočné zviditeľňovanie sa, verím, že máš plno krásnych vlastností, ktorými iných oslovíš a upozorníš na seba. Pirsing v nose pritiahne pozornosť takej skupiny ľudí, pre ktorých je vzhľad tou najpodstatnejšou vecou vo vzťahu. A Ty predsa nie si povrchná, no nie? Koho nezaujíma tvoje srdce a duša, nemá právo ani na Tvoje telo. Držím ti palce, aby si sa správne rozhodla. Ahoj

Ahoj marta, piercing je v princípe väčšinou neškodný, ale - môžeš sa infikovať pri neodbornej alebo nehygienickej aplikácii (nevyhnutná sterilizácia kovu, jednorázová ihla a pod.) a druhé riziko je kov - chirurgická oceľ obsahuje malinké množstvo niklu a na to môžeš byť po istej dobe alergická. Alternatívou je titan a chirurgický teflón, aspoň tej časti, ktorá je v priamom kontakte s kožou. Inak ja a aj manželka piercingy máme a nemáme s nimi žiadny problém, ale nemusí to byť vždy pravidlom.

Zdravím, chcem si dať piercing do jazyka. Mám 16 a preto som musel mamu prehovárať, aby mi dala súhlas. Ja som sa však ešte stále nerozhodol, aký piercing si mám dať. Rozmýšľal som nad umelohmotným, pretože som sa dopočul, že kovový alebo ten z chirurgickej ocele poškodzuje sklovinu. Nechcem prísť kôli piercingu o svje zubky, prosím poraďte.

Ahojte chcela by som sa spytat na pircing vedla pery, ci to boli? Ci nebudu nejake nasledky, ked si to doma prepichnem, mam len 15 rokov, bude to boliet, vydrzim tu bolest? Bojim sa hlavne tej bolesti, ci to bude boliet a nebude mi to zavadzat, prosim dajte vediet.

Ahoj, mam cerstvo v nose a je to velmi pekne, i ked som si svoje vytrpela, mam tam nausnicu na 3x, aj mi to zarastlo, ale teraz je to velmi pekne a do nosa je to normalne, nelutujem.

Suhlasim s Bety. Ja osobne by som si pircing nedavala, /aj ked na urcitych miestach sa mi to celkom paci/. Podla mna akykolvek zasah do organizmu bude mat casom svoje nasledky. Preco si prepichovat nos ci dokonca jazyk, ked to nie je nutne zo zdravotnych dovodov? Ludia, budte radi, ze ste zdravi!

Prečo? Je to pekné, je to sexy … a robili to už aj faraóni, nepočul som, že by to niekomu spôsobovalo nejaké problémy.

Neviem, podla mna je to pekne. Ja teraz uvazujem na piercingom do brady a mam strach, ze to bude boliet. Neviem, ci sa to prestreluje alebo …? Do nosa to vobec neboli, mozno potom neskor, ked je to este cerstvo prepichnute a ty si to omylom zatrhnes o veci alebo uterak, ale da sa to. Tak vela stastia.

Nesúhlasím. Po tele prebiehajú meridiány a jednotlivé orgány si medzi sebou odovzdávajú vďaka ním potrebné informácie na chod tela, hovorí sa tomu aj akupunktúra. Na druhej strane, chodila som z dcérkou po lekároch, začali u nej panické poruchy úzkosti. Pircing mala asi mesiac, v brade. Pred tým mala už aj v nose. Nevedeli sme nájsť príčinu, až sme vybrali pircing - jeden aj druhý. Tu sa stav postupne začal dávať do poriadku. Nebolo to jedno, lebo v tom stave mohla skončiť na psychiatrii, teda nie len hygiena ale človek znalý akupunktúre by to mal robiť, lebo vám niekto môže preťať dôležitú dráhu a problém bude na svete, napríklad neplodnosť, zlé vyprázdňovanie, alebo aj horšie.

