Plastika pŕs a komplikácie

Ahojte, zakladám novú tému, nechcem miešať pozitívne a negatívne skúsenosti na jednom mieste, ale prosím baby, ktoré podstúpili augmentáciu a mali po operácii nejaké komplikácie, aby sem prispeli. Ide hlavne o bolesti po operácii, nežiadúce účinky - reakcie tela na “silikóny”, nepodarené operácie, nezahojené jazvy a všetky, ktoré ste nedopadli podľa vašich predstáv, aby mali kde napísať. Rozhodujem sa ešte a som veľmi opatrná vo všetkých mojich rozhodnutiach, spravila som si tabuľku pre a proti a rozhodujem sa, ale rada by som videla v praxi, či existujú aj nespokojné baby, nemôže byť všetko videné cez ružové okuliare… či?

Dúfam, že aspoň niekto napíše a že to nie je proti pravidlám diskusie.

Ahoj, ja som si nechala robit silikony ako mlada baba. Znovu by som si uz silikony nedala. Su velmi tazke, a tie bolesti a obmedzenia este aj 2 mesiace po operacii by som uz znova nechcela zazit. Volila by som radsej vlastny tuk a kmenove bunky. Vraj to je teraz rychla operacia a bez ziadnych rizik. Robi to doktor Simkan. Kukni si na nete. Keby som si mala znovu dat zvacsit prsia, tak idem k nemu. Papa. Je jedno ako sa rozhodnes, hlavne aby si ty sama bola spokojna.

Ahoj. Ja som mala implantaty 15 rokov, dovtedy vsetko ok, aj kojenie, ale ten posledny rok zacali prsia dost bolievat, bolo hmatne urcite jazvenie, t.j. mozna kapsularna kontraktura, dala som si ich radsej vybrat. Ale to som ich mala vlozene este pod zlazou a tam je velke riziko vzniku kontraktury, teraz sa vacsinou vkladaju pod sval, kde je riziko podstatne mensie, ale to neznamena, ze nulove. Je to na uvazenie, pretoze je moznost, ze z nejakeho dovodu budes musiet implantaty menit, resp, si dat vybrat, je to cudzi predmet v tele, takze v podstate urcita starostlivost po cely cas, ako ich tam mas. Ja som s nimi prikad nevedela spat na bruchu, tlacili, samovysetrenie prsnikov nic moc, este ze je USG vysetrenie. Tam treba chodit kazdy rok. Ale jasne, ze to ma aj svoje velke plusy, jednoducho tie prsia su stale pekne, mne sa vizualne nezmenili ani po rokoch, po tehotenstve, ani kojeni, co by s prirodzenymi prsiami asi take pevne nebolo. Ja si idem davam implantaty znova, len musim pockat, kym sa vsetko zhoji po vyberani. Tentokrat ale pod sval.

Ahoj, ďakujem ale takýmto experimentom sa určite chcem vyvarovať, je to málo odskúšané a nehnevaj sa, ale tvoj príspevok znie trocha ako reklama, skôr na iné som sa pýtala.

Ahoj, ďakujem za reakciu, chcela by som sa spýtať ešte na to spanie, po úplnom zahojení, keď spíš na bruchu, prevaľuješ sa a tak… cítiš to, píšeš, že ťa tlačili, ale bolelo to, bolo to nepríjemné alebo to bolo otázkou zvyku. Zvykla si si? Neviem si predstaviť, ak by ma to malo tlačiť, lebo ja som veľmi zlý človek, keď sa nevyspím.

Bojím sa hlavne toho cudzieho telesa, pred dvoma rokmi som mala hlbšiu reznú ranu a keď mi to zašili, tak trvalo asi 6 mesiacov, kým som to neprestala cítiť, prešlo 5 rokov a stále pri dobre nasmerovanom tlaku cítim pichanie a bolesť, keď si na to zatlačím. Bojím sa, aby som nemala telo nejako precitlivené, dá sa nejako otestovať aj toto a nejaký prah bolesti, znášanlivosť na nejakej stupnici, lebo každý sme iní, ale musí sa to dať nejako porovnať.

