Polikliniky PRO CARE

opravujem “tip pre Košičanov” :slight_smile: :slight_smile:

ja sa tiež chcem vyjadriť.v pro care v tom majú chaos. už od novembra mi hovoria, že čakajú, či budú zmluvy so VZP uzatvorené. stále nikto nevie, na info linke mi povedia jednu vec a priamo v euromedixe uplne inu.jednoducho- ak ste vo všeobecnej zdravotnej, hradíte si všetky lieky a vyšetrenia sami.čo je nemyslitelne. mali by s tym čosi urobiť, ináč im pacienti z tejto poistovne neprídu. ved kto ma tolko penazi??

Len tak na okraj, Deloitte nieje ani zdaleka personalna agentura, mozno by si si mal najprv trosku zistit informacie pred tym ako sa rozhodnes zverejnovat konkretne mena…

pocuvaj doctor, neviem co ti na Pente a ProCare vadi, ale ked sa zamyslis nad tym v akom stave je statne zdravotnictvo tak by si mal pochopit, ze je lepsie polatit necele tri kila rocne a byt osetreny bez cakania a vysetreny na novych pristrojoch ako odsediet v cakarni pol dna a potom tyzden behat po celej BA, aby ta vedeli vysetrit komplet. Je jedno ci to je Penta, Medirex alebo J&T, su to spolocnosti, ktore na to maju kapital a to, ze zoberu za to smiesnych par korun sa mi nezda az take strasne. Ale nemusis ich krmit ty a myslim, ze aj keby sme ich nekrmili my vsetci tak plakat nebudu. Je kopec inych projektov, ktore im zarabaju ovela vacsie prachy, ale ty ako DOCTOR to asi tazko pochopis…mozno sa len pletiem a je to len obycajna zavist…:smiley:

no,no,no
zrazu,aká ochota platiť"doktorom"
V ProCare ani,inde nie.
Prístroje nové,ale kto na nich robí?
Zamestnaní lekári sú len tí,ktorí nie sú schopní robiť samostatne.

Som tam už aj ja a neľutujem a neviem o čom tu rozprávate,keby ste robili v zahraničí a naši lekári by vám vracali zdrav.karty pre prácu navyše(zvlášť fakturácia)a posielali preč tak by ste boli radi,že je aj Pro care a je mi fuk kto to vlastní.
Mám tam plnú zdr.starostlivosť a som spokojná a čo sa týka lekárov-myslím si,že keď u nás v KE zavreli Vojenskú nemocnicu a väčšina z nich potom prešla do Pro care -je to OK-aj včera som za 3 hodiny stihla 5 oddelení a nevysedávam hodiny pred dverami rôznych odborníkov

nejako si to zovseobecnila, nemyslis? ze lekari nie su schopni robit samostatne? a to aj obycajni ludia, ktori nepodnikaju a su klasicky zamestnani,tak je to preto, lebo su vsetci neschopni?
…hm…zaujimava teoria…

Lesia, nič si nepochopila.
To som tak vôbec nemyslela,je to na dlhé vysvetlovanie,a toľko sa mi to zase vypisovať nechce.

myslim ze som pochopila az velmi…
v sucasnosti je cele zdravotnictvo jeden velky biznis. je to jedno ci ide o farmaceuticky priemysel, nemocnice, sukromne ambulancie, ci taketo sukromne polikliniky. ale pacient je chory tak, ci tak. ci sa na nom zaraba,alebo nie. jemu v jeho situacii naozaj ide o poskytnutu starostlivost a nie o to, kto v konecnom dosledku dostane od poistovne preplatene za jeho vysetrenie. a ked si uz moze vybrat, tak myslim ze je aj pre neho prijatelnejsie, setrnejsie a pohodlnejsie, ked za jeden den absolvuje vsetky potrebne vysetrenia a zaroven sa hned vie stanovit dalsi liecebny postup.

a co sa tyka personalu- poznam par odbornikov, ktori tam robia preto, lebo ich praca je tam financne lepsie ohodnotena.
a este k tomu ze zamestnani su ti, ktori nevedia samostatne pracovat. …no a co ked ani nechcu? co ked lekar namiesto toho, aby sa staral o chod svojej ambulancie, o jeho zabezpecenie, prevadzkovanie, nema strategicke ciele na zvysovanie si SVOJHO zisku, ale naopak- venuje sa plne tomu, kvoli comu na medicinu isiel- liecbe pacientov, venuje sa vyskumu, chodi na staze a to nie za ucelom, aby mal vacsie zisky (lebo z klasickeho platu veru o obrovskych ziskoch hovorit nemozme), ale aby jeho odbornost bola vyssia. preco si ludia myslia, ze dnes uz nie su taki lekari, ktori svoju pracu beru ako poslanie a nie ako obchod?

