Poistovna dovera

myslim si, ze to ti moze byt asi v podstate jedno, ako rychlo to uz teraz oni vybavia. ty si splnila, co si mala, ze si to stihla do toho terminu. oni maju teraz dost casu, lebo tebe sa poistovna aj tak zmeni az od noveho roka, od prveho januara.

Ahojte, na co vsetko realne vyuzivate pls aplikaciu poistovne? Viem o tych kadejakych benefitoch, ale to spolu suvisi?

Tak prinajmensom mas prehlad tych benefitov uvedeny aj v aplikacii. A ono niektore tie benefity vyuzivas prave prostrednictvom aplikacie. Ked si chces dat preplatit napriklad zubara, tak tam je potrebne si nahrad doklad o uhrade. Myslim, ze by sa to dalo zaniest aj na poistovnu, ale zase naco si robit zbytocnu cestu, ked to vies takto jednoducho vybavit :slight_smile:

keď sa dá niečo z domu vybaviť, tak ja už inak ani nerobím. načo si budem život komplikovať :slight_smile:

len cas sa uz pomaly krati, tak to netreba odkladat na poslednu chvilu. aj ked je to vybavene za par minut. aspon ked som ja menil poistovnu, tak som to tak mal, ze len par udajov sa zadalo a vybavena vec.

tak na tom zase nic nie je si myslim. ono uz medzi sebou si to potom tie poistovne odkomunikuju. ale vcera som bola akurat na krv u doktora a uz mal na dverach oznam, ze treba nahlasit zmenu poistovne. tak na to tiez netreba zabudnut potom.

ale zase tolko sa nestane aj keby si na toto zabudla. vsak ak nejdes k doktorovi teraz, ale ze sa dostanes az po novom roku, tak to nahlasis proste vtedy. ved oni si to len v systeme potom zmenia.

no a teda este aj to je dolezite, aby tvoj lekar bol s touto novou poistovnou aj zazmluvneny. aby si si nakoniec nemusela hladat este noveho lekara. ale zase na druhej strane, asi je fakt, ze dovera je uz proste taka, ze vela lekarov bude s nou spolupracovat. vsak aj ked bory cela nemocnica takto funguju, tak si myslim, ze aj inde na slovensku to nebude inak.

V dnesnej dobe by s tym asi bol aj problem. Nemyslim, co sa tyka odbornych lekarov, to sa este da. Ale aspon teda u nas v meste je dost problem sa dostat k nejakemu obvodnemu, ked niekto hlada noveho a rovnako je to aj so zubarmi.

vieš ako, málo doktorov a veľa pacientov, to si neporadíš. preto je dobré si aspoň tú poisťovňu vybrať tak, aby si mala možnosť sa k čo najviac lekárom dostať. to sa dá pozrieť aj dopredu, ak máš nejaké konkrétneho vyhliadnuté trebárs.

Lujziena toto podchvíľou niekde čítam na tých kadejakých fórach a skupinách, aby niekto poradil doktora, že sa nedá nikam dostať, všade majú plno, alebo potom sú neštátny atď. Takže ozaj treba asi aj na toto pozerať pri tej poisťovni. Nie je to sranda, keď niekde treba pol roka, rok čakať na nejaké vyšetrenie.

tuto si vies napriklad aj pozriet zmluvnych partnerov, alebo ako by som to nazvala https://poskytovatelia.dovera.sk/uvod no proste lekarov, co “spolupracuju” s poistovnou.

to ti je ale šikovné, tam sa to dá vybrať aj podľa ambulancie, akú hľadáš, nemusíš rovno lekára vypisovať alebo tak. bože, takéto jednoduché riešenie úplne milujem, keď je niečo spravené tak, že sa hneď dozvieš, čo potrebuješ a nemusíš kvôli tomu vypisovať maily alebo tvrdnúť na infolinke.

To je potom idealne pre mna takato aplikacia. Nemam fakt rada niekam chodit a vybavovat nieco, to by som hocico robila radsej ako toto.

Tak to sup sup, stiahni si ju a prihlas sa a mozes zacat vyuzivat benefity poistovne aj takymto sposobom. Teda predpokladam, ze si ich poistenec.

… no inak teraz beží posledný mesiac, kedy je možné podať si žiadosť o zmenu poisťovne, tak aby bola účinná od 1.1.2024… nezabudnite na to, kto takéto niečo plánujete :wink:

Záležitosť vybavená behom pár minút v podstate odkiaľkoľvek, keďže to vieš aj z mobilu naťukať. Z tohto by som si ťažkú hlavu nerobil. Len ozaj to netreba odkladať na poslednú chvíľu.

Tak ale čisto teoreticky, že keby to niekto išiel riešiť v posledný deň, akože posledného septembra, tak to nevadí, či? Tam je dôležitý ten dátum, kedy človek prihlášku, alebo teda žiadosť o zmenu poisťovne zadá a nie kedy to oni spracujú, či? Tak si myslím, že oni si do konca roka nechávajú ešte čas na všetky tie zmeny, aby sa zaeevidovali a spracovali.

Ci prveho alebo tridsiateho, to mas uplne jedno melli. Hlavne, aby to bolo do konca terminu :slight_smile:

a to je vlastne vsetko, co treba spravit? takze do konca roka este som v starej poistovni a potom od prveho januara sa to automaticky prehodi, ano? a co karticky poistenca?