No to spanie nebolelo, ale proste tlacilo. Skus si pod seba dat, co ja viem, 2 penove lopticky a lahni si na to s hrudnikom. Nevravim, ze sa na nich spat neda, alebo kvoli tomu prasknu, len to proste trochu tlaci. Na boku je to v pohode. Tieto nove implantaty, su podstatne maksie, ako to co sa mala predtym, takze to nie je az tak zle. Bolest … no ja som citlivka, po prvej operacii to bolelo cca. 2 dni, citis tlak, mozno mierne pichanie, skor boli chrbtica, lebo musis lezat len na chrbte tie prve tyzdne. Ja mam v plane doslova cvicit pred operaciou spanie len na chrbte, nech si chrbtove svaly trochu zvyknu. Jazvy po operacii nejako zvlast nebolia, tie su jemne a je fajn si na ne kupit silikonove pasiky, alebo gel, mne to velmi pomohlo.

Ahoj Nika. Problém je v tom, že nikto ti nikdy nezaručí, ako to dopadne. Osobne som podstúpila zväčšovanie pred 3 rokmi a už ma čaká druhá reoperácia. Ide o to, že jeden prsník je úplne OK, ani neviem, že v ňom mám implantát a na druhom sa mi už druhýkrát vytvorila kapsularna kontraktura. Keď sa ma ale opýtaš, či by som do toho išla znova rovno ti odpoviem, že áno. Okrem už uvedených možných komplikácii som rovnako získala zdravé sebavedomie, rozšírené možnosti v obliekaní atď. Som už 15 rokov vydatá, dvakrát odrodená (nehrozí kojenie) a tento krok som zvažovala veľmi dlho. Manželov názor bol, že ma podporí v tom, čo budem chcieť ja (aj za to som mu vďačná). Sama som vedela o všetkých možných komplikáciách, pán doktor ma tiež informoval, ale to nikdy nevieš. Musím ale uviesť, že mám úplne skvelého dokrora, ktorý v živote odomňa nepýtal peniaze za neskutočne veľa kontról, termín na reoparáciu si vyberám ja a on sa mi maximálne prispôsobuje a hradím si len anestézu. Teraz budem mať dokonca aj nový implantát zadara, lebo spoločnosť mi garantuje doživotnú záruku. Neteší ma síce, že to musím podstúpiť znovu, ale už keď sa to stalo, tak to treba vyriešiť. Rozhodnutie je na tebe a treba rátať so všetkým, ale pravdu povediac takých nešťastníkov ako som ja je na šťastie omnoho menej, ako tých, ktorí sú Ok, spokojní, šťastní. Tak nech je tvoje rozhodnutie akékoľvek, veľa šťastia.

Ahojte, viete mi niekto poradit, alebo viete o podobnom probleme? Bola som na augmentacii a pri vyberani stychov si lekar vsimol, ze sa mi jedna rana zapalila, na 8 den mi zacala z nej vytekat tekutina sfarbena akoby krvou. Som z toho velmi vystrasena a uz treti den chodim k lekarovi a tu tekutinu mi vytlaca. Mam hrozny strach, prosim poradte mi niekto, co sa deje a ci sa mam obavat najhorsieho. Dakujem

Ahojte, ja som podstupila augmentaciu vcera a idem zomriet od bolesti… v zivote som vadcsiu bolest nezazila, napriek trom porodom… takze dufam, ze to bude stat za tuto bolest

Ahoj Sonka… Mna caka reoperacia, pretoze po pol roku sa moje komplikacie neustalili. Na pravom prsniku- kaps. kontraktura a dokonca neodhadol lekar ani velkost. Takze menim komplet obe za väcsie + odstranenie kontraktury za co ziada odomna lekar cca. 1500, - eur. Cenu OP mi znizil 0 800, -e. Predpokladam, ze to je cena implantatov, kt. mi zadarmo vymeni firma od ktorej ich mam. Ale prekvapuje ma, ze ti to tvoj lekar urobil takmer zadarmo. Vlastne som sa v tomto obratila na inych lekarov, kt. sa vydrili podobne. Vraj za reoperaciu pri takto vzniknutych komplikaciach by mala pacientka hradit len 10% z povodnej primarnej OP. Nevies mi v tom poradit ako to vlastne je s tym doplacanim? Dakujem vopred.