Ja som tiez dlho chcela piercing do nosa, no nakoniec som mamu prehovorila a vybavila mi to u chirurga, urobil mi to, nebolo to take strasne a v pohode som to zvladla ako sa hovori “pre krasu sa trpi”, ale zase nie nebojte sa, neboli to az tak velmi, iba ako normalne prepichnutie a samozrejme nie je vylucene, ze sa to moze zapalit alebo nieco, tak mne sa to nastastie nezapalilo, aj ked obcas, ked si vymienam nausnicku, tak ma to boli, ale to je asi tym, ze raz tam mam ten piercing vacsi a raz mensi, ale fakt nebojte sa, je to fakt pekne, no aspon mne sa to velmi paci. Dufam, ze vas to nebude bolet a ze nebudu ziadne komplikacie, papa Vela stasticka, vsetkym.

A co tak pirsing do pupku. Tam to boli? Ja by som si dala rada tam. Dakujem

Údajne pri pupku sa nachádza akupunktúrny bod ovplyvňujúci plodnosť.

Piersing vobec neboli, vam to umrtvia a pokial budete dodrziavat pokyny toho, co vam to robil, tak nebude s tym problem, ja mam v jazyku a som s tym mala sice trosku problemy, ale skor preto, lebo som si tam dala zlaty a kratky a akonahle som si ho vymenila, tak mi vravela ta, co mi to robila, za par dni som bola v pohode.

Sestra si dala do pupku, nebolelo, myslim samotne prepychnutie, to je nic, ale sa jej zapalil, ale ked dodrziavas pokyny, nebudes mat problem, ale naozaj je to dolezite.

Milá Marta, pýtala si sa na dôvod, prečo si pircing nedávať. Moja dcéra ho mala, v nose, v brade, v pupku a čuduj sa svetu do pol roka dostala panické ataky, fóbie na všetko. Bola to síce súhra viacerých faktorov, ale toto bol jeden tiež spúšťačov. Pircing môže byť zrovna v mieste, kadiaľ prebieha akupunktúrny bod, teda ak sa raz pretne a bude tam dlhodobo niečo blokovať tento bod, vytvorí to v tele dojem choroby, teda nie chorobu samotnú, ale ten pocit, hlava bude mať signál, ale naozaj sa nič nebude diať, preto najčastejšie títo ľudia končia fóbiami, nie všetci, lebo to záleží na vpichu, ale ani jeden akupunkturista ti vpich neurobí, teda nikdy nebudeš vedieť, či sa to nestalo práve tebe. Ja by som si to nedávala, je to ale pekné, čo sa páči aj mne, preto by som asi volila menšie zlo, lepidlo, a kamienky, lepidlo je dostať nedráždivé na pokožku, lepia sa ním aj nechty.

Ja som pocula o tom, ze jednemu dievcatu z piercingu a este vela inych okolitych faktorov vypadali vsetky vlasy a musela nosit parochne. Dlho nevedela ako sa liecit, vybrala piercing a zacala brat nejake lieky a pomalicky jej zacali vlasy dorastat, ale pomalicky.

Ja mam pirc. v nose uz rok a ziadne problemy nemam, mozno mi to trosku zahnisalo, lebo som sa o to nestarala, ale inak v pohode.

Ahojte, pred 4. mesiacmi som si dala piercing do pupku, tiez som nad tym dlho premyslala, ale nakoniec som sa na to dala a som spokojna, ak sa pytate, ci to boli, tak vam to prirovnam ku odberu krvi. Bolest trva asi sekundu, takze je to super. Ale treba sa o to starat, cistit. Tiez sa mi to zapalilo, ale uz je to v pohode. Teraz si bez piercingu moj pupok predstavit ani neviem. Prida vam to na sebavedomi a je to super. Tak baby nerozmyslajte a dajte sa na to.

Pircing je modna zalezitost. Avsak nie vsetko, co leti je aj zdrave. Nielen, ze sa pri neodbornom vpichu moze do organizmu dostat infekcia, ale taktiez pircing moze sposobit rozne zdravotne problemy. A momentalne sa pircingu ludia viac zbavuju, nez mu holduju. Rozmyslite si co konate, vazte si zdravie uz teraz a nie vtedy, ked on pridete. Ahoj