Hm…zato,že to je PrO CATE si nemyslím,že sú tam dobrí doktori,čo viem,tak veľa sa ich tam nehrnulo,musia byť 24hod.k dispozícii …a väčšinou tam idú mladí doktori,ktorí nemajú skúsenosti

neviem preco by mali byt 24 hod. k dispozicii, nemaju lozkovu cast

Mne sa tam paci :wink:

Tak sme sa objednali do ambulancie neurológa, termín mali len o 2 mesiace, na čakanie len tak sa nedá prísť, musíte sa objednať a zaplatíte za to 7€, aj keď ste poistencom ich poisťovne ( Dôvera ). Zdierajú, typickí Penťáci.

Poznám veľa zamestnancov Pro Care v KE ale je to len a len o peniazoch, v meste je veľa odborníkov, snáď by stačilo urobiť TOP rebríček v každom meste a aj v iných povolaniach, tak ako to bolo v minulosti naj odborník - naj príjem

Podla mna je dobre, ze su konecne sukromne polikliny.Ked si nieco potrebujete vybavit musite chodit hore dole a co sa tyka spravania statnych lekarov radsej nebudem ani komentovat.Ziadna ochota a vdaka tomu sa idem prihlasit do pro care.Ano plati sa do 3000sk ale radsej si zaplatim ako sa liecit u lekarov,ktorych este otravuje ze tam pride clovek a potrebuje liecbu,ziadna ochota.

Ja mam s ProCare dobre skusenosti a aj moja manzelka. Chodime do jednej s Bratislavskych poliklinik - maju ich totiz viac. Neviem preco niekomu vadi ze patria pod Pentu. Ide predsa o sluzby a starostivost a to si naozaj pochvalujem.

Dnes je poliklinik ako Pro Care viac. Ludia by si mali uz konecne uvedomit, ze fungovat budu, pridu ine, ini majitelia. Ze je za tym kapital, je jasne. Ale za cim nie je? Finacne skupiny budu hladat moznosti pre svoje investicie a s tym, ze nejaky majitel existuje sa vsetci uz raz musime zmierit. I obchod s potravinami niekto vlastni a kupujeme v nom. Ze nim nie som ja? Smola. Tak isto sa treba vyrovnat s tym, ze niekto si priplati, niekto nie. Je to vsak kazdeho osobna volba. Tak isto natrafite na mladeho zacinajuceho lekara kdekolvek. Odliv kvalitnych lekarov je velky. Ale nemozno tvrdit, ze doma ostavaju len nekvalitni. Ak si liecenie vyzaduje, z kazdej polikliniky smerujete do nemocnice. Co sa musia naucit v statnych zariadeniach je slusnost k pacientovi. Nenavist k sukromnym zariadeniam, a tym podmienene chovanie sa k pacientovi,ako som bola sama svedkom, je absurdna. Lekari maju riesit chorobu pacienta a nie odkial prisiel a kto ho poslal. Myslenie ludi, by sa predovsetkym malo zmenit. V Pro Care a inych zariadeniach som clovek, slusne ma oslovuju, slusne sa spravaju, objednaju ma na cas, ktory mi vyhovuje a venuju mojim problemom dostatocny cas. Kritika mojej volby nie je namieste, nemusim sa ospravedlnovat za svoju volbu, je to ciste moja sukromna vec a ked som nespokojna, mozem si zvolit inu alternativu. Samozrejme vsade je to o ludoch a negativne skusenosti je dobre dat na vedomie, inac nepride k naprave. Kedze ide o “peniaze” zaujem o napravu v takychto zariadeniach je.
Lesia treba si obhajit svoju volbu, lebo je Tvojou a mas na nu svoje dovody a pravo. Konstruktivne je porovnavat skusenosti, radit si ak je to mozne. Nezvyknem prispievat do takychto tem, ale nedalo mi na zaklade reakcii na Vase prispevky. Ano je to aj o peniazoch o mojich, Vasich, inych. Vy date do svojho zdravia, ini preferuju ine investicie. Je to kazdeho osobne rozhodnutie, ako som pisala. A ze som spokojna? Som. I obchody si vyberam. Kde ma zle obsluzia, viac nepojdem. Mam na vyber. A tak to fungovat ma. Ak budem mat skusenosti zle, budem hovorit o nich, presne tak ako o kladnych. Lesia vsetko dobre.

Chcel by som sa spytat, ci nema niekto terajsie skusenosti s Pro Care Kosice. Nejake info ohladom klientov VZP a ProCare?

so VZP nema zmluvu

To máš ale zlú zdravotnú poisťovnu, nie PRO CARE je na vine…