Ahoj aj ja som 2 mesiace po operácii a všetko je o,. k. , mrzí ma ako si dopadla, že si musela ísť na výmenu, chcem sa spýtať, akú si mala značku implantátov, ked si ho nemusela platiť. ja mám mentor, a neviem či platia na tieto tiež záruka. ďakujem

Ahoj ja som 2dni po opke a vôbec nelutujem. bolesti sa dajú vydržať akurát mam taký tlak na prsiach inak ok. uz teraz viem že pôjdem este ráta do väčších nakoľko som sa bala výsledku. a odporúčam dr. cervena v Bb skvelý prístup skvelá práca…

Ahoj, mala som g a dala som si zmenšit na d, bola som na zmenšenie a upravu prsnikov, 11. 12 2013 mala som tam zapal tak mi to lekarka vytlačala vytekala mi od tial taka hneda tekutina s krvov a po mesiaci mi to lokalne čistila dnes mi s toho tečie to iste už som s toho zufala ked viete niekto poradit čo mam robyt budem rada

Ja som si ich dala robiť pred 15 rokmi, lebo moje prsia po dvoch deťoch vyzerali otrasne. Som s nimi doteraz spokojná a nemám žiadny problem. Samozrejme tie bolesti po operacii bolo treba pretrpieť, ale nebolo to nič čo by sa vydržať nedalo. Tiež mi z toho chvíľu vytekalo, ale potom sa to pekne vyčistilo a zahojilo. Je to celkom normálna vec, ako z pooperačnej rany. Chodím na pravidelné prehliadky. A to spanie na bruchu, človek si zvykne. Samozrejme, že to trochu prekáža, lebo tie prsia niesu ako, ploché placky, ,. Bolesť by som neprirovnávala k pôrodu, lebo ten je omnoho bolestivejší. Každý to vníma inak. Určite som sa po vydarenej plastickej operácii cítila omnoho ženskejšie. Prajem všetko dobré.

No ked toto citam… ja mam operaciu 15teho aprila ale uz teraz sa trochu obavam kvoli narkoze a co bude nasledovat potom… dufam ze to bude v poho… operovat ma budu v nitre na klinike Avelane… mate niekto skusenosti?

Ahoj, ja som podstupila augmentaciu 27. 11. 2013 na klinike Avelane, som maximalne spokojna, den po OP som sama vstala umyla sa a ucesala, bolesti som mala minimalne. 3x v zivote som bola v narkoze a z toho 2x to bolo hrozne po prebudeni, ale po tejto operacii som zistila ze prebudenie po narkoze moze byt aj prijemne :wink:

Dobrý den, aj ja nad tým uvažujem, pretože pôvodne som si chcela dať zväčšit prsníky vlastným tukom na tejto klinike, ale vraj som veľmi chudá a nemali by mi z čoho zobrať vlastný tuk. Prosím ked budete OK ozvitesa mi na mail : martina.kacmarova1@gmail.com. Budem Vám vdačna za každý postrech… Dakujem

No uz mam nanradsej take keci… narkoza je velmi tazky zasah do organizmu… mam tiez prsia za sebou a mozem povedat… ze masakeer! a yo som zdrava baba… nefajcim nelijem… tyzden bez ppomoci som sa nevedela ani postavit… takze asi tak… kazdy organizmus reGuje inak… a moja kamoska tiez nato reagovala lazo plazo… ale to ma za sebou 4 operacie z 200mg na 800… takze tolko k tomu :wink:

Ahojte baby, chcem sa iba podeliť o skúsenosti so super matracom, ktorý je vhodný pre spánok po plastike pŕs. Zaujalo ma hlavne, že pre lepší spánok na bruchu sa dá vytvoriť priestor pre prsia odobratím časti matraca v oblasti hrudníka. Odporučila mi to známa a našla som ho na týchto stránkach iba-pre-zeny. sk. Počas spánku ma nič nebolelo, vrelo odporúčam :slight_smile:

Ahojte. Ja som predišla vašim problémom tým, že som si ich dala zväčšiť tak, ako je to západne od nás v tejto dobe bežné, iba u nás je to novinka (ako všetko ostatné) , kyselinou hyalurónovou. Doktor mi ich zväčšil počas jedného sedenia o číslo, v lokálnej anestézii behom hodiny. Na druhý deň som bola v práci, bez bolesti, síce s miernym opuchom, ktorý sa však po niekoľkých dňoch vytratil, ale to si nikto nevšimol. Zvažovala som aj vlastný tuk, tiež ho však mám málo a vraj sa dosť rýchlo vstrebe. Doktor ma utvrdil, že táto kyselina má vydržať 16-24 mesiacov, sama som zvedavá, držte palce. Po troch mesiacoch mám prísť na druhú kontrolu, kedy je možné ich znova zväčšiť, alebo skorigovať tvar podľa mojej predstavy. Zatiaľ som veľmi spokojná. Teším sa, že nemám žiadne jazvy, nepotrebujem špeciálny matrac a manžel má vrukách prsia a nie silikóny. Čaute.